Birthday mod BEZ domyślnego wieku [01.01.1970]

Jeżeli masz pomysł na jakąś modyfikację bądź poszukujesz jakiegoś moda to zerknij do tego działu.
Luk
Posty: 6
Rejestracja: 12 czerwca 2007, 21:49

Birthday mod BEZ domyślnego wieku [01.01.1970]

Post autor: Luk » 07 sierpnia 2007, 23:52

Witam

mam problem z Birthday mod, otóż nowe rejestrujące się osoby, zostawiają pole urodziny puste i wyświetla im się wiek 30 lat (01.01.1970), pomimo, że w PA to pole jest obowiązkowe! Jaki jest sens tej opcji w takim razie? Ma ktoś jakis pomysł jak to naprawić? I w przypadku pozostawienia pul pustych wyświetlić stosowne info?

Pozdrawiam

edit:

znalazlem najnowsza wersje tego moda [1.6.3em ?]: http://www.phpbbhacks.com/download/187, wiec moze aktualizacja z 1.5.3em pomoze

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 08 sierpnia 2007, 07:49

a jesteś pewny ze poprawnie zainstalowałeś ??
zró to jeszcze raz. bo ja nie mam takich problemów z tym modem
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

Luk
Posty: 6
Rejestracja: 12 czerwca 2007, 21:49

Post autor: Luk » 11 sierpnia 2007, 13:51

mateusz pisze:a jesteś pewny ze poprawnie zainstalowałeś ??
zró to jeszcze raz. bo ja nie mam takich problemów z tym modem
no raczej tak, czyli jak ktoś nie poda wieku to dostanie info? Bo mi przydziela takiemu userowi datę 01.01.1970...A btw jaką masz wersję? Zainstaluje nową wersję i dam znać,

pozdrawiam

edit:

ok, jakimś cudem już działa ;p

[ Dodano: 11 Sierpień 2007, 14:50 ]
Luk pisze:
mateusz pisze:a jesteś pewny ze poprawnie zainstalowałeś ??
zró to jeszcze raz. bo ja nie mam takich problemów z tym modem
no raczej tak, czyli jak ktoś nie poda wieku to dostanie info? Bo mi przydziela takiemu userowi datę 01.01.1970...A btw jaką masz wersję? Zainstaluje nową wersję i dam znać,

pozdrawiam

edit:

ok, jakimś cudem już działa ;p
ok, nie wiem co się dzieje, ale jak użytkownik się zarejestruje to zmienia mu datę urodzin na 01.01.1970...Dlatego przymierzam się do innego moda:

Kod: Zaznacz cały

## MOD Title: Birthdays
## MOD Author: TerraFrost < terrafrost@phpbb.com > (Jim Wigginton) http://www.frostjedi.com/terra/wordpress/
## MOD Description: Adds a Birthday field to the user profile.
## MOD Version: 3.0.0
jednak chciałbym tamtego usunąć doszczętnie..I mam problem z sql, jak go usunąć z bazy? W readme pisze, że przy instalce należy dodać:

Kod: Zaznacz cały

ALTER TABLE phpbb_users ADD user_birthday INT DEFAULT '999999' not null;
ALTER TABLE phpbb_users ADD user_next_birthday_greeting INT DEFAULT '0' not null;
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('birthday_required', '0');
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('birthday_greeting', '1');
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('max_user_age', '100');
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('min_user_age', '5');
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('birthday_check_day', '7');
więc pewnie wystarczy tylko tak zrobić zapytanie, żeby usunąć to z sql? Jeśli tak to jak?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: daroPL » 11 sierpnia 2007, 14:00

Kod: Zaznacz cały

DELETE FROM nazwa_tabeli WHERE [warunek]
W tym wypadku dla 5 ostatnich zapytań warunkiem będzie np. birthday_required (WHERE config_name = 'birthday_required').

Kod: Zaznacz cały

ALTER TABLE nazwa_tabeli DROP [nazwa kolumny]
W tym wypadku dla 2 pierwszych zapytań. Jako nazwa kolumny dajesz np. user_birthday.

Pozdrawiam

Luk
Posty: 6
Rejestracja: 12 czerwca 2007, 21:49

Post autor: Luk » 11 sierpnia 2007, 15:07

daro pisze:

Kod: Zaznacz cały

DELETE FROM nazwa_tabeli WHERE [warunek]
W tym wypadku dla 5 ostatnich zapytań warunkiem będzie np. birthday_required (WHERE config_name = 'birthday_required').

Kod: Zaznacz cały

ALTER TABLE nazwa_tabeli DROP [nazwa kolumny]
W tym wypadku dla 2 pierwszych zapytań. Jako nazwa kolumny dajesz np. user_birthday.

Pozdrawiam
wpisałem:

Kod: Zaznacz cały

DELETE FROM phpbb_config WHERE config_name = 'birthday_required';
DELETE FROM phpbb_config WHERE config_name = 'birthday_greeting';
DELETE FROM phpbb_config WHERE config_name = 'max_user_age';
DELETE FROM phpbb_config WHERE config_name = 'min_user_age';
DELETE FROM phpbb_config WHERE config_name = 'birthday_check_day';

ALTER TABLE phpbb_users DROP user_birthday;
ALTER TABLE phpbb_users DROP user_next_birthday_greeting;
i chyba podziałało :P, dzięki wielkie i +

p.s twórcy modów powinni też umieszczać takie wskazówki

Zablokowany

Wróć do „Propozycje i Poszukiwania”