Krzaki zamiast polskich liter

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.0.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
RoGaL
Posty: 5
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 19:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Krzaki zamiast polskich liter

Post autor: RoGaL » 10 sierpnia 2006, 18:10

Witam,
Mam problem ze skryptem phpBB3. Przenosząc bazę danych z jednego serwera (phpnet.us) na drugi (webd.pl) zamiast polskich znaków na forum są krzaki oraz występują jakieś błędy. Czy da radę coś z tym zrobić?

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 10 sierpnia 2006, 18:33

postów o kodowaniu są setki dlatego radze szukac bo zapewne ekipa i tak usunie ten bezmyślny temat do kosza
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

RoGaL
Posty: 5
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 19:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoGaL » 10 sierpnia 2006, 19:15

Szukałem, znalazłem, ale to mi nie pomaga...zresztą większość z tego co znalazłem dotyczy phpBB w wersji starszej od 3 lub dotyczy phpBB by przemo....

Awatar użytkownika
TrAvIkK
Zasłużony
Posty: 484
Rejestracja: 12 stycznia 2006, 17:13
Lokalizacja: masz takie wielkie buty?!

Post autor: TrAvIkK » 10 sierpnia 2006, 19:55

Hmm a co ma kodowanie do wersji forum?
Kodowanie jest ogólnie dla plików .html !

Krzaki masz pewnie zamiast ś, ą, ź tak ?
Poszukaj sobie odpowiedników.
buu :P

RoGaL
Posty: 5
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 19:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoGaL » 10 sierpnia 2006, 20:39

Taa, krzaki mam zamiast wszystkich liter. Gdybym miał tylko zamiast ś, ą i ź to wiedziałbym co zrobić...

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 10 sierpnia 2006, 20:43

podaj adres forum
jakim cudem masz krzaki zamiast wszystkich liter ??

jakie masz kodowanie bazy i kopi bazy ??

EDIT
z drugiej jednak strony i tak zapewne sprawa sprowadza się do zmiany kodowania czyli operacja ta sama co przy polskich znaczkach.
edit+ i jechane :D
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

RoGaL
Posty: 5
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 19:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoGaL » 11 sierpnia 2006, 12:31

adres forum: pkm.webd.pl

Jakoś wgrałem bazę, że są polskie litery ale z krzaczkami. Ale nadal mam problem z logowaniem :/

A najdziwniejsze jest to, że wersje mysql ze starego serwera i nowego są prawie takie same :/

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 11 sierpnia 2006, 13:54

RoGaL pisze:A najdziwniejsze jest to, że wersje mysql ze starego serwera i nowego są prawie takie same :/
a co ma kodowanie do wersji bazy ??

co do logowania to zapewne nie poprawiłeś danych w ciasteczkach i adresie serwera. zmień to w PA jeśli możesz wejsć do niego albo zmien to ręcznie w bazie sql
opis operacji wygląda tak samo jak w phpbb2 więc szukaj na forum bo tematów o logowaniu i ciasteczkach jest tysiące

oglądnołem forum i widze brak tylko polskich znaków czyli tak jak w przypadku logowania naucz się szukać na forum bo zmiana kodowania zawsze wyglda tak samo nawet w phpbb10

a skoro z tym sobie nie radzisz to jak ty chcesz testować phpbb3 ??

ludzie myślcie nad tym co robicie bo widać dzięki komu mamy rząd taki jaki mamy.
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

RoGaL
Posty: 5
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 19:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoGaL » 11 sierpnia 2006, 17:53

Ciasteczka i adres serwera są dobre, ponieważ instalowałem forum od nowa (przenosiłem samą bazę).

Awatar użytkownika
najko
Zasłużony
Posty: 350
Rejestracja: 07 stycznia 2006, 20:28
Lokalizacja: co skąd??
Kontakt:

Post autor: najko » 11 sierpnia 2006, 23:12

no to jest standardowa procedura po przeniesieniu forum z serwera na serwer- edit+ i jechana jak napisałmateusz(po raz kolejny sie z toba zgadzam:D)
Boskie narzędzia:
Szukajka | google | Baza wiedzy | Regulamin forum

Zablokowany

Wróć do „Użytkowanie”