[Lixe box FB] jaki kod?

Pomoc w przypadku kłopotów z modyfikacjami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy modyfikacji, której dotyczy problem. Dla modyfikacji phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
Berike
Posty: 19
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 17:59

[Lixe box FB] jaki kod?

Post autor: Berike » 18 stycznia 2015, 17:42

chciałbym dodać w Panelu Administracyjnym -> fora -> (wybieram sobie dane forum) -> ustawienie -> opis forum, wstawić kod bbcode, aby wyświetlał mi się przycisk "lubię to" dla konkretnej strony którą w danym momencie chciałbym ewentualnie polecić. Za nic nie mogę znaleźć Like box'a w kodzie bbbcode. Może ktoś pomóc mi rozwiązać ten problem?

zaznaczam, że znalazłem rozwiązania, które moża umieścić bezpośrednio w kodzie forum, ale mój motyw pochodzi od Artodia i niestety nie wygląda on jak standardowy kod, który można łatwo zmodyfikować. Za wszelką pomoc byłbym wdzięczny.

Berike
Posty: 19
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 17:59

Re: [Lixe box FB] jaki kod?

Post autor: Berike » 19 stycznia 2015, 17:14

nikt nic?

Kafetermistrz
Posty: 6
Rejestracja: 28 marca 2015, 14:22

Re: [Lixe box FB] jaki kod?

Post autor: Kafetermistrz » 28 marca 2015, 14:45

Czas rzucić tę robotę i zająć się zbieraniem puszek bo coraz częściej nie wierzę oczom.

Czy ty w ogóle orientujesz się, czym jest bbcode? To skrócony kod html. Za jego pomocą możesz wstawić gotowy, istniejący skrypt zaimportowany z sieci albo istniejący w kodzie twojej strony, w celu wstawienia obiektu(obrazek, film, utwór) albo formatowania tekstu (kolor, czcionka) czy nawet elementów takich jak div lub table.
BBCode sam w sobie nie jest żadnym językiem skryptowym i ty sam ustalasz, co ma być przetwarzane pod konkretnym znacznikiem. Jak poszperasz, zauważysz że mozesz dowolnie ustalić swój bbcode i sprawić że pod [ b ][ /b ] zamiast pogrubienia znajdzie się opcja wstawienia w poście różowej dupy a pod [ i ] [ /i ] uwaga moderatora.

Nie ma takiej opcji, że zainstalujesz like box bez edycji kodu strony, bo to nie jest jakaś tam importowana linijka html. Bo niby jak ten biedny bbcode na twojej stronie ma się domyślić, jaką stronę masz ochotę polecać?

Zainstaluj sobie wtyczki socjalne (też nie przejdzie bez ingerencji w kod) - wyświetlą ci fb like, fb share, google+, twitter, bez kombinowania, na stronie każdego tematu.
A to czy masz styl x czy y nie gra żadnej roli, bo przy wtyczkach typu like box zawsze jest dokładnie opisane, gdzie należy to wklejać. Wszelkie znaczniki odnoszące się do TREŚCI i wynikające ze skryptu w templacie masz pozamykane w klamry {JAKAŚ_TREŚĆ}. Pozostałe elementy to design. Skoro nie możesz podczas instalacji modu znaleźć <td> albo <li> - poszukaj po tej właśnie treści. Jeżeli jednak nie znasz html/css i nie radzisz sobie nawet z instalacją modułów, zleć to komuś kto to potrafi, bo dla większości tego typu pytań nie znajdziesz rozwiązania typu "klikam i samo się robi".

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”