we_clearblue 2.0.0

Style do phpBB 3.0.x autorstwa użytkowników. Tutaj możesz zaprezentować swoje prace, także w wersjach deweloperskich.
Regulamin forum
Zakładając temat dla swojego stylu, wymagane jest dodanie go jako załącznik (przez forum) w pierwszym poście.
jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.0

Post autor: jaroslw » 19 września 2011, 21:43

O tłach zapomniałem. Poprawiona wersja w załączniku. W razie problemów postaram się pomóc na tyle, na ile pozwoli mi czas.
Załączniki
dm_video_for_we_clearblue.zip
Poprawiona wersja
(5.08 KiB) Pobrany 352 razy
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.0

Post autor: Aviator » 19 września 2011, 21:55

Rewelacja :) http://www.globalforum.pl/dm_video/index.php DZIĘKUJE !
Przechodzę teraz do Arcade zobaczymy co mi się uda wymodzić

EDIT:
Tak jak myślałem, nie mam pojęcia. Patrze się jak szpak w te kody, porównuje z tym co zmieniłeś w dm video i nic mi to nie mówi, nie mogę zrozumieć tego języka. No trudno na razie Arcade wyłączyłem i poczekam na chwile Twojego czasu i chęci w pomocy ;)
weeb pisze: Oba style padły ofiarą swojej popularności
W cale się nie dziwie, bo to kawał dobrej roboty i styl jest na prawdę ładny.
Mógłby się trochę lepiej prezentować na Internet Explorer, no ale darowanemu koniowi.... Obrazek

PS.
weeb pisze:Nawigacja została przeniesiona do stopki. Żaden problem by dodać ją również w nagłówku (jak dla mnie kiepsko tutaj pasowała). W overall_header.html znajdź:

Kod: Zaznacz cały

<div id="container">
dodaj po:

Kod: Zaznacz cały

<p class="breadcrumbs">{L_JUMP_TO}: <a href="{U_INDEX}" title="{SITENAME}" accesskey="h">{L_INDEX}</a> <!-- BEGIN navlinks --> &rsaquo; <a href="{navlinks.U_VIEW_FORUM}" title="{navlinks.FORUM_NAME}">{navlinks.FORUM_NAME}</a><!-- END navlinks --></p>
Czy jest możliwość żeby z poziomu strony głównej nie było tego odnośnika ''Skocz do strony głównej'' tak jak to teraz jest?
http://www.globalforum.pl/

EDIT:
Prosty opis tematu/Simple Topic Description załatwiony, działa bez zastrzeżeń :)
Jedynie zostały Arcade, ale z tym to raczej wątpliwe żeby sam sobie dał rade
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.0

Post autor: jaroslw » 24 września 2011, 18:35

Psikus pisze:Czy jest możliwość żeby z poziomu strony głównej nie było tego odnośnika ''Skocz do strony głównej'' tak jak to teraz jest?
Bez dodatkowych modyfikacji do sprawdzenia jaka strona jest aktywna nie da się.

Załączam dwa pliki od phpBB Arcade. Nie jestem pewien czy to wszystko i czy będzie wyglądać w porządku, bo nie pracowałem jeszcze z tą modyfikacją. Chyba najważniejsza lista jest jednak zrobiona.
Załączniki
phpbb_arcade_for_we_clearblue.zip
(4.98 KiB) Pobrany 350 razy
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.0

Post autor: Aviator » 24 września 2011, 19:42

weeb, WIELKIE DZIĘKI Ci za to , Arcade wróciło do formy, może nie do całkowitej, ale pojawiły się już działy.
Dlatego nie do całkowitej ponieważ tam gdzie jest belka z napisem Kategorie , Gry, Grano itd. styl czcionki jest troche nie od tego, tak jak to się ma w Klipach wideo http://www.globalforum.pl/dm_video/index.php , tam na belce jest OK ;)

Podrzucam link i usera testowego w razie ''wu''
http://www.globalforum.pl/arcade.php
Login: tester
hasło: test12
weeb pisze: Chyba najważniejsza lista jest jednak zrobiona.
Tak jest :)
Jeszcze National flags, ale to kiedy indziej przedstawie co jest nie tak dokładnie, bo to ne jest aż takie ważne.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.0

Post autor: jaroslw » 25 września 2011, 17:57

Teraz powinno być poprawnie.
Załączniki
phpbb_arcade_for_we_clearblue.zip
Wersja poprawiona
(5.39 KiB) Pobrany 488 razy
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.0

Post autor: Aviator » 25 września 2011, 19:22

Teraz jest w porządku, dzięki :)

Mógłbyś mi powiedzieć co jest odpowiedzialne za tą belkę bo bym postarał się sam poprawić nie które miejsca na forum bo niestety nie wszędzie ta belka jest , np w takich miejscach brakuje tej belki:
http://www.globalforum.pl/memberlist.ph ... views&u=55 -> to jest mod Kto odwiedził profil
http://www.globalforum.pl/help.php?mode=view&u=2 -> ogólnie w całym Helpmodzie brakuje tej belki.
oraz postarałbym się zmienić wygląd Top Five i mChata bo tam też brakuje tych belek i całosć nie pasuję do ogólnego stylu strony.

W te linki powyższe nie wejdzie się bezzalogowania także podaje usera testowego:
Login: tester
Hasło: test12
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.0

Post autor: jaroslw » 26 września 2011, 12:01

Wygląd nadaje dodatkowy blok o klasie forums-wrapper i klasa forums dla samej tabeli. Wygląda to dokładnie jak w moim poprzednim poście.

Układ masz tam już na tabelkach, więc dodanie <div> i odpowiednich klas powinno pomóc.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: jaroslw » 28 września 2011, 17:13

Stabilna wersja 1.0.2 już dostępna. Jedyna zmiana względem beta1 to poprawa wyświetlania układu forów w przypadku dużej liczby subforów.

By zaktualizować styl z wersji 1.0.2 beta1 do 1.0.2 należy otworzyć styles/we_clearblue/theme/content.css i znaleźć:

Kod: Zaznacz cały

.row a.subforum {
	background-image: none;
	background-position: 0 50%;
	background-repeat: no-repeat;
	position: relative;
	white-space: nowrap;
	padding: 0 0 0 12px;
}
Powyższy kod zamienić na:

Kod: Zaznacz cały

.row a.subforum {
	background-image: none;
	background-position: 0 50%;
	background-repeat: no-repeat;
	padding: 0 0 0 12px;
}
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: Aviator » 28 września 2011, 17:16

Czy jeżeli mam na forum zastosowaną modyfikacje Subforums displaying options to muszę przeprowadzać tą aktualizacje?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: jaroslw » 28 września 2011, 19:19

Z tego co widzę zmiana nie będzie potrzebna u Ciebie. Tyczy się to dużej liczby subforów w jednej linii, zwłaszcza przy mniejszych rozdzielczościach.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.0

Post autor: Aviator » 30 września 2011, 00:20

weeb pisze:Wygląd nadaje dodatkowy blok o klasie forums-wrapper i klasa forums dla samej tabeli. Wygląda to dokładnie jak w moim poprzednim poście.

Układ masz tam już na tabelkach, więc dodanie <div> i odpowiednich klas powinno pomóc.
Pokombinowałem trochę i coś mi się udało zdziałać, ale wydaje mi się że czegoś brakuje w Top Five i na dodatek na IE ta belka jest jakaś taka ogromna jak od menu prawie i jeszcze treść w Top Five się wycentrowała nie wiem jakim cudem, bo mChat chyba jest w porządku, jak możesz to rzuć okiem. Top Five jest na samym dole, a mChat trochę wyżej. Dzięki ;)
Login: tester
hasło: test12

To kod Top Five po moich zmianach :lol:

Kod: Zaznacz cały

<div class="forums-wrapper">
	<div class="forums-wrapper"><span class="forums"><span></span></span>
		<table class="forums" cellspacing="1" id="top_five">
		<thead>
		<tr>
			<th style="width: 50%;">{L_NEWEST_TOPICS}</th>
			<th style="width: 20%;">{L_TOP_FIVE_ACTIVE}</th>
			<th style="width: 30%;">{L_TOP_FIVE_NEWEST}</th>
		</tr>
		</thead>
		<tbody>
			<tr class="bg1">
					<td valign="top"><!-- BEGIN top_five_topic --><!-- IF top_five_topic.NO_TOPIC_TITLE-->{top_five_topic.NO_TOPIC_TITLE}<!-- ELSE --><a href="{top_five_topic.U_TOPIC}">{top_five_topic.TOPIC_TITLE}</a><br />&nbsp;&nbsp;{top_five_topic.USERNAME_FULL}&nbsp;&nbsp;{top_five_topic.LAST_TOPIC_TIME}<br /><!-- ENDIF --><!-- END top_five_topic --></td>
					<td valign="top"><!-- BEGIN top_five_active -->{top_five_active.USERNAME_FULL}<br />&nbsp;&nbsp;{L_POSTS}: <a href="{top_five_active.S_SEARCH_ACTION}">{top_five_active.POSTS}</a><br /><!-- END top_five_active --></td>
					<td valign="top"><!-- BEGIN top_five_newest -->{top_five_newest.USERNAME_FULL}<br />&nbsp;&nbsp;{L_JOINED}: {top_five_newest.REG_DATE}<br /><!-- END top_five_newest --></td>
				</tr>
		</tbody>
		</table>

	<span class="forums"><span></span></span></div>
</div>
A to kod oryginalny:

Kod: Zaznacz cały

<div class="forabg">
	<div class="inner"><span class="corners-top"><span></span></span>
		<table class="table1" cellspacing="1" id="top_five">
		<thead>
		<tr>
			<th style="width: 50%;">{L_NEWEST_TOPICS}</th>
			<th style="width: 20%;">{L_TOP_FIVE_ACTIVE}</th>
			<th style="width: 30%;">{L_TOP_FIVE_NEWEST}</th>
		</tr>
		</thead>
		<tbody>
			<tr class="bg2">
					<td valign="top"><!-- BEGIN top_five_topic --><!-- IF top_five_topic.NO_TOPIC_TITLE-->{top_five_topic.NO_TOPIC_TITLE}<!-- ELSE --><a href="{top_five_topic.U_TOPIC}">{top_five_topic.TOPIC_TITLE}</a><br />&nbsp;&nbsp;{top_five_topic.USERNAME_FULL}&nbsp;&nbsp;{top_five_topic.LAST_TOPIC_TIME}<br /><!-- ENDIF --><!-- END top_five_topic --></td>
					<td valign="top"><!-- BEGIN top_five_active -->{top_five_active.USERNAME_FULL}<br />&nbsp;&nbsp;{L_POSTS}: <a href="{top_five_active.S_SEARCH_ACTION}">{top_five_active.POSTS}</a><br /><!-- END top_five_active --></td>
					<td valign="top"><!-- BEGIN top_five_newest -->{top_five_newest.USERNAME_FULL}<br />&nbsp;&nbsp;{L_JOINED}: {top_five_newest.REG_DATE}<br /><!-- END top_five_newest --></td>
				</tr>
		</tbody>
		</table>

	<span class="corners-bottom"><span></span></span></div>
</div>
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: jaroslw » 30 września 2011, 10:32

Było prawie w porządku :) Spróbuj z tym kodem:

Kod: Zaznacz cały

<div class="forums-wrapper">
      <table class="forums" cellspacing="1" id="top_five">
      <thead>
      <tr>
         <th style="width: 50%;">{L_NEWEST_TOPICS}</th>
         <th style="width: 20%;">{L_TOP_FIVE_ACTIVE}</th>
         <th style="width: 30%;">{L_TOP_FIVE_NEWEST}</th>
      </tr>
      </thead>
      <tbody>
         <tr class="bg1">
               <td class="topic" valign="top"><!-- BEGIN top_five_topic --><!-- IF top_five_topic.NO_TOPIC_TITLE-->{top_five_topic.NO_TOPIC_TITLE}<!-- ELSE --><a href="{top_five_topic.U_TOPIC}">{top_five_topic.TOPIC_TITLE}</a><br />&nbsp;&nbsp;{top_five_topic.USERNAME_FULL}&nbsp;&nbsp;{top_five_topic.LAST_TOPIC_TIME}<br /><!-- ENDIF --><!-- END top_five_topic --></td>
               <td class="topic bg2" valign="top"><!-- BEGIN top_five_active -->{top_five_active.USERNAME_FULL}<br />&nbsp;&nbsp;{L_POSTS}: <a href="{top_five_active.S_SEARCH_ACTION}">{top_five_active.POSTS}</a><br /><!-- END top_five_active --></td>
               <td class="topic" valign="top"><!-- BEGIN top_five_newest -->{top_five_newest.USERNAME_FULL}<br />&nbsp;&nbsp;{L_JOINED}: {top_five_newest.REG_DATE}<br /><!-- END top_five_newest --></td>
            </tr>
      </tbody>
      </table>
</div>
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

PatryK
Posty: 1
Rejestracja: 01 października 2011, 15:36

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: PatryK » 01 października 2011, 15:53

Naprawdę fajny styl, ale mam pytanie, jak dodać takie coś że w menu jak się najedzie na jakiś napis, to się zmienia kolor, bo narazie się pojawia tylko linia pod napisem ;/

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: jaroslw » 04 października 2011, 11:08

W pliku styles/we_clearblue/theme/common.css znajdź:

Kod: Zaznacz cały

#account, #account li a, #primary-navigation li a {
	color: #fbfbfb;
}
Dodaj po:

Kod: Zaznacz cały

 #account li a:hover, #primary-navigation li a:hover {
	color: red; /* Zamień na własny kolor */
}
Odśwież później motywy stylu w PA.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: we_clearblue 1.0.2

Post autor: Aviator » 07 października 2011, 01:08

A żeby zrobić tak aby kolor tła za linkami w menu się zmieniał po najechaniu myszką nie same linki?
W menu są te separatory (czarne kreski pionowe) co oddzielają buttony, co jest odpowiedzialne za te separatory, bo chciałbym im kolor zmienić...
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Zablokowany

Wróć do „Style użytkowników”