post_checksum -> czy mogę modyfikować treść posta w bazie, bez modyfikacji post_checksum?

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
mpaw
Posty: 44
Rejestracja: 05 września 2019, 15:40

post_checksum -> czy mogę modyfikować treść posta w bazie, bez modyfikacji post_checksum?

Post autor: mpaw » 09 września 2019, 18:41

Dzień dobry.

Chcę zmodyfikować wyeksportowany plik tabeli forum_posts. Chcę zmodyfikować pola post_text. Pytanie, czy jak zmodyfikuję plik, bez modyfikacji post_checksum, to czy coś się stanie? Ew. jak po wgraniu modyfikacji do bazy poprawić checksumy?

Dzięki
Michał

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: post_checksum -> czy mogę modyfikować treść posta w bazie, bez modyfikacji post_checksum?

Post autor: vader » 10 września 2019, 06:46

Oczywiście możesz modyfikować dowolnie treść posta. Nie ma problemu z czystym tekstem, jednakże istnieje szansa, że posty z BBCode trzeba będzie zreparsować (jakie jest dobre polskie określenie?). Można to zrobić poprzez CLI - przeglądnij ten temat https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=2446856

mpaw
Posty: 44
Rejestracja: 05 września 2019, 15:40

Re: post_checksum -> czy mogę modyfikować treść posta w bazie, bez modyfikacji post_checksum?

Post autor: mpaw » 10 września 2019, 09:21

Aha. A czy istnieje ryzyko, że podczas tego "reparsowania" treść postów może się uszkodzić? Chodzi mi o sekwencje ucieczki. W LaTeXu używa się backslasha do rozpoczynania symboli. np \beta, to oznaczenie litery Beta. Czy parser czasem nie zamieni \b na backspase?

Dzięki
Michał

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: post_checksum -> czy mogę modyfikować treść posta w bazie, bez modyfikacji post_checksum?

Post autor: vader » 10 września 2019, 12:11

Tego już niestety nie wiem. Sprawdź i przetestuje. Możesz zrobić to na jakiejś małej bazie danych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”