[styl] we_universal przezroczysty prostokat

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.0.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
oSAlj
Posty: 3
Rejestracja: 21 listopada 2014, 20:33
Lokalizacja: UK/London
Kontakt:

[styl] we_universal przezroczysty prostokat

Post autor: oSAlj » 21 listopada 2014, 20:34

Witam,

na moim forum używam stylu we_universal http://twojestyle.pl/phpBB3/index.php?s=876

Co zrobić żeby pod Nazwą forum i opisem [ten na zdjęciu u góry] wstawić pół przeźroczysty trójkąt żeby napis był lepiej widoczny. W smoim forum będę miał inne jaśniejsze zdjęcie, a wtedy nie widać dobrze tych napisów. Wiem jak je np. przesunąć, ale za nic nie wiem jak zrobić ten prostokąt.


Pozdrawiam

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [styl] we_universal przezroczysty prostokat

Post autor: Aviator » 21 listopada 2014, 22:38

oSAlj pisze:przeźroczysty trójkąt
oSAlj pisze: jak zrobić ten prostokąt.
To trójkąt czy prostokąt? 8-)

Czemu ma służyć ten prostokąt, to ma być jakaś ramka?
Jeżeli chodzi o przeźroczystość to możesz stworzyć w jakimś programie graficznym taki prostokąt i nadać mu taką przeźroczystośc jaka Ci pasuje.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

oSAlj
Posty: 3
Rejestracja: 21 listopada 2014, 20:33
Lokalizacja: UK/London
Kontakt:

Re: [styl] we_universal przezroczysty prostokat

Post autor: oSAlj » 21 listopada 2014, 22:41

Obrazek
O coś takiego mi chodzi. Tylko żeby ten czarny prostokąt był przeźroczysty.

Prostokąt prostokąt ;) Mała pomyłka.
A po to to chcę żeby napis był bardziej czytelny. Wole zrobić coś takiego niż zmieniać obecne zdjęcie które na forum się znajduje...

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: [styl] we_universal przezroczysty prostokat

Post autor: Zyleta » 21 listopada 2014, 23:13

Zawsze możesz w plikach css zmienić kolor czcionki :> bodajże od tego jest h1 i h2 (h2 może zmienić się w paru innych miejscach, ale jak dasz np. .header h2 - ogólnie od klasy, w jakiej się znajduje ten nagłówek, to zmienisz w tym konkretnym miejscu). Tym samym nie będziesz musiał tworzyć jakiś prostokątów do tego :D
Jak chcesz taki przezroczysty mieć, to dajesz jego kolory w rgba, gdzie czwarta zmienna to będzie przezroczystość, np.
background: rgba (0,0,0,0.5); gdzie 0.5 to będzie 50% przezroczystości

oSAlj
Posty: 3
Rejestracja: 21 listopada 2014, 20:33
Lokalizacja: UK/London
Kontakt:

Re: [styl] we_universal przezroczysty prostokat

Post autor: oSAlj » 21 listopada 2014, 23:27

Próbowałem ze zmiana koloru tekstu, ale niestety był problem i nie pamiętam teraz który tekst, ale jeden nie chciał za nic zmienić rozmiaru, koloru itp.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [styl] we_universal przezroczysty prostokat

Post autor: Aviator » 22 listopada 2014, 01:08

Ale ty rzezbisz, nie możesz usunąć z pliku overal_header nazwę i opis i stworzyć swój własny header z tym napisem?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”