aktualizacja 3.1.6 do 3.3.10 błąd w "Zespół administracyjny"

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.3.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
Tanto
Posty: 5
Rejestracja: 10 grudnia 2014, 21:33

aktualizacja 3.1.6 do 3.3.10 błąd w "Zespół administracyjny"

Post autor: Tanto » 21 września 2023, 14:36

Po aktualizacji wersji 3.1.6 do 3.3.10 pojawił się błąd przy przechodzeniu na stronę "Zespół administracyjny"

Kod: Zaznacz cały

SQL ERROR [ mysqli ]

Table 'nazwabazy.phpbb_teampage' doesn't exist [1146]

SQL

SELECT * FROM phpbb_teampage ORDER BY teampage_position ASC

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/driver.php
LINE: 1023
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/mysqli.php
LINE: 202
CALL: phpbb\db\driver\driver->sql_error()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/factory.php
LINE: 345
CALL: phpbb\db\driver\mysqli->sql_query()

FILE: [ROOT]/memberlist.php
LINE: 119
CALL: phpbb\db\driver\factory->sql_query()
Co można zrobić żeby pozbyć się tego błędu? W bazie danych do 3.1.6 nie widzę pozycji 'phpbb_teampage' a po kiliknięciu na link przenosi do właściwej strony, czyli to raczej nie jest problem z tym że coś 'uciekło' przy przenoszeniu.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: aktualizacja 3.1.6 do 3.3.10 błąd w "Zespół administracyjny"

Post autor: vader » 25 września 2023, 08:03

Cześć,

aktualizacja do wersji phpBB została przeprowadzona bez żadnych problemów?

Tanto
Posty: 5
Rejestracja: 10 grudnia 2014, 21:33

Re: aktualizacja 3.1.6 do 3.3.10 błąd w "Zespół administracyjny"

Post autor: Tanto » 25 września 2023, 17:30

Nie, nie było żadnych komunikatów o błędach.
W 3.1.6 takiej tabeli nie było, dodałem ją do bazy z czystej instalacji 3.3.10 i błąd przestał się pojawiać ale... wyświetlają się nie te grupy które powinny. Domyślnie powinna wyświetlać się grupa 5 (administratorzy) i 4 (moderatorzy), ale w bazie danych nie ma pozycji 1 do 3, a pod pozycją 5 są goście a nie administratorzy, pod 4 grupa członków stowarzyszenia zamiast moderatorów. Na ile znam historię forum to powstało pod Przemo, potem było przenoszone na inny serwer, aktualizowane do nowszego Przemo i w końcu w okolicach 2015 konwersja do phpBB3. Na jakim etapie była przesunięta numeracja grup nie mam pojęcia. Próbowałem zmienić w tabeli nazwabazy.phpbb_teampage wartości przypisane do grup, ale okazuje się że to nie takie proste bo zmiana grupy 5 na 9 (administratorzy w aktualnej bazie) wcale nie powoduje że administratorzy wyświetlają się tam gdzie powinni, a znikają z listy członków stowarzyszenia.
To co się wyświetla w sumie nie jest wielkim problemem i nie wiem czy jest sens z tym walczyć bo obawiam się że jest za duże ryzyko zepsucia czegoś istotniejszego.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: aktualizacja 3.1.6 do 3.3.10 błąd w "Zespół administracyjny"

Post autor: vader » 28 września 2023, 11:33

Myślę, że czasochłonne ale w ACP > Grupy ustawić nowe grupy dla userów, ręcznie.

Tanto
Posty: 5
Rejestracja: 10 grudnia 2014, 21:33

Re: aktualizacja 3.1.6 do 3.3.10 błąd w "Zespół administracyjny"

Post autor: Tanto » 11 października 2023, 01:16

Dziwna sprawa... po którymś z kolei przestawieniu numeru grupy w bazie danych 'zaskoczyło' i wyświetla poprawnie administratorów (grupa nr 9 w mojej bazie). Za każdym razem były czyszczone ciasteczka ale może przeglądarka nie do konca brała to pod uwagę.
Na szczęście obyło się bez ręcznego przerabiania bazy danych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”