Zapisywanie opcji z formularza wyboru do bazy danych

Jeśli masz problem z nie autoryzowaną modyfikacją, nie możesz jej zainstalować lub występują błędy po jej instalacji to pisz w tym dziale.
jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Zapisywanie opcji z formularza wyboru do bazy danych

Post autor: jaroslw » 21 marca 2007, 15:21

Witam, tworzę właśnie demo stylów do phpBB. Pewnie zapytacie się po co, bo jest już kilka takich hacków. Będzie to coś podobnego do Styles Demo ME, które niestety nie działa. Mam już w 95% napisaną modyfikację, jednak napotkałem problem.

W PA zrobiłem możliwość podania adresu do pobrania pliku, ilość wyświetleń, którą można zmodyfikować oraz licencję. Udało mi się zrobić zwykłego <input> w którym była by wpisywana licencja. Chcę to uprościć i zrobić tak, aby licencję można było wybrać z listy. Nie wiem jak zapisać wybraną opcję do bazy danych. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać, próbowałem podpatrzyć to na przykładzie wybierania stylów ale nie udało mi się tego zrobić. W razie czego mogę podesłać pliki na pw. Wszystkie inne opcje tzn. ta do podania adresu pliku i pokazywania wyświetleń działa. Mam problem tylko z tą listą wyboru.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 21 marca 2007, 17:19

tak po pierwsze to zmienie działbo ten m ijakoś nie pasuje. a jako przykłąd dam cos takiego. wytlumaczyć nie potrafie ale przykląd będzie chyba prosty.

Kod: Zaznacz cały

$sql = "SELECT * FROM marka";
$result = mysql_query($sql);
$row = mysql_fetch_array($result);
$id_marka=$row['id'];
?>

<form action=index.php?marka=<?php echo $marka; ?> method=POST>
Model: <SELECT name="model">
<?php
$sql = "SELECT * FROM model WHERE marka_mod=$id_marka";
$result = mysql_query($sql);
while($row = @mysql_fetch_array($result))
{
echo "<OPTION>".$row['nazwa_mod'];
}
?>
</SELECT>
<br><input type="submit" value="wyślij">
</form>
kod pobiera z bazy dane. i układa je w pole wyboru formularza <select>
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Post autor: jaroslw » 25 marca 2007, 17:14

Twojego sposobu trochę nie rozumiem :P Rozwiązałem to tak:

Kod: Zaznacz cały

$s_license_select = '<form action="index.php" method="post"><select name="style_license"><option value="'. $lang['Weeb_styles_demo_license_free'] .'">'. $lang['Weeb_styles_demo_license_free'] .'</option><option value="'. $lang['Weeb_styles_demo_license_paid'] .'">'. $lang['Weeb_styles_demo_license_paid'] .'</option></select></form>';
To mam w pliku .php. Wyświetliłem sobie to pliku .tpl za pomocą zmiennej

Kod: Zaznacz cały

{S_LICENSE_SELECT}
Wszystko działa, zapisuje mi w bazie licencję :D Jest jednak jeden problem, w zarządzaniu stylem zawsze pokazuje mi pierwszą opcję z listy: darmowy. Jak to przerobić, aby wyświetlało mi opcję, która jest zapisana w DB dla danego stylu?
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
mateusz
Zasłużony
Posty: 2174
Rejestracja: 14 maja 2005, 17:43
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Post autor: mateusz » 25 marca 2007, 20:40

jaros pisze:Wyświetliłem sobie to pliku .tpl za pomocą zmiennej
mój przykałd nie odnosi się do tpl. wyswietla odrazu z plików php. dlatego jest polecenie echo :D

jaros pisze:Jak to przerobić, aby wyświetlało mi opcję, która jest zapisana w DB dla danego stylu?
w zapytaniu sql musisz podac warunek:

Kod: Zaznacz cały

where ......
Zapraszam również na moje forum: www.indianie.info
www.sklepbezglutek.pl - zapraszam do sklepu z żywnością bezglutenową i niskobiałkową. Makarony, chleby, zdrowa żywność. Wysyłane od ręki bez ryzyka utraty świeżości w trakcie dostarczania.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Post autor: jaroslw » 26 marca 2007, 12:33

mateusz pisze:mój przykałd nie odnosi się do tpl. wyswietla odrazu z plików php. dlatego jest polecenie echo Very Happy
Wiem, że jest coś takiego jak echo() :P

mateusz pisze:w zapytaniu sql musisz podac warunek:
Ok, będę coś kombinował :) Spróbuję jeszcze z Twoim kodem...albo będę coś próbował samemu.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Zablokowany

Wróć do „Pomoc”