Połączenie stylu phpbb3 z wordpress

Forum poświęcone skryptom, językom programowania, serwerom i hostingowi, domenom itp.
sajmon1234
Posty: 8
Rejestracja: 02 lipca 2013, 13:56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Połączenie stylu phpbb3 z wordpress

Post autor: sajmon1234 » 21 sierpnia 2013, 18:57

Witam,
już mówię o co mi chodzi, bo po tytule niektórzy mogą sobie pomyśleć o czymś zupełnie innym :). Otóż niedawno zacząłem się uczyć php, ale jeszcze nie mam na tyle umiejętności (co chyba wiadomo :D) żeby dowolnie skonfigurować portal bb3 czy też napisać własny portal.
Chce dołączyć do mojego forum portal oparty na wordpressie (wiem, że istnieje plugin łączący wpisy z działami oraz użytkowników, ale nie o to mi chodzi).
Chodzi mi o połączenie wyglądu phpbb3 z wordpress, czyli chciałbym aby w stylu wordpressa można było objąć overall header + overall footer z stylu phpbb3.
Co musiałbym zrobić w takiej sytuacji?
Jeśli ktoś kiedyś robił coś takiego, byłbym wdzięczny gdyby mnie pokierował...

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Połączenie stylu phpbb3 z wordpress

Post autor: jaroslw » 21 sierpnia 2013, 19:48

Tworzenie zewnętrznych parserów szablonów phpBB3 raczej nie będzie miało sensu. Najprościej będzie skopiować zawartości overall_header.html i overall_footer.html do odpowiednich plików motywu WordPressa. Później pozbywasz się instrukcji warunkowych w stylu phpBB3 (np. <!-- IF COŚTAM -->) na rzecz dostępnych tych w WP. Najczęściej jest to zwykłe:

Kod: Zaznacz cały

<?php if ($jakaś_zmienna): ?>
jakiś kawałek kodu HTML
<?php endif; ?>
Tak samo zamiast zmiennych {L_JAKAŚ_ZMIENNA} będziesz musiał podstawić zwykłe wartości w WordPressie.

Ogólnie rzecz biorąc przenosisz kod HTML i CSS do motywu WordPressa i korzystasz ze zmiennych dostępnych w tym CMS-ie.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Webmastering”