Forum WEBLOGS - Nie łączy się z bazą

Tutaj udzielane jest wsparcie przy problemach związanych z instalacją, konwersją, aktualizacją oraz użytkowaniem phpBB 2.0.x.
pcw291
Posty: 47
Rejestracja: 14 sierpnia 2008, 19:29

Forum WEBLOGS - Nie łączy się z bazą

Post autor: pcw291 » 20 września 2008, 21:05

Witam

Zainstalowałem sobie na localhoście modyfikacje Forum_weblogs 0.0.2 BETA, i mam problem, mianowicie wszystko jest ustawione, wgrane, etc, ale gdy chce przejść do tworzenia bloga, pod odnośnikiem localhost/forum/myweblog.php wyskakuje error:

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

Całe forum gra, nic się nie wiesi, ani nic, i tylko tam wyskakuje ten error, choć nie powinno z tym być problemu.

Jakieś pomysły?

Druga sprawa, chciałbym zabronić użytkownikom zmiany swojego adresu e-mail, aby podczas edycji profilu widniał adres e-mail, ale w taki sam sposób jak to jest z nazwą użytkownika, gdy zmiana nazwy jest niedostępna.

Awatar użytkownika
Betrayal
Zasłużony
Posty: 649
Rejestracja: 18 marca 2006, 16:15
Lokalizacja: Otwock pod W/w

Re: Forum WEBLOGS - Nie łączy się z bazą

Post autor: Betrayal » 20 września 2008, 21:35

1. Taki temat był poruszany setki razy, oto artykuł na ten temat: http://www.phpbb.pl/artykuly-k8/46/

pcw291
Posty: 47
Rejestracja: 14 sierpnia 2008, 19:29

Re: Forum WEBLOGS - Nie łączy się z bazą

Post autor: pcw291 » 20 września 2008, 21:53

No OK, forum nie interesuję się od dzisiaj i wiem co oznacza ten komunikat, ale tak jak wspomniałem, forum działa, wszystko chodzi, tylko gdy chcę przenieść się na odnośnik mojego bloga w ramach forum (zainstalowany mod forum_weblogs) połączenie się gubi, choć przy połączeniu w inne miejsce na forum w tym samym czasie wsio jest ok.

No chyba, że przy tej modyfikacji ustawia się dane do bazy danych, to sorry, ale nic takiego nie znalazłem :/

#2, już sobie poradziłem

Awatar użytkownika
Marcinn
Posty: 21
Rejestracja: 13 września 2008, 20:56
Lokalizacja: Łukowica
Kontakt:

Re: Forum WEBLOGS - Nie łączy się z bazą

Post autor: Marcinn » 20 września 2008, 22:07

forum nie interesuję się od dzisiaj
:D :D :D

Napisz jak rozwiązałeś swój problem. Może innym to pomoże... :)

pcw291
Posty: 47
Rejestracja: 14 sierpnia 2008, 19:29

Re: Forum WEBLOGS - Nie łączy się z bazą

Post autor: pcw291 » 20 września 2008, 22:22

Poradziłem sobie z moim drugim problemem ;p

Co do pierwszego nadal nie mam pojęcia, a co do tego zwrotu to masz rację, troszkę śmiesznie się to złożyło ;D

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”