[phpBB3 mChat] problem z niestandardowym stylem

Pomoc w przypadku kłopotów z modyfikacjami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy modyfikacji, której dotyczy problem. Dla modyfikacji phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
izabelka

[phpBB3 mChat] problem z niestandardowym stylem

Post autor: izabelka » 21 stycznia 2014, 13:21

Witam, korzystam z phpBB 3.0.12.
Zainstalowałam modyfikację mChat 1.3.6, jednak korzystam z niestandardowego stylu opartego o prosilver i ten styl "nie widzi" niestety chata. Na prosilver działa bez problemu. Zapewne nie skopiowałam odpowiednich plików do folderu z moim stylem? Korzystałam z tej instrukcji http://www.phpbb.pl/article/jak_instalowac_modyfikacje. Zrobiłam tak, że zawartość folderu root/styles/prosilver skopiowałam do folderu prosilver na serwerze i dodatkowo jak w tej instrukcji:
Kopiowanie plików stylu:
root\styles\prosilver\template\mchat_avatars.html kopiujemy do styles\NaszStyl\template
root\styles\prosilver\theme\mchat.css kopiujemy do styles\prosilver\theme\mchat.css
Moje pytanie brzmi, jakie dokładnie pliki powinnam wrzucić do folderu z moim stylem, aby mChat był widoczny również na nim?
Dodatkowo w PA za zakładką "Moduły" pojawiła się mi się jeszcze kolejna zakładka "ACP_CAT_MODS" w której widnieje:
Błąd ogólny
Cannot find module ./../includes/acp/acp_mods.php

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/includes/functions_module.php
LINE: 446
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/adm/index.php
LINE: 74
CALL: p_master->load_active()
Proszę o pomoc.. jestem nowicjuszką, długo walczę z tym mChatem i już nie mam pojęcia jak to ogarnąć :(

izabelka

Re: [phpBB3 mChat] problem z niestandardowym stylem

Post autor: izabelka » 22 stycznia 2014, 18:44

Odpisze ktoś? :/

master522
Posty: 9
Rejestracja: 29 czerwca 2012, 22:32
Kontakt:

Re: [phpBB3 mChat] problem z niestandardowym stylem

Post autor: master522 » 24 stycznia 2014, 12:59

Witaj!
Wszystkie pliki z katalogu /root/styles/prosilver wrzuć również do /styles/Twoj_Styl/.
Instrukcje, które odwołują się do prosilver wykonaj na używanym stylu.

izabelka

Re: [phpBB3 mChat] problem z niestandardowym stylem

Post autor: izabelka » 28 stycznia 2014, 17:38

Dziękuję za odpowiedź, będę próbować :)

izabelka

Re: [phpBB3 mChat] problem z niestandardowym stylem

Post autor: izabelka » 28 stycznia 2014, 22:13

Ponawiam pytanie odnośnie zakładki w PA "ACP_CAT_MODS", w której widnieje:
Błąd ogólny
Cannot find module ./../includes/acp/acp_mods.php

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/includes/functions_module.php
LINE: 446
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/adm/index.php
LINE: 74
CALL: p_master->load_active()
Wie ktoś czym spowodowany może być ten błąd?

Saurez
Posty: 6
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 22:55

Re: [phpBB3 mChat] problem z niestandardowym stylem

Post autor: Saurez » 29 stycznia 2014, 00:37

Cannot find module ./../includes/acp/acp_mods.php - nie może znaleść tego, radzę przeinstalować moda no i z polską wersją zamiast angielską.

izabelka

Re: [phpBB3 mChat] problem z niestandardowym stylem

Post autor: izabelka » 29 stycznia 2014, 12:42

Tego pliku nie mam również w kopii zapasowej, a więc nie było go także przed instalacją mchata.. Moda instalowałam ręcznie, nie przez automoda. I skąd mam wziąć polską wersję skoro w paczce mam tylko en?

Saurez
Posty: 6
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 22:55

Re: [phpBB3 mChat] problem z niestandardowym stylem

Post autor: Saurez » 29 stycznia 2014, 14:30

To jest błąd z automoda, więc radzę wgrać polskiego z wersją 1.0.2. Mchat w wersji 1.3.7 może mieć polską wersję z 1.3.5 wystarczy folder pl z wersji 1.3.5. Tam 2 - 4 rzeczy nie są przetłumaczone, ale to chyba nie kłopot.

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”