Dodawanie różnych różności

Dyskusje na temat modyfikowania i tworzenia stylów do phpBB 3.1.x oraz spraw związanych z szablonami, motywami i zestawami obrazków.
Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Dodawanie różnych różności

Post autor: Zyleta » 16 listopada 2014, 09:56

Witam, od pierwszego zobaczenia kodu strony, zacząłem się zastanawiać, co to jest to całe <!-- EVENT --> i choć widziałem jakiś opis odnośnie tego na phpbb.com, był on ciut długi, a moja znajomość angielskiego też nie za bardzo pozwalała dokładnie zrozumieć działanie ów kodu.

Się zastanawiam, do czego może to służyć? Jeśli dodaję nową linię w kodzie, nowe funkcjonalności, albo rozdzielam inne na dwa oddzielne, w różnych miejscach.. to czy powinienem "tworzyć" taki event dla tych elementów? Jeśli tak, to w jaki sposób to utworzyć, czy jest gdzieś jakiś "zbiór eventów"", do którego trzeba dodać nowy, albo czy można wykorzystać już istniejące?

Idąc za przykładem.. jest kilka rodzajów takich eventów, np.

Kod: Zaznacz cały

<!-- EVENT index_body_markforums_before -->
<!-- IF U_MARK_FORUMS -->
	<div class="action-bar compact">
		<a href="{U_MARK_FORUMS}" class="mark-read rightside" accesskey="m" data-ajax="mark_forums_read">{L_MARK_FORUMS_READ}</a>
	</div>
<!-- ENDIF -->
<!-- EVENT index_body_markforums_after -->
Jest jakieś zdarzenie, "przed uruchomieniem" oznaczenia postów jako przeczytane, później "tu następuje oznaczanie" i dalej już leci "po oznaczeniu"?? Czy jakoś inaczej to działa?

Drugi rodzaj, wygląda tak

Kod: Zaznacz cały

			<!-- EVENT index_body_block_online_prepend -->
			{TOTAL_USERS_ONLINE} ({L_ONLINE_EXPLAIN})<br />{RECORD_USERS}<br /> <br />{LOGGED_IN_USER_LIST}
			<!-- IF LEGEND --><br /><em>{L_LEGEND}{L_COLON} {LEGEND}</em><!-- ENDIF -->
			<!-- EVENT index_body_block_online_append -->
I coś jakby "przed użytkownikami online" --> "użytkownicy online" --> "po użytkownikach online"??

Pytanko do tego, czy jak utworzyłem menu boczne, też powinienem jakiś event wsadzić? Czy jeśli mam je wysuwane poprzez kliknięcie przycisku, to jeszcze dodatkowy na sam ten przycisk?
Jeśli tworzyłbym jeszcze inne elementy, to też powinienem takie coś wpisywać?

Pytam, bo jak mówiłem, nie bardzo rozumiem działanie tych eventów, a bez nich i tak działa mi wspomniane menu i, przynajmniej na pierwszy rzut oka, nie wydaje mi się, by były z tego powodu jakieś problemy, ale dla estetyki warto to stosować?

Awatar użytkownika
Bielu
Zasłużony
Posty: 512
Rejestracja: 17 marca 2011, 07:49
Kontakt:

Re: Dodawanie różnych różności

Post autor: Bielu » 16 listopada 2014, 12:17

Zdarzenia są to wywoływane kody modyfikacji przed i po danym blokiem kodu :), czyli np umieszczasz tam dodatkowe statystyki z modyfikacji :)(robi to autor modyfikacji)
Uwaga! pomoc poza forum jest odpłatna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomogłem? Podziękuj, dając like: https://www.facebook.com/webdeveloperbielu
=====================
Kodowanie styli, modowanie phpbb3 oraz innych skryptów: Webdeveloper Bielu

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: Dodawanie różnych różności

Post autor: Zyleta » 16 listopada 2014, 12:46

Aha, czyli po prostu jak nie będę ich usuwał, ani przemieszczał, to mogę być spokojny, że wszelkie modyfikacje znajdą się w odpowiednim miejscu? A jakbym chciał nieco zmienić położenie czegoś z modyfikacji, to albo przemieścić ten kod EVENT, albo gdzieś w plikach modyfikacji zmienić ich "przekierowanie" na inny EVENT?

I nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Jak się instalnie jakąś modyfikację, to ten kod się umieści w tym miejscu automatycznie, czy o prostu będzie takie przekierowanie (coś jak INCLUDE), bez ingerowania w kod oryginalnego pliku?

Awatar użytkownika
Bielu
Zasłużony
Posty: 512
Rejestracja: 17 marca 2011, 07:49
Kontakt:

Re: Dodawanie różnych różności

Post autor: Bielu » 16 listopada 2014, 23:23

dobrze zrozumiałeś, i tak wystarczy w modyfikacji zmienić event :)
Uwaga! pomoc poza forum jest odpłatna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomogłem? Podziękuj, dając like: https://www.facebook.com/webdeveloperbielu
=====================
Kodowanie styli, modowanie phpbb3 oraz innych skryptów: Webdeveloper Bielu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”