Wyświetlenie adresu forum z bazy

Forum przeznaczone na rozmowy między autorami modyfikacji i inne pytania związane z poważniejszą ingerencją w kod phpBB 3.0.x.
hinix
Posty: 69
Rejestracja: 25 maja 2006, 12:56
Lokalizacja: Kraków / Mielec
Kontakt:

Wyświetlenie adresu forum z bazy

Post autor: hinix » 23 lutego 2010, 12:14

Przy kazdym pocie mam wyswietlany numer tego posta. Jest to link, ktory po kliknieciu wrzuca link do tego posta do szybkiej odpowiedzi.
W viewtopic.php wyciagnalem numer posta tworząc POST_ID oraz linka do posta tworzac U_POST i wpisujac w odpowienie miejsca w pliku:

Kod: Zaznacz cały

// Send vars to template
$template->assign_vars(array(
    'POST_ID'        => $post_id,
    'U_POST'        => "{$server_path}viewtopic.$phpEx?p=$post_id#p=$post_id", 
w viewtopic_body.html linka zrobilem tak:

Kod: Zaznacz cały

<a href="#" onclick="insert_text('{U_POST}'); return false;"><strong>#{postrow.POST_ID}</strong></a> 
i po kliknieciu w numerek posta link jest wrzucany do szybkiej odpowiedzi w postaci:
./viewtopic.php?p=11486#p=11486
czyli mam pytanie jak prawidlowo pobrac i wyswietlic adres serwera? nie chce go wpisywac recznie w linka.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2010, 20:08 przez hinix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@Marcin
Zasłużony
Posty: 1635
Rejestracja: 08 lutego 2009, 21:27
Lokalizacja: Nowa Ruda (PL) / Milton Keynes (UK)
Kontakt:

Re: Wyświetlenie adresu forum z bazy

Post autor: @Marcin » 23 lutego 2010, 12:27

sprawdź tak:

Kod: Zaznacz cały

'U_POST'      => "{$phpbb_root_path}viewtopic.$phpEx?p=$post_id&#35;p=$post_id", 
Wsparcie phpBB PL !!

hinix
Posty: 69
Rejestracja: 25 maja 2006, 12:56
Lokalizacja: Kraków / Mielec
Kontakt:

Re: Wyświetlenie adresu forum z bazy

Post autor: hinix » 23 lutego 2010, 12:38

to samo. A co ciekawe ikonka posta pod tematem posta zawiera dokladnie ten link ktory jest mi potrzeby (odnosnik do konkretnego posta), a dokladniej:

Kod: Zaznacz cały

<a href="{postrow.U_MINI_POST}">{postrow.MINI_POST_IMG}</a> 
I jak do mojego linka wrzuce {postrow.U_MINI_POST} jako adres czyli:

Kod: Zaznacz cały

<a href="#" onclick="insert_text('{postrow.MINI_POST_IMG}'); return false;"><strong>#{postrow.POST_ID}</strong></a>  

to efekt mam dokladnie taki sam.
Czyli poprostu nie łapie adresu przy kopiowaniu do szybkiej odpowiedzi. Tymczasowo do viewtopic.php wpisalem adres na sztywno, ale to rozwiazanie tymczasowe, bo mi sie nie podoba.

Cos wiecej tam jest namieszane bo pod przy kazdym poscie jest ten sam link. pozniej do tego siade, a tymczasowo zrobilem tak i dziala:

Kod: Zaznacz cały

<a href="#" onclick="insert_text(' http://pdaforum.pl/viewtopic.php?p={postrow.POST_ID}#p{postrow.POST_ID} '); return false;"><strong>{L_POST_NUM_SYMBOL}{postrow.POST_ID}</strong></a> 
PS tak patrze po kodzie viewtopic.php i nie powienien tego wszystkiego co dadalem dac po tym

Kod: Zaznacz cały

$postrow = array( 
zamiast tam gdzie dalem?
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2010, 20:08 przez hinix, łącznie zmieniany 1 raz.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Wyświetlenie adresu forum z bazy

Post autor: jaroslw » 23 lutego 2010, 16:39

Każdy obrazek też czy odnośnik będzie miał ścieżkę bezwzględną, bo domena jest uzupełniana automatycznie (przy podawaniu ścieżek względnych do plików). Przesyłanie adresu w tablicy $postrow to rzeczywiście lepszy pomysł. Spróbuj w ten sposób:

Kod: Zaznacz cały

'U_POST'              => append_sid("{$phpbb_root_path}viewtopic.$phpEx", 'p=' . $row['post_id']) . '#p' . $row['post_id'], 
Dodaj to np. po:

Kod: Zaznacz cały

'POSTER_ID'            => $poster_id, 
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Zablokowany

Wróć do „Dla deweloperów”