[POMOCY] automod

Pomoc w przypadku kłopotów z rozszerzeniami: instalacją, konfiguracją, błędami. Zakładając nowy temat pamiętaj o odpowiednim prefiksie!
Regulamin forum
Na tym forum wymagane jest stosowanie prefiksów w tytułach tematów. Prefiks tematu musi składać się nazwy rozszerzenia, której dotyczy problem. Dla rozszerzenia phpBB Gallery poprawna nazwa tematu to przykładowo [phpBB Gallery] Problem z wgrywaniem zdjęć. Tematy niespełniające wymogu będą przenoszone do kosza.
mcraft
Posty: 1
Rejestracja: 14 marca 2015, 09:53

[POMOCY] automod

Post autor: mcraft » 14 marca 2015, 09:57

Witam, mam problem z instalacją automoda, zrobiłem wszystko jak w tutku ale po wywołaniu w przeglądarce instalacji, wyświetla się błąd

Kod: Zaznacz cały

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 158: include(../includes/db/db_tools.php): failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 158: include(): Failed opening '../includes/db/db_tools.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear/')

Fatal error: Class 'phpbb_db_tools' not found in /home/mcrafvv/ftp/forum/umil/umil.php on line 160


Wersja mojego forum to 3.1.3 być może jest to spowodowane wersją?

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

travel
Posty: 277
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 12:38
Lokalizacja: phpBB 3.2

Re: [POMOCY] automod

Post autor: travel » 14 marca 2015, 14:05

Automod w 3.1.x? :?

Awatar użytkownika
Zyleta
Moderator
Posty: 196
Rejestracja: 03 marca 2014, 15:39

Re: [POMOCY] automod

Post autor: Zyleta » 14 marca 2015, 15:54

To może rozwinę wypowiedź travela, odnośnie automoda..

Wersja phpBB 3.1.x, czyli taka, jaką używasz, nie potrzebuje żadnego automoda (albo inaczej, nie ma do niej żadnego automoda), gdyż instalacja rozszerzeń (wcześniej modów), diametralnie się zmieniła i wszystko co robisz, to wrzucasz w odpowiednie miejsce pliki rozszerzenia i włączasz go w panelu administratora. Do tych czynności automod nie jest potrzebny, dlatego nie było sensu tworzyć (przerabiać) automoda dla phpBB 3.1.x.

Jednocześnie, wszystkie dotychczasowe mody pod 3.0.x nie będą działały pod wersje 3.1.x (i odwrotnie), stąd taki a nie inny błąd podczas Twojej próby instalacji ów narzędzia.


A będąc konkretnym, odnośnie Twojego zapytania "Wersja mojego forum to 3.1.3 być może jest to spowodowane wersją?" - tak, jest to wina wersji, wyjaśnienie wyżej ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”