Problemy z logowanie userów na forum.

Tutaj udzielane jest wsparcie przy problemach związanych z instalacją, konwersją, aktualizacją oraz użytkowaniem phpBB 2.0.x.
tikat
Posty: 7
Rejestracja: 21 października 2008, 20:05

Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: tikat » 21 października 2008, 20:17

Witam!

Jestem na tym forum po raz pierwszy, więc jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie w odp miejsce.

Mam problem dotyczący logowania się userów na utworzone przeze mnie forum. To forum mojego roku i miało nam pomóc (ułatwić) wymienianie się informacjami, więc problem jest dla mnie raczej poważny.

Po zarejestrowaniu się uzytkowników, przez jakiś czas mogą się oni logować bez problemów. Ja im odblokowuję tylko dostęp do działów, które są ukryte. I teoretycznie wszystko jest ok, jednak w tym tygodniu zacząłem dostawać informacje, że nie mogą się zalogować na swoje konta (podają niepoprawne lub nieaktywne dane uzytkownika). Nie zmieniałem im haseł dostępu. Wogóle nie ruszałem ich profili. Nie wiem o co chodzi. Próbowałem już zmienić im hasło dostępu na nowe, ale i to nie pomaga.

Plis help

Awatar użytkownika
Mary$
Zasłużony
Posty: 301
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 18:54
Lokalizacja: 3-miasto

Re: Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: Mary$ » 21 października 2008, 21:04

Wszyscy mają ten problem?
`Hominis est errare, insipientis in errore perseverare` :)

tikat
Posty: 7
Rejestracja: 21 października 2008, 20:05

Re: Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: tikat » 21 października 2008, 21:14

Zgłosiło się z tym do mnie ok 5-6 osób w ciągu ostatniego tygodnia, na ok 40 osób zarejestrowanych

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: daroPL » 22 października 2008, 14:18

1. Instalowałeś jakieś mody?
2. Jaki styl jest używany na forum?
3. Czy konfiguracja forum jest standardowa czy coś zmieniałeś?

tikat
Posty: 7
Rejestracja: 21 października 2008, 20:05

Re: Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: tikat » 22 października 2008, 20:27

Nie instalowałem żadnych modyfikacji. Tzn na samym początku, zanim ktokolwiek się zarejestrował na forum dodałem te style, które miałem tam dostępne, ale nie chicały się uruchomić (albo ja nie wiedziałem jak), więc odinstalowałem je. Obecnie forum działa na domyślnym stylu. Do niedawna wszystko w miarę działało, dopiero teraz zacząłem dostawać informacje, że nie mogą się zalogować. To wykaz tych styli, które zainstalowałem, a potem usunąłem:
styl szablon
BlackWolf vol 1 NoseBleed
z subSilver
fisubgreen
Your fisubgreen
FI Black alexis
CCCCC alexis
alexisRed
NoseBleed invision_red
Labs subRed
Jeżeli chodzi o ustawienia to na forum nie zmieniałem nic, poza tym, że część tematów jest widoczna wyłącznie dla zalogowanych, część dla wszystkich, a jeden jest widoczny dla wszystkich, ale pisać mogą tylko zarejestrowani. Konfiguracji nie ruszałem (poza drobiazgami, typu wielkość liter w podpisie usera, dopuszczalne wymiary obrazka).

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: daroPL » 23 października 2008, 06:23

Jeżeli nie modyfikowałeś plików to nadpisz na serwerze wszystkie pliki phpBB2, oprócz pliku config.php.

tikat
Posty: 7
Rejestracja: 21 października 2008, 20:05

Re: Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: tikat » 23 października 2008, 06:42

A możesz mi powiedzieć jak to zrobić? Tak krok, po kroku? Bo ja się nie w ząb nie znam na php, ani SQL ...

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: daroPL » 23 października 2008, 14:03

Wgrywasz na serwer przez klienta FTP do katalogu z phpBB, pliki z oryginalnej paczki phpBB2 oprócz pliku config.php.

tikat
Posty: 7
Rejestracja: 21 października 2008, 20:05

Re: Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: tikat » 23 października 2008, 16:43

daroPL pisze:Wgrywasz na serwer przez klienta FTP do katalogu z phpBB, pliki z oryginalnej paczki phpBB2 oprócz pliku config.php.
?? przepraszam, ale je w tych sprawach to jestem raczej głąbowaty. Skąd mam wziąć tą paczkę? Jak z niej "oddzielić" plik config.php oraz w jaki sposób się to instaluje? Gdzie trzeba wejść, żeby się dostać na ten serwer? ... Ja naprawdę nie rozumiem oczym mowa. Czy mógłbyś mi to jakoś łopatologicznie przedstawić? Albo chociaż podać linki, gdzie jest to dokładnie, krok po kroku wytłumaczone?

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: daroPL » 23 października 2008, 17:56

W takim razie jak zainstalowałeś forum? Radzę poczytać teksty z działu Artykuły - powinno Ci się coś rozjaśnić.

tikat
Posty: 7
Rejestracja: 21 października 2008, 20:05

Re: Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: tikat » 23 października 2008, 18:59

Na postuj.pl wystarczy podać adres e-mail, aby utworzyć forum. Korzysta się tylko z gotowych skryptów. Adres tego forum znajdował się w dziale support, więc piszę. Sądziłem, że tu jest więcejtakich jak ja ...

Chętnie poczytam, jednak nie wiem dokładnie co. Możesz mi podać linki do adekwatnych działów?

Z góry dzięki

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: jaroslw » 23 października 2008, 19:26

Na takich serwisach nie masz dostępu ani do plików forum, ani do bazy danych. Zgłość się z tym problemem do administracji postuj.pl.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

tikat
Posty: 7
Rejestracja: 21 października 2008, 20:05

Re: Problemy z logowanie userów na forum.

Post autor: tikat » 23 października 2008, 20:03

OK. Właśnie do nich napisałem. Dzięki za uwagę i pomoc

Pozdrawiam :)

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”