Pozycjonowanie forum phpBB

Rozmowy z innymi użytkownikami forum na różne tematy, niekoniecznie związane ze skryptem phpBB.
Awatar użytkownika
SzariK
Posty: 2
Rejestracja: 19 lutego 2006, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Pozycjonowanie forum phpBB

Post autor: SzariK » 19 lutego 2006, 15:33

Kilka dni temu założyłem sobie forum na płatnym serwerze. Chcę by moje nowe forum istniało w sieci, niekonieczne na pierwszych stronach wyszukiwarek. W tym celu w folderze public_html utworzyłem plik robots.txt którego treść wygląda następująco:

User-agent:*
Disallow:/robocze/
Disallow:/cgi-bin/


Dodatkowo, umieściłem w tym samym folderze plik index.htm ze skryptem Java, który przekierowywuje do forum (musiałem tak zrobić, bo mam jeszcze serwis w innych folderze) i zawiera znaczniki META pomiędzy <HEAD></HEAD>.

Nie wiem, dlaczego moja strona jeszcze nie widnieje w wyszukiwarkach. Słyszałem, że indeksowanie google odbywa się, co 2 tygodnie. Jestem ciekaw czy po tym czasie coś się zmieni. Jeżeli istnieją lepsze metody pozycjonowania, w takim razie proszę o pomoc i dobre rady. Z góry dziękuję.
Uwaga, zły pies!

quba
Posty: 221
Rejestracja: 06 sierpnia 2005, 12:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: quba » 19 lutego 2006, 15:40

może zacznij od podstaw, czyli wrzucenia w overall_header znaczników meta?

Awatar użytkownika
phpBB Assistant
Zasłużony
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sierpnia 2005, 17:13
Lokalizacja: phpbb_config
Kontakt:

Post autor: phpBB Assistant » 19 lutego 2006, 19:35

SzariK pisze:Jeżeli istnieją lepsze metody pozycjonowania, w takim razie proszę o pomoc i dobre rady.
Jest dużo takich metod. Polecam także zainstalować mod "rewrite" np. Spider Friendly itp. Niektóre serwery blokują ten moduł, ale przy znajomości PHP można wszystko :)
MASZ PROBLEM Z FORUM phpbb ? WEJDŹ TUTAJ: http://phpbb-assistant.com - ZROBIMY ZA CIEBIE WSZYSTKO!
serwis laptopów naprawa tabletów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”