Problem z blokowaniem IP

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
skorp!on
Posty: 1
Rejestracja: 17 lipca 2023, 22:51
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Problem z blokowaniem IP

Post autor: skorp!on » 17 lipca 2023, 23:14

Witam
Mam problem z spamerami, którzy atakują moje forum praktycznie nonstop. Doliczyłem się ponad 50 adresów IP, z których próbują się zarejestrować i oczywiście wstawiać swoje posty z linkami. Z logów serwera widzę, że wykonują tysiące identycznych operacji. Najczęściej zatrzymują się na captcha (przepisanie kodu). Czasem się im uda i jak wykorzystują gmail, to mi oczywiście spamują. Inne dziwne adresy maili poblokowałem i jest spokój. Ale nie będę blokował gmail, bo inni używają i nie będą mogli się zarejestrować.
Niestety nie działa "Blokowanie adresów IP". Powpisywałem te adresy a mimo wszystko dalej odwiedzają te same podstrony forum.
Zaznaczam na TAK "Sprawdzaj, czy IP jest obecne na liście DNSBL:" ale po jakimś czasie samo przestawia się na NIE.
Ogólnie to forum źle działa i musiałem wyłączyć potwierdzenie rejestracji przez maila, bo poprostu maile nie dochodzą do użytkownika.

Co mam zrobić, aby z poziomu forum przyblokować te IP?
Bo mam ochotę zrezygnować z tego forum na rzecz innego fora lub zmienić adres. forum mam w katalogu /forum, a inne forum w katalogu o innej nazwie i tam nikt nie spamuje.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z blokowaniem IP

Post autor: vader » 26 lipca 2023, 14:05

Cześć,

zmień sobie captche to invisible captcha albo możesz skorzystać z sortable captcha (rozszerzenie). Można też blokować IP pojedynczo czy w puli korzystając z 'dzikiej karty' - wilcard. Robisz to przez dodanie * w odpowiednim miejscu. Czyli blokujac IP 100.200.300.* (zablokuje wszystkie IP od 100.200.300.000 do 100.200.300.999).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”