Dziennik admina

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.0.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
Horatio C.

Dziennik admina

Post autor: Horatio C. » 07 kwietnia 2012, 09:46

W dzienniku admina mam napisane, że jeden z użytkowników wykonał kopię zapasową bazy danych. Użytkownik ten nie ma do tego uprawnień. Nie jest też adminem ani modem. Czy tzn. że było włamanie na forum?

Aviator
Administrator
Posty: 2090
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Dziennik admina

Post autor: Aviator » 07 kwietnia 2012, 10:30

ja mam setki takich logów że np. Google[BOT] wysłało mailing przypominający do userów, a też nie ma do tego uprawnień.

Przyłączam się do pytania skąd taka kolej rzeczy.

Awatar użytkownika
Pico
Posty: 109
Rejestracja: 21 listopada 2010, 12:12

Re: Dziennik admina

Post autor: Pico » 07 kwietnia 2012, 11:52

Poszukajcie i poczytajcie o tym jak działa cron wbudowany w skrypt phpbb. Nie jest to typowy cron job. W skrócie, aby wymusić wykonanie działania cron z phpbb konieczna jest, z reguły, obecność kogokolwiek na forum (bot, user, gość). Resztę sobie doczytacie.

Zablokowany

Wróć do „Użytkowanie”