Kto jest na forum - zmiana czasu wyświetlania

Tutaj udzielane jest wsparcie przy problemach związanych z instalacją, konwersją, aktualizacją oraz użytkowaniem phpBB 2.0.x.
Floran
Posty: 2
Rejestracja: 10 lipca 2008, 08:13

Kto jest na forum - zmiana czasu wyświetlania

Post autor: Floran » 10 lipca 2008, 08:18

Witam!

Mam pytanko, czy ktoś może mi poradzić jak zmienić czas z którego pokazywane są dane kto był/jest na forum ew. czy taka zmiana jest możliwa?
Chodzi mi o stopkę forum, na której pisze kto jest aktualnie na forum.
Domyślnie czas jest ustawiony na 5 minut.
"Te dane pokazują użytkowników aktywnych przez ostatnie 5 minut"

Ew. w jaki sposób sprawdzić kiedy ktoś z użytkowników forum zalogował się ostatnio - w tabelach forumowskich są daty i czasy ale są dla mnie nie zrozumiałe (ciąg cyfr nie mających dla mnie żadnego sensu).
Może jakimś zapytaniem sql można wylistować zalogowanych userów z ostatnich powiedzmy 24godzin.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Betrayal
Zasłużony
Posty: 649
Rejestracja: 18 marca 2006, 16:15
Lokalizacja: Otwock pod W/w

Re: Kto jest na forum - zmiana czasu wyświetlania

Post autor: Betrayal » 10 lipca 2008, 10:06

Floran pisze:Ew. w jaki sposób sprawdzić kiedy ktoś z użytkowników forum zalogował się ostatnio - w tabelach forumowskich są daty i czasy ale są dla mnie nie zrozumiałe (ciąg cyfr nie mających dla mnie żadnego sensu).
Może jakimś zapytaniem sql można wylistować zalogowanych userów z ostatnich powiedzmy 24 godzin.
Jest specjalna modyfikacja, która wyświetla datę i czas ostatniego zalogowania się użytkownika w jego profilu, oto ona: User Last Active 1.0.1.

shunkiano
Posty: 126
Rejestracja: 17 czerwca 2008, 07:47
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kto jest na forum - zmiana czasu wyświetlania

Post autor: shunkiano » 10 lipca 2008, 11:36

Jemu chodzi o to jak zmienić to w "Kto jest na forum" że te dane są z ostatnich: x minut

Awatar użytkownika
Betrayal
Zasłużony
Posty: 649
Rejestracja: 18 marca 2006, 16:15
Lokalizacja: Otwock pod W/w

Re: Kto jest na forum - zmiana czasu wyświetlania

Post autor: Betrayal » 10 lipca 2008, 12:00

Shu, a czytałeś to, co napisał po Ew.?

Floran
Posty: 2
Rejestracja: 10 lipca 2008, 08:13

Re: Kto jest na forum - zmiana czasu wyświetlania

Post autor: Floran » 14 lipca 2008, 08:43

Dziękuję, działa i wygląda bardzo ładnie.
Jeszcze krótkie pytanko do tematu, gdyż chciałbym widzieć ostatnią wizytę w tabeli "użytkownicy" na forum (górna cześć forum FAQ, szukaj, grupy...).
Doszedłem do tego, że za wyświetlanie tej tabeli odpowiedzialny jest plik memberlist_body.tpl znajdujący się w templates forum.
W nim dołożyłem nową linię zawierającą L_LAST_ACTIVE lub LAST_ACTIVE lecz nie wyświetla się tam ostatnia data wizyty danego użytkownika. Kolumna jest pusta - nie zawiera żadnych danych.
Możecie jeszcze pomóc w tym ?

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”