Automatyczne linki w postach do innych postów

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
 • Autor
 • Wiadomość
Offline

alesan

 • Posty: 1
 • Rejestracja: 15 sierpnia 2017, 13:06

Automatyczne linki w postach do innych postów

Post15 sierpnia 2017, 13:55

Witajcie

Od jakiegoś czasu (prawie 3 lat) używam "phpbb" jako ... encyklopedii ... tak głoszę tym samym niezłą herezję, ale mimo wszystko "MediaWiki" mi nie przypadła do gustu, a pewne dodatki do "phpbb" mocno mi pomagają. Urosło mi całkiem spore dzieło (około 300 kategorii i 12k postów, kilkaset grafik, szkiców, map, itp) i trudno było by wszystko przepisać do czegoś innego. Wyszukiwanie idzie całkiem całkiem, całość dzieła bardzo rozsądnie ale:

Potrzebuję jakiegoś automatu, który gdy w poście zastosuje słowa, które występują już jako inne posty (tematy), automatycznie zrobią z tego linki. Dla ułatwienia podam, ze tagi są wykorzystywane jako odmiany słów czyli post o temacie "Eryk Sinoręki" jako tagi ma "Eryka", "Sinorękiego", "Sinorękich" itp.

Istnieje coś takiego?

Pozdrawiam
Offline

Aviator

zespół

 • Posty: 2065
 • Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
 • Lokalizacja: ZS

Re: Automatyczne linki w postach do innych postów

Post16 sierpnia 2017, 09:33

Hmm. może opcja cenzury
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-
Offline

wicy

 • Posty: 144
 • Rejestracja: 22 października 2010, 10:28

Re: Automatyczne linki w postach do innych postów

Post16 sierpnia 2017, 16:50

alesan pisze:Istnieje coś takiego?

Jaka wersja phpbb?
Pokaż to forum.
Na 99% nie istnieje coś takiego, ale.... do zrobienia tego wykorzystałbym rozszerzenie Support Ticket. Dlaczego? Rozszerzenie daje możliwość doklejania do zawartości posta treści określonej szablonem. Daje możliwość definiowania w którym forum ma to działać. Sam szablon i jego wstawki do wywalenia, ale w momencie kreowania nowej treści posta, można odpytać bazę o występowanie słów i podmienić wystąpienia. Nie trzeba się głowić gdzie "wszyć" swój kod ;)
_________
forgen.pl
Offline
Awatar użytkownika

Cristiano

 • Posty: 26
 • Rejestracja: 25 marca 2015, 16:43
 • Lokalizacja: Wrocław

Re: Automatyczne linki w postach do innych postów

Post17 sierpnia 2017, 10:31

alesan, nie ma obecnie takiej modyfikacji do żadnej z wersji phpBB. Jedyne co cię może uratować to Topic Tags, ale je też trzeba będzie klepać ręcznie (dla 12k postów trzeba by zatrudnić sztab ludzi do edycji :) ).
wicy pisze:Na 99% nie istnieje coś takiego, ale.... do zrobienia tego wykorzystałbym rozszerzenie Support Ticket. Dlaczego? Rozszerzenie daje możliwość doklejania do zawartości posta treści określonej szablonem. Daje możliwość definiowania w którym forum ma to działać. Sam szablon i jego wstawki do wywalenia, ale w momencie kreowania nowej treści posta, można odpytać bazę o występowanie słów i podmienić wystąpienia. Nie trzeba się głowić gdzie "wszyć" swój kod ;)

Kompletnie nie zrozumiałeś o co chodzi autorowi ;)

Wróć do Dyskusje o phpBB

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości