Import phpbb2 + konwersja do phpbb3

Pomoc przy konwersji phpBB 2.0.x lub innych skryptów do phpBB 3.0.x. Dyskusje na temat istniejących konwerterów oraz ich tworzenia.
JJThompson
Posty: 5
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 17:38

Import phpbb2 + konwersja do phpbb3

Post autor: JJThompson » 02 stycznia 2009, 18:41

Witam serdecznie,

Posiadam wyeksportowany plik bazy SQL forum, które niegdyś stało na phpbb2 i jakiejś starszej wersji mysql [być może 3, ale informacje nie są pewne] oraz php 4.x. Mój obecny serwer stoi na php 5.x i MySQL 5.x. Eksport był wykonywany za pomocą phpmyadmina, a obecnie nie jest już możliwe wykonanie ponownego zrzutu bazy, gdyż nie ma jej już na starym serwerze.

Po imporcie do phpbb2 wszystko jest ok, oprócz polskich znaków. Kodowanie w bazie było podane jako latin2, ale wyświetlały się jakieś "krzaki" - w phpmyadminie również. Sprawdziłem format pliku [poprzez polecenie file] w jakim zapisana jest baza i okazało się, że jest to utf8. Zaimportowałem zatem bazę [nie poprzez PA phpbb2, ale przez phpmyadmina] jako utf8. Okazuje się, że w bazie danych kodowanie się poprawiło, ale skrypt phpbb2 interpretuje to dalej jako krzaki. Następną operacją jaką wykonałem było skonwertowanie tego forum na phpbb 3.04 z nadzieją, że kodowanie będzie rozpoznawane prawidłowo. Okazuje się jednak, że dalej zamiast polskich znaków pojawiają się "krzaki". Instalacja polskiej paczki językowej pobranej z tego serwisu nie pomaga. Dodam, że nowe posty są wyświetlane prawidłowo.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za okazaną pomoc.
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2009, 09:57 przez daroPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: oznaczono jako rozwiązany


JJThompson
Posty: 5
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 17:38

Re: Import phpbb2 + konwersja do phpbb3

Post autor: JJThompson » 02 stycznia 2009, 20:13

Dziękuję za pomoc.

Niestety, zarówno Crimson Editor, jak i PSPad wysypują się przy próbie zamiany. Podejrzewam, że problemem może być to, że osoba, która eksportowała bazę danych nie odznaczyła "include extended inserts", czyli, że rekordy zawierają za dużo znaków [powyżej zakresu integera]. Jest jakiś sposób żeby to obejść?

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Import phpbb2 + konwersja do phpbb3

Post autor: daroPL » 02 stycznia 2009, 20:17

"Wysypują" ?

Awatar użytkownika
GrovMan
Posty: 28
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 13:56
Kontakt:

Re: Import phpbb2 + konwersja do phpbb3

Post autor: GrovMan » 02 stycznia 2009, 20:23

Napisz, jakie krzaki odpowiadają jakim literom.
GrovMan.pl | Blog

JJThompson
Posty: 5
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 17:38

Re: Import phpbb2 + konwersja do phpbb3

Post autor: JJThompson » 02 stycznia 2009, 20:26

PSPad szuka do pewnego momentu, aż natrafi na długą linię i rzuca "Błąd w szukaniu wyrażenia". Natomiast Crimson Editor od razu ostrzega, że "Word count overflow. Some parts of this document contains more than 32768 words in a line. You may lose original file contents if you save this document.".
O extended inserts wiem, bo miałem problem z wgraniem bazy przy pomocy bigdumpa.

Edit:

Ok, poradziłem już sobie. Odpaliłem Linuksa i z drobną pomocą poczciwej Kate przemieliłem plik bazy w tę i nazad. Teraz już większość krzaków jest popoprawiana. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

Lazi
Posty: 4
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 23:57

Re: Import phpbb2 + konwersja do phpbb3

Post autor: Lazi » 14 stycznia 2009, 10:28

W związku z krzakami wyświetlanymi na stronie chciałbym zmienić kodowanie strony bo mam obecnie charset=UTF-8" na charset=ISO-8859-2. Na forum wyczytałem, że zmienia się to w pliku overall_header.html. Przy czym tam jest taki zapis: charset={S_CONTENT_ENCODING}
Czyli mam zastąpić {S_CONTENT_ENCODING} na ISO-8859-2 ? Coś mi się zdaje, że nie :) Możecie mi coś podpowiedzieć?

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Import phpbb2 + konwersja do phpbb3

Post autor: daroPL » 14 stycznia 2009, 15:09

Nie radze tak kombinować. Pliki językowe phpBB3 są zapisane w UTF8 i wszystko Ci się dopiero popsuje.

Zablokowany

Wróć do „Konwersja”