Button powiadomienia

Forum przeznaczone na rozmowy między autorami modyfikacji i inne pytania związane z poważniejszą ingerencją w kod phpBB 3.0.x.
wund3r
Posty: 20
Rejestracja: 06 lutego 2009, 16:14

Button powiadomienia

Post autor: wund3r » 05 maja 2010, 14:53

Witam,

Mam pewien pomysł na modyfikacje, która bardzo przydała by się dla mojego forum jednak nie umiem stworzyć odpowiedniego zapytania...

...chce w każdym temacie umieścić taki button/link, gdy klikniesz w niego skrypt ma wyciągnać nazwę tematu, datę, autora oraz treść po czym następnie wpisać to w inna tabele. Oczywiście wszystko tyczy się pierwszego posta danego tematu.

Awatar użytkownika
Widmo
Zasłużony
Posty: 695
Rejestracja: 22 maja 2005, 00:04
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Button powiadomienia

Post autor: Widmo » 05 maja 2010, 15:13

Nie rozumiem. W jaką tabelę by to miało wkleić i w jakim celu?
Zapraszam na polskie forum ze zbiorami BBCode'ów - Kody, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

Nie udzielam pomocy na PW, GG, mail. Wszelkie pytania proszę zadawać na forum.

wund3r
Posty: 20
Rejestracja: 06 lutego 2009, 16:14

Re: Button powiadomienia

Post autor: wund3r » 05 maja 2010, 15:49

Tworze taki system powiadomień dla mojego firmy, z która współpracuje ... Nazwa tabeli nie ma większego znaczenie, bo znajduje się w tej samej bazie co forum i mogę sobie ją wpisać w kod :) ale jak już tak bardzo ciebie ciekawość zjada to masz - tabela 'wsp'. Cel jaki ? żeby przedstawić wybrane tematy na osobnej stronie... Po prostu chcę aby skrypt pobrał po kliknięciu temat, nick autora, treść pierwszego posta itd... a nastepnie wkleił je do innej tabeli

Awatar użytkownika
Widmo
Zasłużony
Posty: 695
Rejestracja: 22 maja 2005, 00:04
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Button powiadomienia

Post autor: Widmo » 05 maja 2010, 15:57

Spróbuj może edytować jakiś istniejący mod, który przykładowo odpowiada za wyświetlanie ostatnich tematów na zewnętrznej stronie. Przykład: http://eazu.pl/ostatnie-posty-z-phpbb3/
Zapraszam na polskie forum ze zbiorami BBCode'ów - Kody, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

Nie udzielam pomocy na PW, GG, mail. Wszelkie pytania proszę zadawać na forum.

wund3r
Posty: 20
Rejestracja: 06 lutego 2009, 16:14

Re: Button powiadomienia

Post autor: wund3r » 05 maja 2010, 16:03

szczerze mówiąc funkcje wyświetlania mam - chodzi teraz o takie zapytanie do bazy, ktore wyciagnie mi dane, a nastepnie wklei je do innej tabeli

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Button powiadomienia

Post autor: jaroslw » 05 maja 2010, 17:41

Najprościej będzie pobrać te dane w viewtopic.php. Od razu wstawiasz je poleceniem INSERT do nowej tabeli. Pobieranie i wyświetlanie potrzebnych danych (postów) rozpoczyna się około 933 linii w w/w pliku. Zobacz jak to jest tam rozwiązane. Zapisz sobie potrzebne dane do nowej zmiennej. Wystarczy, że dla zapytania ustawisz LIMIT 1, a będziesz miał pobrany tylko pierwszy post z tematu. Dalej już chyba wiesz co zrobić? :)
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

wund3r
Posty: 20
Rejestracja: 06 lutego 2009, 16:14

Re: Button powiadomienia

Post autor: wund3r » 05 maja 2010, 18:25

dzisiaj nie mam za bardzo czasu, ale pobawie się :> dzięki jak coś to nie zamykajcie na razie tematu

Zablokowany

Wróć do „Dla deweloperów”