konwersja phpbb2 na phpbb3

Pomoc przy konwersji phpBB 2.0.x lub innych skryptów do phpBB 3.0.x. Dyskusje na temat istniejących konwerterów oraz ich tworzenia.
wroca
Posty: 1
Rejestracja: 16 września 2014, 21:47

konwersja phpbb2 na phpbb3

Post autor: wroca » 17 września 2014, 03:04

Witam,
chciałam przejść z phpbb 2.0.23 na phpbb3
postępowałam zgodnie z instrukcją z http://www.phpbb.pl/article/aktualizacja_z_2_0_do_3_0/
wszystko poszło dobrze do momentu ostatniego etapu konwersji tzn. ukazał się komunikat

ABORT: PHP cpu time limit exceeded in strtr() called at [/phpbb3/includes/utf/utf_tools.php:1828], in utf8_clean_string() called at [/phpbb3/includes/message_parser.php:1178], in parse_message::parse() called at [/phpbb3/install/convertors/functions_phpbb20.php:1263], in phpbb_prepare_message() called at [/phpbb3/install/install_convert.php:2022], in call_user_func_array() called at [/phpbb3/install/install_convert.php:2022], in install_convert::process_row() called at [/phpbb3/install/install_convert.php:1276], in install_convert::convert_data() called at [/phpbb3/install/install_convert.php:203], in install_convert::main() called at [/phpbb3/install/index.php:326], in module::load() called at [/phpbb3/install/index.php:203]

Czy ktoś mi pomoże rozwiązać ten problem?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: konwersja phpbb2 na phpbb3

Post autor: jaroslw » 13 października 2014, 12:25

Temat już troszkę stary, ale gdyby ktoś miał podobny problem, opiszę o co chodzi.

Zdecydowana większość hostingów współdzielonych nakłada limit czasowy na wykorzystanie procesora przez skrypty (by nie zająć zbyt dużo zasobów). Przy większych forach taka konwersja może zauważalnie obciążyć maszynę (serwer). To właśnie może objawić się podobnym komunikatem:
PHP cpu time limit exceeded
W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie odtworzenie forum z kopii na własnym komputerze. Do tego potrzebna będzie np. instalacja prostego LAMP/WAMP (Linux/Windows, Apache, MySQL, PHP). Opisów jak to zrobić jest w internecie bardzo wiele. Można też rozważyć zakup większego pakietu hostingowego/VPS-a/serwera dedykowanego, ale to zależy już od skali problemu.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Zablokowany

Wróć do „Konwersja”