Brak możliwości wysyłania emaila

To forum przeznaczone jest do dyskusji i zgłaszania problemów z modyfikowanym phpBB 2.0.x (np. phpBB2 modified by Przemo).
jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Brak możliwości wysyłania emaila

Post autor: jaroslw » 21 lutego 2007, 13:27

Witam, sprawa rozchodzi się o to że na pewnym forum nie da się wysyłać żadnych email, głównie chodzi o to żeby dochodziły maile z linkiem do aktywacji konta. Na serwerze jest wyłączona funkcja mail() Podanie własnych danych do SMTP nic nie daje, pojawia się tylko błąd:
Could not connect to smtp host : 111 : Połączenie odrzucone
CZytałem tekże na supporcie przema, były 4 tematy, ale większość była o tym żeby włączyć funkcję SMTP. Była też jedna instrukcja modyfikacji pliku emailer.php ale również to nie pomogło :/ Dodam że ustawiałem sprawdzone dane do smtp, które działają na inny forum.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
phpBB Assistant
Zasłużony
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sierpnia 2005, 17:13
Lokalizacja: phpbb_config
Kontakt:

Post autor: phpBB Assistant » 21 lutego 2007, 17:30

jaros, jakie dane wpisujesz do konfiguracji SMTP? Z niektórymi darmowymi pocztami może być problem. Więc lepiej dla testów załóż kilka darmowych kont e-mail w serwisach np. o2.pl, interia.pl, onet.pl itp. Wprowadź te dane w PA. Musisz to wszystko po testować :)
MASZ PROBLEM Z FORUM phpbb ? WEJDŹ TUTAJ: http://phpbb-assistant.com - ZROBIMY ZA CIEBIE WSZYSTKO!
serwis laptopów naprawa tabletów

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Post autor: jaroslw » 21 lutego 2007, 18:09

phpBB Assistant ustawiałem nawet swój email z płatnego hostingu. Na moim forum on działa, a na tym nie. Najprawdopodobniej wyłączyli też funkcje SMTP. Pisałem do admina tego hostingu to zwalają na złą konfigurację danych do smtp, kiedy one są dobre na 100%.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
phpBB Assistant
Zasłużony
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sierpnia 2005, 17:13
Lokalizacja: phpbb_config
Kontakt:

Post autor: phpBB Assistant » 22 lutego 2007, 15:57

jaros, spróbuj to sprawdzić na innych pocztach.
Załóż kilka darmowych poczt e-mail i zacznij testować :)
MASZ PROBLEM Z FORUM phpbb ? WEJDŹ TUTAJ: http://phpbb-assistant.com - ZROBIMY ZA CIEBIE WSZYSTKO!
serwis laptopów naprawa tabletów

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Post autor: jaroslw » 22 lutego 2007, 16:13

Robiłem to, zakładałem m.in na o2.pl, wp.pl , mail z tego serwera, yahoo.com ;p ale będę coś dalej kombinował.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
phpBB Assistant
Zasłużony
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sierpnia 2005, 17:13
Lokalizacja: phpbb_config
Kontakt:

Post autor: phpBB Assistant » 22 lutego 2007, 17:08

jaros, a na pewno wpisujesz dobry adres serwera SMTP+ nazwę użytkownika :?:
MASZ PROBLEM Z FORUM phpbb ? WEJDŹ TUTAJ: http://phpbb-assistant.com - ZROBIMY ZA CIEBIE WSZYSTKO!
serwis laptopów naprawa tabletów

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Post autor: jaroslw » 22 lutego 2007, 17:25

Zrobiłem :) Porozmawiałem z adminem hostingu na live chacie i okazało się że trzeba podać inny host, zamiast tego co jest podany w cPanelu tego hostingu. Oni tam podają mail.domena.pl a trzeba dać localhost. Ale i tak dzięki za pomoc:)
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
phpBB Assistant
Zasłużony
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sierpnia 2005, 17:13
Lokalizacja: phpbb_config
Kontakt:

Post autor: phpBB Assistant » 22 lutego 2007, 19:39

jaros, to dobrze że rozwiązałeś swój problem :) Szukanie rozwiązania jednak nie boli, tylko przynosi satysfakcję :)
MASZ PROBLEM Z FORUM phpbb ? WEJDŹ TUTAJ: http://phpbb-assistant.com - ZROBIMY ZA CIEBIE WSZYSTKO!
serwis laptopów naprawa tabletów

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Post autor: jaroslw » 22 lutego 2007, 19:58

[OT]
Już miałem rezygnować z tej robty. Jednak napisałem jeszcze do admina, krótka ale tym razem treściwa odpowiedź i wszystko było już jasne :) Z reguły jestem samoukiem i staram się dojść do wszystkiego sam. Z tym jednak było trochę problemu, ale rozwiązanie okazało się łatwe. Szkoda tylko że nie było to podane w panelu administracyjnym tego hostingu.
[/OT]
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Zablokowany

Wróć do „Zmodyfikowane phpBB”