Dziwny problem

Tutaj udzielane jest wsparcie przy problemach związanych z instalacją, konwersją, aktualizacją oraz użytkowaniem phpBB 2.0.x.
karpiu
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2005, 16:24
Kontakt:

Dziwny problem

Post autor: karpiu » 15 maja 2005, 16:37

Wczoraj a właściwie dzisiaj około godziny 24 00 straciłem jako administrator możliwość logowania. takową możliwość stracił również 2 admin zwykli userzy i moderatoży nadal mogą się logować a nasze chasła nawet po zmianie nie działają za każdą próbą zalogowania wyświetla się informacja iż nie można wyświetlić strony . jedyną wskazówką jakiej moge udzielić to to że zmieniłem coś w PA w dziale konfiguracja przy plikach cookie (z wyłączonego dałem na Włączony) nie mam pojęcia jak to zmienić
PS. błagam o szybką odpowiedź gdyż strona znajduje się w stadium rozwoju a cały incydent zdażył się podczas zmieniania kolorystyki i troche to dziwnie wygląda (co jak sądze zniechęci ludzi do odwiedzania naszej strony
Za wszelkie wskazówki z góry serdecznie dziękuje .

jugo
Posty: 51
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09

Post autor: jugo » 15 maja 2005, 16:43

wejdz do phpbbmyadmina
to tabeli phpbb_config
daj na "przegladanie"
znajdź coś takiego:
cookie_secure 1
i zamień na cookie_secure 0
mam nadzieje ze zrozumiale wytlumaczylem :/

Awatar użytkownika
Małe Joł
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2005, 22:01
Kontakt:

Post autor: Małe Joł » 15 maja 2005, 17:02

Hm...

A może w panelu admina zmieniłeś adres forum?
Pozdrawiam.

J@rek
Posty: 22
Rejestracja: 15 maja 2005, 13:50
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: J@rek » 15 maja 2005, 17:05

Małe Joł pisze:Hm...

A może w panelu admina zmieniłeś adres forum?

przeciez pisze ze modzi i inni moga na nie wejsc ;/

Fear
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2005, 20:44
Kontakt:

Re: Dziwny problem

Post autor: Fear » 15 maja 2005, 17:38

karpiu pisze:Wczoraj a właściwie dzisiaj około godziny 24 00 straciłem jako administrator możliwość logowania. takową możliwość stracił również 2 admin zwykli userzy i moderatoży nadal mogą się logować a nasze chasła nawet po zmianie nie działają za każdą próbą zalogowania wyświetla się informacja iż nie można wyświetlić strony . jedyną wskazówką jakiej moge udzielić to to że zmieniłem coś w PA w dziale konfiguracja przy plikach cookie (z wyłączonego dałem na Włączony) nie mam pojęcia jak to zmienić
PS. błagam o szybką odpowiedź gdyż strona znajduje się w stadium rozwoju a cały incydent zdażył się podczas zmieniania kolorystyki i troche to dziwnie wygląda (co jak sądze zniechęci ludzi do odwiedzania naszej strony
Za wszelkie wskazówki z góry serdecznie dziękuje .
Masz 2.0.15?

jugo
Posty: 51
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09

Post autor: jugo » 15 maja 2005, 17:45

wiem,ze w phpbb 2.0.15 jest zabezpieczenie,ktore sprawia,ze pry wejsciu do PA kaze adminowi jeszcze raz sie logowac,ale nie sadze zeby bezposrednio to wywolywalo biala strone :/
mozliwe ze to wlasnie przez cookies,gdyz ja kiedys mialem podobny problem a rozwiazalem go robiac to co napisalem w poprzednim poscie ;)

Dexter
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: z 127.0.0.1
Kontakt:

Post autor: Dexter » 15 maja 2005, 17:50

Skoro cały incydent miał miejsce przy zmianie stylu to może w tpl'ach nie ma {ADMIN_LINK} w /templates/overall_footer.tpl (na samej górze)? chociarz zmiana stylu w profilu też by pomogła... ale jak zahaczyłeś ignoruj styl usera... to klapa :> wiec pozostaje edit.
No chyba, ze ktoś wyhakjerował twoje forum i zabrał ci admina...
w tym przypadku zrób to co powiedział jugo... lub jeszcze...
phpmyadmin >> tabela users >> przeglądanie >> twój user >> edycja rekordu z twoimi danymi >> w user_level zmień wartość na 1 i zapisz.
Jak to nie zadziała, to pokombinujemy dalej... :)
pozdr.

jugo
Posty: 51
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09

Post autor: jugo » 15 maja 2005, 17:59

jesli sie upewnic,ze NAPEWNO masz admina to daj to zapytanie:
UPDATE phpbb_users SET user_level = 1 WHERE user_id = 2;
oczywiscie id=2 jest domyslne i zadziala wtedy gdy Ty wgrales forum
Dexter:
To co Ty mówisz to dodaje po prostu link w stopce do PA,a przecież powiedział,że link widzi,ale pozostaje czysta strona ;)
Skoro mowiles ze forum jest dopiero w trakcie rozwoju to mozna sprobowac wgrac od nowa,ale poelcam to tylko wtedy gdy ma mniej niz 100-150 postow

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”