[mChat] znikające okno czata

Pomoc w przypadku kłopotów z modyfikacjami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy modyfikacji, której dotyczy problem. Dla modyfikacji phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
PavvelB
Posty: 11
Rejestracja: 20 grudnia 2014, 22:04

[mChat] znikające okno czata

Post autor: PavvelB » 03 stycznia 2015, 14:45

Hej.
Mam dziwny problem z mChatem. Kilka dni temu uruchomiłem portal http://www.foto-forum.info Poinstalowałem wszystko co chciałem, czyli phpBB3.0.12 + phpBB Gallery 1.1.6 + Board3 2.0.2 + mChat 1.3.8 Oczywiście również odpowiednie moduły do Board3. W pierwszy dzień wszystko działało jak trzeba. W pewnym momencie moduł czata zniknął ze strony głównej. Od razu zaznaczę że okno czata jest na stronie głównej, na portalu Board3, nie włączałem go na stronach forum. Później czasem się pojawiał a czasem znikał.
W trakcie testów doszedłem do wniosku, że moduł czata gryzie się z dwoma wątkami wyświetlającymi się w module "Najnowsze wątki". Niestety jeden z tych wątków "udało" mi się skasować, ale został drugi "Koncert życzeń czyli pudło z wnioskami racjonalizatorskimi". W tej chwili jest na drugiej stronie w oknie nowych wątków.
Było przez chwilę podejrzenie ikony wątków, oba wątki i tylko te dwa miały ikony. Ale po usunięciu ikony problem występuje dalej.
Jakby ktoś miał czas zerknąć i coś doradzić to będę wdzięczny, użytkownik testowy, hasło testowy

PavvelB
Posty: 11
Rejestracja: 20 grudnia 2014, 22:04

Re: [mChat] znikające okno czata

Post autor: PavvelB » 03 stycznia 2015, 18:59

Znalazłem przyczynę. Jeśli w pierwszym poście wątku został dołożony załącznik to to powoduje zniknięcie okna czata.
Pytanie nieaktualne.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [mChat] znikające okno czata

Post autor: Aviator » 03 stycznia 2015, 19:30

podaj link do moda od najnowszych tematów.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

PavvelB
Posty: 11
Rejestracja: 20 grudnia 2014, 22:04

Re: [mChat] znikające okno czata

Post autor: PavvelB » 03 stycznia 2015, 20:46

Tzn ścieżkę dostępu do pliku na mojej stronie? Czy wystarczy ten plik wkleić na np wklej.org czy coś podobnego?

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [mChat] znikające okno czata

Post autor: Aviator » 03 stycznia 2015, 21:28

Chodzi o link do modyfikacji skąd pobrales.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

PavvelB
Posty: 11
Rejestracja: 20 grudnia 2014, 22:04

Re: [mChat] znikające okno czata

Post autor: PavvelB » 03 stycznia 2015, 21:47

Prawdopodobnie stąd
http://www.board3.de/viewtopic.php?f=40&t=10628
"Najnowsze wątki" to jeden ze standardowych modułów portalu. Plik nazywa się portal_news.php

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [mChat] znikające okno czata

Post autor: Aviator » 03 stycznia 2015, 22:00

Postaram się poruszyć temat u dwóch autorów modyfikacji mchata i portalu, także cierpliwości.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

PavvelB
Posty: 11
Rejestracja: 20 grudnia 2014, 22:04

Re: [mChat] znikające okno czata

Post autor: PavvelB » 03 stycznia 2015, 22:01

Na stronie Board3.de już stworzyłem wątek.

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”