Edytowanie postów SQL Error : 1064

Tutaj udzielane jest wsparcie przy problemach związanych z instalacją, konwersją, aktualizacją oraz użytkowaniem phpBB 2.0.x.
mercury
Posty: 12
Rejestracja: 05 listopada 2007, 13:53

Edytowanie postów SQL Error : 1064

Post autor: mercury » 21 kwietnia 2008, 13:19

witam użytkowników

zwracam się z prośbą o pomoc, szukałem podpowiedzi 'tutaj" jak i na phpbb2 i jakoś mojego przypadku nie znalazłem ani nic co by mi pomogło (chociaż szukać też trzeba umieć :? )

otóż wszystko było oki a dziś przy próbie edytowania jakiegokolwiek postu jest komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Error in posting

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ''Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.13) Gecko/20080325 Ubuntu/7.10' at line 1

UPDATE phpbb_posts_text SET post_text = 'działa cytowanie selektywne i tzw. szybka odp. (rozbudowana) :wink: nie działa za to edytowanie własnych postów (muszę coś poprawić :? ),', 'Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.13) Gecko/20080325 Ubuntu/7.10 (gutsy) Firefox/2.0.0.13', '1600x1200' , bbcode_uid = 'c5a1f3ec66', post_subject = '' WHERE post_id = 295

Line : 251
File : functions_post.php

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Edytowanie postów SQL Error : 1064

Post autor: daroPL » 21 kwietnia 2008, 15:08

Daj 5 linii sprzed i 5 po, linii 251 z pliku includes/functions_post.php.

mercury
Posty: 12
Rejestracja: 05 listopada 2007, 13:53

Re: Edytowanie postów SQL Error : 1064

Post autor: mercury » 22 kwietnia 2008, 08:30

Kod: Zaznacz cały

if ($mode != 'editpost')
	{
		$post_id = $db->sql_nextid();
	}

	$sql = ($mode != 'editpost') ? "INSERT INTO " . POSTS_TEXT_TABLE . " (post_id, post_subject, bbcode_uid, post_text, user_agent, screen) VALUES ($post_id, '$post_subject', '$bbcode_uid', '$post_message', '" . addslashes($_SERVER ? $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'] : $HTTP_SERVER_VARS['HTTP_USER_AGENT']) . "', '" . addslashes($screen) . "' )" : "UPDATE " . POSTS_TEXT_TABLE . " SET post_text = '$post_message', '" . addslashes($_SERVER ? $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'] : $HTTP_SERVER_VARS['HTTP_USER_AGENT']) . "', '" . addslashes($screen) . "' ,  bbcode_uid = '$bbcode_uid', post_subject = '$post_subject' WHERE post_id = $post_id";
	if (!$db->sql_query($sql))
	{
		message_die(GENERAL_ERROR, 'Error in posting', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
	}

	add_search_words('single', $post_id, stripslashes($post_message), stripslashes($post_subject));

	//
	// Add poll
	// 
	if (($mode == 'newtopic' || ($mode == 'editpost' && $post_data['edit_poll'])) && !empty($poll_title) && count($poll_options) >= 2)
	{

linią 251 jest:
message_die(GENERAL_ERROR, 'Error in posting', '', __LINE__, __FILE__, $sql);

mercury
Posty: 12
Rejestracja: 05 listopada 2007, 13:53

Re: Edytowanie postów SQL Error : 1064

Post autor: mercury » 29 kwietnia 2008, 13:35

czekałem na podpowiedź ale się nie doczekałem wiec na jakiś czas to zostawiłem.
ostatnio miałem chwilę wiec temat wrócił i zacząłem szukać dalej aż w końcu "sukces"

błąd był oczywiście po stronie 'ludzkiej'
zmieniając kod pliku functions_post.php przez pomyłkę/niedopatrzenie/gapiostwo wkleiłem dwa razy po zwrocie

Kod: Zaznacz cały

'$post_message'
komendę moda "complete user agent"

Kod: Zaznacz cały

, '" . addslashes($_SERVER ? $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'] : $HTTP_SERVER_VARS['HTTP_USER_AGENT']) . "', '" . addslashes($screen) . "'
co widać zresztą w moim poprzednim poście.

dziękuję jednak za zainteresowanie szczególnie adminowi daroPL który parę razy już mi pomógł.
pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”