mChat - problem z uprawnieniami

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
Luna
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwietnia 2009, 23:55

mChat - problem z uprawnieniami

Post autor: Luna » 06 listopada 2016, 14:36

Witam, na forum 3.1.9 mam zainstalowany mChat 2.0.0-RC5. Dodanie go zleciłam osobie kompetentnej, więc nigdy nie miałam z nim problemów i wszystko działa jak trzeba. Stąd moje przypuszczenia, że chodzi o uprawnienia. Otóż, po jakichś dwóch miesiącach użytkowania mChatu doszłam do wniosku, że przydałoby się umożliwić użytkownikom edytowanie i usuwanie swoich wpisów. Jestem administratorką, we wszystkich możliwych opcjach mam pełne uprawnienia. W uprawnieniach globalnych grupy "Zarejestrowani użytkownicy", w zakładce mChat zaznaczyłam możliwość edytowania i usuwania. W przeglądzie uprawnień zostało to odnotowane: klik Mimo wszystko na stronie mChatu użytkownikom w dalszym ciągu nie wyświetlają się odpowiednie ikonki. Dodam, że w żadnej z grup nie mam zaznaczonej ani jednej opcji "Nigdy". W dodatku sama należę do dwóch grup: Administratorzy (pełne uprawnienia) i Moderatorzy globalni (pełne uprawnienia). Po opuszczeniu grupy Moderatorzy globalni mnie również ikonki zniknęły. Bardzo proszę o pomoc, jakąś sugestię, ponieważ mnie wyczerpały się już pomysły (a nie było ich zbyt wiele - jestem laikiem).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
lopoto
Posty: 91
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 01:26

Re: mChat - problem z uprawnieniami

Post autor: lopoto » 10 listopada 2016, 02:24

Niezle jak na laika , byc adminem :mrgreen:

Wiec w ACP ( panel admina) zakladka Uprawnienia /uprawnienia grupy / moderator/ uprawnienia zaawansowane / mChat i ustawiasz co tam chcesz . Podobnie z innymi grupami

z pozdrowieniem

Luna
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwietnia 2009, 23:55

Re: mChat - problem z uprawnieniami

Post autor: Luna » 10 listopada 2016, 22:52

Dzięki za odzew ;)

Forum żyje i ma się całkiem dobrze już ponad 7 lat, więc aż tak źle pod moją opieką mu nie jest :mrgreen: Po prostu zawsze bałam się ingerować w kod i robić inne dziwne rzeczy, które mogłyby moje forum zamienić w krzaki, ale Panel Administracyjny mam opanowany :D Właśnie w tym problem, że ustawiłam wszelkie możliwe uprawnienia tak jak chciałam, wszystkie grupy (no, poza gośćmi i botami) mają w mChacie zaznaczoną możliwość edycji i usuwania wiadomości, jednak użytkownicy w dalszym ciągu nie mają odpowiednich przycisków. I nie mam pomysłu, w czym rzecz...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”