Kopiowanie postów z grupy FB do Forum

Forum przeznaczone na rozmowy między autorami modyfikacji i inne pytania związane z poważniejszą ingerencją w kod phpBB 3.0.x.
Admaster
Posty: 2
Rejestracja: 29 listopada 2013, 23:51

Kopiowanie postów z grupy FB do Forum

Post autor: Admaster » 29 listopada 2013, 23:53

Witam was bardzo serdecznie! Trochę Rock'owo to brzmi ;)

Prowadzę własne Forum na PHPBB3 i chciałem zrobić plugin/skrypt, który umożliwiłby przenoszenie postów z grupy na Facebook'u na PHPBB3.

Szczegóły:
Wiadomo, że można ręcznie je przepisywać z komentarzami. Jednakże jest z tym dużo roboty.
Wybór odpowiedniego działu na wątek, stworzenie go, nadanie tematu, skopiowanie treści, zmiana autora oraz daty stworzenia postu.

Wiem że to jest trochę projekt bez sensu, ale chodzi o to, że Forum jest jakby archiwum i sorterem postów pisanych na grupie FB.
Chciałem zrobić skrypt, który umożliwił by jak najlepsze zminimalizowanie tego procesu.
Jedyne co do tej pory udało się zrobić, to dodanie pola edycji czasu stworzenia postu w jego opcjach oraz pole "Pisz jako: " wybrany użytkownik. Mam oczywiście bazę danych, gdzie każda osoba na FB ma swój określony, indywidualny username na forum.

Czy zna ktoś lub byłby w stanie podać najlepsze rozwiązanie minimalizacji tego procesu?

Myślałem nad zrobieniem moda do PHPBB3, jednakże nie wiem jak się do tego zabrać. Słyszałem tylko, że można XML em znaleźć określony kod na stronie grupy FB i je wyeksportować. To byłby 1 etap. 2 natomiast to byłoby z tego exportu stworzenie tematu na Forum. Jedyne co bym musiał zrobić, to czy przenieść wybrany post i jeżeli tak, to do którego działu.

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Kopiowanie postów z grupy FB do Forum

Post autor: jaroslw » 30 listopada 2013, 11:09

Mógłbyś parsować i wyciągać dane z kodu HTML, ale czy przypadkiem Facebook nie udostępnia API do pobierania wiadomości z grup? Pierwszy przykład:
http://stackoverflow.com/questions/1491 ... -graph-api

W phpBB3 możesz utworzyć sobie jedno forum (dział) i tam importować wątki z FB jako tematy, a odpowiedzi w tych wątkach jako posty w tematach. Odnośnie samego pisania modyfikacji dla phpBB3, proponuję przejrzeć kilka istniejących. Łatwiej zrozumieć wtedy jak zorganizowane są pliki funkcje. Na pewno przydadzą Ci się funkcje dostępne w phpBB:
user_add z pliku includes/functions_user.php
submit_post z pliku includes/functions_posting.php
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Admaster
Posty: 2
Rejestracja: 29 listopada 2013, 23:51

Re: Kopiowanie postów z grupy FB do Forum

Post autor: Admaster » 01 grudnia 2013, 19:14

Dzięki za pomoc.

Dodałem do db kolumnę połączenia konta phpbb z iduser fb oraz w posts kolumnę from fbgroup.

Mam tylko pytanie: jak wyexportować wynik zapytania graph api na gotowy kod do wykonania z submit post w pliku?
Bym już ręcznie wykonywał te polecenia w odpowiednim dziale.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Kopiowanie postów z grupy FB do Forum

Post autor: jaroslw » 02 grudnia 2013, 17:09

Nie pracowałem z API Facebooka, więc postaram się chociaż naprowadzić na rozwiązanie. Dane pewnie odbierasz w formacie XML lub JSON. Dla obu istnieją funkcje/narzędzia, które przekształcą Ci to do tablic w PHP. Później te dane ładujesz już do odpowiednich kolumn w bazie danych (czy to bezpośrednio czy też z wykorzystaniem kilku podanych wcześniej funkcji z phpBB). Formularze nie będą Ci potrzebne o ile nie musisz dorobić konfiguracji do tego importera.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Zablokowany

Wróć do „Dla deweloperów”