Problem z phpmyadmin po konwersji bazy z phpbb2 na phpbb3

Pomoc przy konwersji phpBB 2.0.x lub innych skryptów do phpBB 3.0.x. Dyskusje na temat istniejących konwerterów oraz ich tworzenia.
Grease
Posty: 1
Rejestracja: 08 września 2012, 14:27

Problem z phpmyadmin po konwersji bazy z phpbb2 na phpbb3

Post autor: Grease » 08 września 2012, 14:30

Mam problem, chcę się przenieść z phpbb by przemo na phpbb3. Cała konwersję robię starannie, nie było do teraz problemów, aż tu nagle... Po konwersji pojawiły się standardowo krzaki, więc postanowiłem skorzystać z zapytań sql zmieniające krzaki na Polskie litery. adres forum www.3mod.pl/phpbb3/

Lecz gdy wykonuje te zapytania do bazy pojawia mi się puste okienko po chwili jak wcisnąłem Wykonaj. myślałem ze to kwestia dużej ilości zapytań na raz, postanowiłem podzielić zapytania na kilka części. I tu po wykonaniu zapytania pojawia mi się komunikat:

np.:

Kod: Zaznacz cały

    UPDATE `phpbb_forums` SET `forum_last_post_subject` = REPLACE(`forum_last_post_subject`, '³', 'ł');# MySQL zwrócił pusty wynik (zero rekordów).

    UPDATE `phpbb_forums` SET `forum_last_post_subject` = REPLACE(`forum_last_post_subject`, 'Ăł', 'ó');# MySQL zwrócił pusty wynik (zero rekordów).

    UPDATE `phpbb_forums` SET `forum_last_post_subject` = REPLACE(`forum_last_post_subject`, 'ê', 'ę');# MySQL zwrócił pusty wynik (zero rekordów).

    UPDATE `phpbb_forums` SET `forum_last_post_subject` = REPLACE(`forum_last_post_subject`, '¶', 'ś');# MySQL zwrócił pusty wynik (zero rekordów).


Kiedyś robiłem podobną konwersje i wszystkie zapytania wykonalny się bezproblemowo i za pierwszym razem.

Kodowanie napisów dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
Wersja klienta MySQL: 5.1.63
PhpMyAdmin: Informacja o wersji: 3.4.10.1, ostatnia stabiln()a wersja: 3.5.2.2

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Problem z phpmyadmin po konwersji bazy z phpbb2 na phpbb

Post autor: jaroslw » 15 września 2012, 23:27

Zrób sobie kopię. Otwórz programem Notepad++, tam przez CTRL + H zamień te znaki i zapisz plik z kodowaniem UTF-8 bez BOM (zakładka Format). Przywróć bazę i powinno działać.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Zablokowany

Wróć do „Konwersja”