Bardzo bym chciał by nastąpiło to jak najszybciej, jednak oprócz tych projektów mam jeszcze zlecenia. Liczę na to, że pod koniec tygodnia uda mi się wrócić do drobnych aktualizacji. By znacząco nie opóźniać wydania, część zmian (poprawy detali, które nie są aż tak znaczące dla użytkowania) przesunę do wersji 2.5.0.
Font 12px jest zdecydowanie za mały dla większości osób do czytania dłuższych tekstów. Możesz łatwo zmienić sobie tę wartość w CSS. Do licznika nieprzeczytanych postów będzie potrzebne jakieś rozszerzenie, ale chyba jeszcze takie nie istnieje. Błąd z powiększającym się textarea znam i będę starał się go wyeliminować jako jeden z pierwszych.
Dziedziczenie jak najbardziej istnieje i tak właśnie jest zbudowany ten styl. Jeśli Cię to interesuje, to dokładne informacje znajdziesz w tym artykule:
https://www.phpbb.com/styles/create/ (rozdziały Template Inheritance, Asset "Inheritance").