Zablokuj podwójne logowanie

Pomoc przy instalacji oraz użytkowaniu phpBB 3.2.x. Forum nie służy do zgłaszania znalezionych błędów, innowacji lub problemów związanych ze stylami i rozszerzeniami.
Pan Hanys
Posty: 6
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 21:24

Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: Pan Hanys » 02 sierpnia 2019, 21:29

Witam
Czy jest opcja założenia blokady czy coś w tym stylu "podwójne logowanie"
Mam stronke płatną i nie za bardzo mi pasuje aby na jednym loginie i haśle siedziało 10 osób
Dziękuje za pomoc

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: vader » 03 sierpnia 2019, 07:20

A czy to problem stworzyć więcej użytkowników? Przy okazji co to za tematyka forum? Bo nie zajmujemy się nielegalnymi treściami.

Pan Hanys
Posty: 6
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 21:24

Re: Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: Pan Hanys » 03 sierpnia 2019, 12:04

1-Stronka jest do oglądania filmów online które ja udostępniam z domu do filmów bądz audycji czy walk i nie tylko nic nie legalnego
2-nie problem ale każdy użytkownik za zarejestrowanie sie płaci więc nie ma sensu by ktoś zakladał 20 kont jak za każde z osobna musi zapłacić
Mi chodzi o to by zarejestrowany i oplacony uzytkownik forum mógł na jednym loginie wejsc tylko raz a nie że poda login i hasło znajomym i na jednym będzie siedziało 20 osób a opłacone tylko jedno konto

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: vader » 04 sierpnia 2019, 06:48

Pan Hanys pisze:
03 sierpnia 2019, 12:04
1-Stronka jest do oglądania filmów online które ja udostępniam z domu do filmów bądz audycji czy walk i nie tylko nic nie legalnego
A takie udostępnianie wg moich informacji przecież jest nielegalne.

Pan Hanys
Posty: 6
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 21:24

Re: Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: Pan Hanys » 04 sierpnia 2019, 12:25

Widzę że szanowny Pan chyba myli pojęcia i dupa będzie z pomocy a jedynie pitu pitu o tym czy o tamtym czego wolno czego nie.
Jeżeli dany film miał już swoją oficjalna premierę, to obejrzenie go za pośrednictwem strony internetowej przez prywatnego użytkownika w ramach dozwolonego użytku osobistego będzie legalne.
(tak dla uściśnienia Pana wypowiedzi)
Samo ściąganie filmów z internetu nie jest nielegalne i nie grozi za to odpowiedzialność karna. Zgodnie z prawem takie działanie można bowiem uznać za dozwolony użytek osobisty. Art. 23 ustawy o prawie autorskim mówi, że wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu. Użytkownik nie ma obowiązku nakazanego prawem sprawdzenia legalności, a więc wolno pobierać pliki z sieci bez konieczności uzyskania odrębnej zgody uprawnionego lub zapłaty wynagrodzenia.
(…)
Niezależnie od tego, czy dysponujemy filmem na legalnym nośniku, pobranie tego samego filmu z sieci w celu osobistego użytku jest dozwolone.
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2019, 15:11 przez vader, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie ma potrzeby robić kolorowanki na forum

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: vader » 04 sierpnia 2019, 15:16

Nie korzystam z tego typu serwisów i nie zamierzam. Do tego mam trochę inne podejście w tej kwestii.

Wracając do meritum pytania: idea for = jeden użytkownik to jedna osoba. Nie spotkałem sie do tej pory z rozwiązaniem, którego poszukujesz.

Pan Hanys
Posty: 6
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 21:24

Re: Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: Pan Hanys » 04 sierpnia 2019, 16:21

To jesteśmy prawie w domu jeśli chodzi o kwestie forum ;)
Znalazłem takie coś:
https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=181585 wylogowuje użytkownika jeśli inny wykorzystuje jego sesję (login i hasło)
Czy to by podeszło na moim forum?
Coś dopisać by trzeba było?
Przyznam że nie za bardzo jest "super mocny w te klocki" ale pytanie podobno nie boli ;)

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: vader » 04 sierpnia 2019, 19:42

To jest skrypt Moodle, a sam korzystasz z phpBB, czyli nie będzie działać.

Pan Hanys
Posty: 6
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 21:24

Re: Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: Pan Hanys » 04 sierpnia 2019, 22:46

Podałem tylko przykład o co mi chodzi ;)
Ale szukam dalej ;)
Jeśli mogę tutaj aby nie potrzebnie nie zakładać tematu.
Mianowicie chodzi mi o znaczek przy nicku (nie z danej grupy tylko wyświetlony by był przy nicku)
Gdzie i jak mam to wpisać ;)
I chciałbym zmienić ikonki z for próbowałem podmieniać o takim samym rozmiarze i rozszerzeniu i nic.
Dzieki za pomoc

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: vader » 05 sierpnia 2019, 10:47

Chodzi o to, że mam pod nickiem napisane Moderator? Trzeba utworzyć grupy i przydzielić użytkowników do danej grupy lub skorzystać z rozszerzenia, aby robiło się to automatycznie https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... to_groups/

Co do zmiany obrazka dla poszczególnych for, to wchodzisz w ACP > Fora i dla każdego Forum/subforum masz ustawienia (ikonka zebatki). Tam ustawiasz obrazek.

Pan Hanys
Posty: 6
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 21:24

Re: Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: Pan Hanys » 05 sierpnia 2019, 11:12

http://prntscr.com/ooi4bl nie nie to mam chodzi mi bardziej o takie coś http://prntscr.com/ooi4pf
grupy swoje mam już poustawiane i porobione nowe chodzi mi o to by użytkownik danej grupy miał obok nicku znaczek tak jak pokazałem wyżej ;)

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: vader » 05 sierpnia 2019, 12:00

Domyślnie nie ma takiej możliwości. Widziałem jakieś zapytania o to na phpBB.com ale z kilka lat temu.

cvxcvx
Posty: 11
Rejestracja: 20 listopada 2018, 16:56

Re: Zablokuj podwójne logowanie

Post autor: cvxcvx » 27 października 2019, 05:23

https://www.phpbb-work.ru/double-accoun ... t-t92.html
Wtyczka do blokowania zdublowanych kont.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie”