Nie można się zalogować po nowej instalacji

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.3.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
Awatar użytkownika
komani
Posty: 13
Rejestracja: 08 grudnia 2020, 15:45

Nie można się zalogować po nowej instalacji

Post autor: komani » 08 grudnia 2020, 16:15

Po zainstalowaniu wersji 3.3.2 i wylogowaniu się z admina nie można się zalogować ponownie. Katalog "install" został zmieniony. Na dole strony nie ma odnośnika do administracji. W sekcji logowania pokazuje cały czas błąd. Ponowiłem instalację drugi raz, zmieniłem hasła, bazę danych i jest to samo. Ręce opadają.
Załączniki
logowanie.png
(54.22 KiB) Pobrany 258 razy

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nie można się zalogować po nowej instalacji

Post autor: vader » 08 grudnia 2020, 16:41

Nie ma odnośnika do panelu admina, bo user nie jest zalogowany. A jeśli jest zalogowany, to musi mieć odpowiednie uprawnienia, aby zobaczyć ten odnośnik.

Adres do forum byłby przydatny.
komani pisze:
08 grudnia 2020, 16:15
W sekcji logowania pokazuje cały czas błąd.
Jaki to błąd?

Awatar użytkownika
komani
Posty: 13
Rejestracja: 08 grudnia 2020, 15:45

Re: Nie można się zalogować po nowej instalacji

Post autor: komani » 08 grudnia 2020, 18:38

adres: playfish.tk

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nie można się zalogować po nowej instalacji

Post autor: vader » 09 grudnia 2020, 10:31

Przed chwilą się zarejestrowałem i zalogowałem bez żadnych problemów. Oczywiście do ACP nie mogę, bo nie mam dostępu. Nadal nie napisałeś co to za błąd?

Awatar użytkownika
komani
Posty: 13
Rejestracja: 08 grudnia 2020, 15:45

Re: Nie można się zalogować po nowej instalacji

Post autor: komani » 09 grudnia 2020, 17:42

Wszystko jest jakieś bezsensowne. Komunikat był taki:
"Podano nieprawidłowe hasło. Sprawdź je i spróbuj ponownie. Jeśli problem będzie nadal występował, skontaktuj się z administratorem witryny." Podawałem login i hasło, które wpisałem przy instalacji.

Przed chwilą usunąłem wszystkie pliki z serwera i usunąłem bazę. Utworzyłem nową bazę, wgrałem na nowo wszystkie pliki. Zainstalowałem. Wszystko z nowymi hasłami i nazwami. Wylogowałem się z panela admina. I już nie mogę się zalogować.
Co ciekawe na stronie głównej widnieje wpis z poprzedniej instalacji. Zmieniałem przeglądarki, czyściłem cookie i dalej to samo.

Teraz przy próbie logowania (jako ten user, którego tam jest wpis lub jako admin) pokazuje się taki komunikat:
"Wysyłany formularz był nieprawidłowy. Proszę spróbować ponownie."

Jeszcze jedno. Jak zainstalowałem na nowo teraz, to w panelu był zalogowany ten stary user i admin. Wylogowałem usera i już dalej nic nie mogę zrobić. Skąd ten stary user tam się wziął? Nic nie rozumiem.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nie można się zalogować po nowej instalacji

Post autor: vader » 10 grudnia 2020, 10:29

komani pisze:
09 grudnia 2020, 17:42
Przed chwilą usunąłem wszystkie pliki z serwera i usunąłem bazę. Utworzyłem nową bazę, wgrałem na nowo wszystkie pliki. Zainstalowałem. Wszystko z nowymi hasłami i nazwami. Wylogowałem się z panela admina. I już nie mogę się zalogować.
Co ciekawe na stronie głównej widnieje wpis z poprzedniej instalacji. Zmieniałem przeglądarki, czyściłem cookie i dalej to samo.
Nie ma takiej opcji, żeby po usunięciu plików i bazy danych, wyświetlały się dane z poprzedniej instalacji.
komani pisze:
09 grudnia 2020, 17:42
Teraz przy próbie logowania (jako ten user, którego tam jest wpis lub jako admin) pokazuje się taki komunikat:
"Wysyłany formularz był nieprawidłowy. Proszę spróbować ponownie."
Spróbuj z inną przeglądarką / tryb incognito. Czytałem, że wielokrotnie jest problem z Chromem w tej kwestii.
komani pisze:
09 grudnia 2020, 17:42
Jeszcze jedno. Jak zainstalowałem na nowo teraz, to w panelu był zalogowany ten stary user i admin. Wylogowałem usera i już dalej nic nie mogę zrobić. Skąd ten stary user tam się wziął? Nic nie rozumiem.
Ja tego też nie rozumiem. Za chwilę stworzę na forum użytkownika vader_test, dodaj mu uprawnienia admina albo podrzuć mi dane admina na pw. Rozglądnę się w konfiguracji phpBB.

Awatar użytkownika
komani
Posty: 13
Rejestracja: 08 grudnia 2020, 15:45

Re: Nie można się zalogować po nowej instalacji

Post autor: komani » 10 grudnia 2020, 12:46

Spróbuję w incognito się zalogować. Co do utworzenia usera "vader_test", to nic nie da, bo nie zaloguje się jako admin. Ok 16.00 prześlę Ci na pw. dane, może coś Tobie wpadnie do głowy?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nie można się zalogować po nowej instalacji

Post autor: vader » 10 grudnia 2020, 12:55

komani pisze:
10 grudnia 2020, 12:46
Co do utworzenia usera "vader_test", to nic nie da, bo nie zaloguje się jako admin.
Dlatego napisałem, żebyś dodał uprawnienia admina dla tego usera.

Awatar użytkownika
komani
Posty: 13
Rejestracja: 08 grudnia 2020, 15:45

Re: Nie można się zalogować po nowej instalacji

Post autor: komani » 10 grudnia 2020, 13:37

Nie zrozumiałeś. Nie mogę dać takich uprawnień, bo nie mogę się zalogować jako admin.

Awatar użytkownika
komani
Posty: 13
Rejestracja: 08 grudnia 2020, 15:45

Re: Nie można się zalogować po nowej instalacji

Post autor: komani » 10 grudnia 2020, 19:09

Wszystko już jest w porządku. Była to wina przeglądarki "CentBrowser".

Dziękuję Moderatorowi "vader", bez niego cienko bym to widział.

apsik
Posty: 1
Rejestracja: 30 marca 2023, 07:33

Re: Nie można się zalogować po nowej instalacji

Post autor: apsik » 30 marca 2023, 08:26

Witam, wersja 3.3.0, po przeniesieniu na inny serwer mam ten sam problem, niby dane poprawne ale komunikat, że hasło nie poprawne. Udało się zalogować dopiero jak zrobiłem przypomnienie hasła, zostało wygenerowane nowe i wtedy mogę się zalogować jako admin. Mógłbym użytkownikom napisać info, że mają ponownie wygenerować sobie hasło, ale to dosyć "nieprawilny" sposób.
Po zalogowaniu oczywiście bufor wyczyszczony.

Dane był przegrywane 1:1, baza również wygląda, że jest taka sama.
Co może być przyczyną?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nie można się zalogować po nowej instalacji

Post autor: vader » 31 marca 2023, 09:59

Wielokrotnie przenosiłem bazę danych na inny serwer i jeśli mialem problemy z zalogowaniem, to była zła konfiguracja w pliku config.php lub w bazie danych w tabeli phpb_config (nie zmieniony serwer, port, ścieżka do lokalizacji) oraz źle ustawione cookies.

Inna rzecz, to czy na starym. nowym serwerze masz inną wersje PHP? Wyczyść folder cache + cache przeglądarki.

Link do forum byłby przydatny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”