Forum finansowe - zarządzanie i spam

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.1.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i modyfikacjami.
finanse
Posty: 2
Rejestracja: 22 marca 2020, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Forum finansowe - zarządzanie i spam

Post autor: finanse » 22 marca 2020, 21:19

Cześć,
Od paru lat korzystam z phpbb i jestem zachwycona ilością opcji w tym darmowym programie. Mam tylko jeden problem prowadząc forum finansowe nie jestem w stanie poradzić sobie z ilością spamu jaki się pojawia codziennie. Stosowałam różne zabezpieczenia, ale nie mogę poradzić sobie z ludźmi którzy masowo piszą posty niskiej jakości i zamieszczają w nich linki. Rejestrują się ręcznie często dodają kilka kiepskich postów bez linków następnie pojawia się post z linkiem reklamowym. Im strona staje się bardziej popularna tym jest gorzej.

Prawdę mówiąc mam tego trochę dosyć bardzo dużo czasu i energii idzie na usuwanie tego wszystkiego :/

Czy macie może jakiś sposób na to?

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Forum finansowe - zarządzanie i spam

Post autor: vader » 23 marca 2020, 12:43

Jakie masz zabezpieczenie antyspamowe przy rejestracji?

Polecam to https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... s_captcha/ lub ustawić jakieś nieoczywiste pytanie / odpowiedź (Q&A).

finanse
Posty: 2
Rejestracja: 22 marca 2020, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Forum finansowe - zarządzanie i spam

Post autor: finanse » 23 marca 2020, 21:34

Stosowałam captcha i losowe pytania, które sama wymyślałam. Zauważyłam, że przez pewien czas nowe pytania ograniczają ilość rejestracji. Podejrzewam, że po pewnym czasie roboty lub ludzie ręcznie przełamują te zabezpieczenia i ilość niepożądanych rejestracji wzrasta.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Forum finansowe - zarządzanie i spam

Post autor: vader » 23 marca 2020, 21:47

Jeśli pytanie było zbyt trywialne, to niestety trzeba je co jakiś czas zmieniac.

Ewentualnie przejrzyj ten temat https://www.phpbb.com/community/viewtop ... p=15463581

pawel456
Posty: 30
Rejestracja: 10 grudnia 2017, 21:12

Re: Forum finansowe - zarządzanie i spam

Post autor: pawel456 » 09 kwietnia 2020, 19:32

hyrhyth

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”