phpBB a własny serwer ?

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
baerchen
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2009, 21:27

phpBB a własny serwer ?

Post autor: baerchen » 23 lutego 2009, 22:09

Witam
Mam tylko małe pytanko odnośnie obciążenia transferu (i nadzieję, że z tej strony temat nie był wałkowany 100 razy)

Szukam jakiegoś darmowego gotowca forum, w którym możnaby przełączać kilka języków (angielski, polski, rosyjski), ewentualnie wlepić jeszcze gdzieś niezbyt nachalnego ads'a. Darmowe hostowane fora istnieją (o dziwo nawet z adsami dla zakładających), ale nie natknąłem się na jakieś multi języczne, i z często konfiguracja layout'u jest często biedna.
Jako że posiadam trochę miejsca na jednym serwerze, zastanawia mnie czy takie forum go nie zatka.

Forum ma ok 1 000 userów, (zapewne góra z 50 dziennie), raczej bez wklejania wielkiej ilości fotek. Ilość odsłon niestety trudna do ustalenia.

Czy można jakoś pi *oko ;) przeliczyć prawdopodobny średni miesięczny/roczny transfer dla takiego forum?

dzięki :)

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: phpBB a własny serwer ?

Post autor: daroPL » 24 lutego 2009, 14:02

Powinni generować około 4/5 GB transferu.

baerchen
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2009, 21:27

Re: phpBB a własny serwer ?

Post autor: baerchen » 04 marca 2009, 17:17

dzięki :)
choć jak sądzę miałeś na myśli 4-5 gb miesięcznie (?) -rocznie to byłoby zbyt piękne.

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: phpBB a własny serwer ?

Post autor: daroPL » 04 marca 2009, 18:16

Tak, miesięcznie.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: phpBB a własny serwer ?

Post autor: jaroslw » 04 marca 2009, 18:16

Obciążenie głównie zależy od ilości osób online w danej chwili. Tak jak Daro pisze, transfer na początku nie powinien przekraczać 5GB miesięcznie.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”