Przeniesienie forum z serwisu fora.pl

Pomoc przy konwersji phpBB 2.0.x lub innych skryptów do phpBB 3.0.x. Dyskusje na temat istniejących konwerterów oraz ich tworzenia.
omen1975
Posty: 2
Rejestracja: 08 lutego 2012, 09:14

Przeniesienie forum z serwisu fora.pl

Post autor: omen1975 » 08 lutego 2012, 09:34

Witam
Chciałbym poruszyć tu znany już wielu użytkownikom phpbb temat jakim jest migracja z fora.pl do własnego forum.
Fora.pl jak wiadomo nie chcą udostępnić nikomu baz danych ani pomóc w żaden sposób z migracją skryptu ale jest kilka metod przeprowadzenia tej operacji na własną rekę.
Nie będę się tu zagłębiał w szczegóły choć oczywiście jeśli ktoś będzie potrzebował wskazówek jak się za to zabrać to oczywiście napiszę wszystko krok po kroku jasno i przejżyście bo zabawa jest dziecinnie prosta i zajmuje nie więcej niż godzinę. Mój problem dotyczy troszkę innej rzeczy a mianowicie struktury bazy danych forum. Przez około 6ciu lat używałem phpbb2 potem przeszedłem na phpbb3 więc znam mniej więcej strukturę plików i baz danych ale nie na tyle aby połapać się w szczegółowych tajnikach jej działania.
A teraz do rzeczy.
1. Skopiowałem z fora.pl wszystko lub prawie wszystko co jest potrzebne do uruchomienia własnego forum. Są to tabele z danymi userów (poza hasłami dostępu), dane dot tematów, postów itp.
2. Na podstawie struktury bazy danych z fora.pl przyjąłem założenie dot wersji bazy i do tego celu zainstalowałem starsze forum phpbb2.
3. Skopiowałem bazę z fora.pl do swojej i uruchomiłem forum.
4. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda idealnie . Widzę że np forum x zawiera y podtematów itp ale gdy klikam na główny temat forum to pojawia się komunikat że w nim NIE MA ŻADNYCH FOR.
5. Po długich przemyśleniach skapnąłem się że problem tkwi w indeksowaniu tematów i postów przez skrypt forum i należałoby zmienić/dopasować kila parametrów lokalizacji tematów i/lub postów ale nie wiem jak się za to zabrać.
6. Ułatwieniem rozwiązania tego problemu jest fakt że śmiało możemy przyjąć że problem tkwi w pomieszaniu jakichś wartości w aktualnej bazie bo fizycznie zawiera ona komplet danych z fora.pl a nie braku tych danych.

Czy ktoś mógłbym udzielić mi jakiejś wskazówki dot tego jak forum indeksuje dane z bazy ? ...albo może znacie gotową receptę na poukładanie wszystkiego tak aby każdemu tematowi forum przypisane były poprawnie wszystkie podtematy itp.

omen1975
Posty: 2
Rejestracja: 08 lutego 2012, 09:14

Re: Przeniesienie forum z serwisu fora.pl

Post autor: omen1975 » 08 lutego 2012, 10:07

Przepraszam za zamieszanie. Popełniłem dziecinny błąd i zapomniałem wgrać tabelę "topics". Już wszystko działa.

pisii35
Posty: 17
Rejestracja: 17 stycznia 2012, 17:42

Re: Przeniesienie forum z serwisu fora.pl

Post autor: pisii35 » 21 lutego 2012, 21:56

Najważniejsze, że problem został rozwiązany :)

Zablokowany

Wróć do „Konwersja”