[3.0.x] Hasło - jego zapis w bazie

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
janek
Posty: 15
Rejestracja: 08 października 2007, 16:27

[3.0.x] Hasło - jego zapis w bazie

Post autor: janek » 30 maja 2008, 15:03

Witam,
zrobiłem taki mały eksperyment: założyłem usera na forum i ustaliłem mu hasło. Wszedłem a panel admina bazy i tam spisałem sobie ciąg znaków z tabeli phbbb3_users z pola user_password. Potem zmieniłem hasło temu userowi przez panel użytkownika na forum i znów zerknąłem do tabeli phpbb3_users i znów spisałem ciąg znaków z pola password. Zauważyłem, że pomimo zmiany hasła ciąg znaków w obu przypaldach w polu user_password był taki sam. Czy to normalne? Nie powinno się zmienić?

Awatar użytkownika
daroPL
Zasłużony
Posty: 4564
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hasło - jego zapis w bazie

Post autor: daroPL » 30 maja 2008, 15:12

Ten ciąg musiał się zmienić.

dhapollo
Posty: 2
Rejestracja: 02 lutego 2010, 18:37

Re: [3.0.x] Hasło - jego zapis w bazie

Post autor: dhapollo » 02 lutego 2010, 18:43

Witam.

Pozwolę się podpiąć do tematu.

Posiadam forum phpbb 3.x i niestety umarło:(. Muszę przenieść użytkowników na nowe forum, niestety jest kodowanie MD5. Czy jest jakaś możliwość przeniesienie / przekonwertowanie haseł?

Pozdrawiam.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: [3.0.x] Hasło - jego zapis w bazie

Post autor: jaroslw » 03 lutego 2010, 16:21

Co rozumiesz przez „umarło”? Chcesz przenieść użytkowników na nowe forum phpBB3? Nie widzę problemu, hasła haszowane są funkcją phpbb_hash().
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

dhapollo
Posty: 2
Rejestracja: 02 lutego 2010, 18:37

Re: [3.0.x] Hasło - jego zapis w bazie

Post autor: dhapollo » 04 lutego 2010, 09:20

na inne forum, gdzie jest inne kodowanie:(

Słowo "umarło" miało znaczyć bram możliwości rejestracji nowych użytkowników jakiś błąd mysql nie pamiętam. Nowa strona jest już zrobiona. http://www.cbnet-legionowo.pl.

Za bardzo się nie znam czy jest jakiś sposób na rozkodowanie hasła lub zmiana kodowania?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: [3.0.x] Hasło - jego zapis w bazie

Post autor: jaroslw » 04 lutego 2010, 11:36

Gdyby było możliwe proste rozkodowanie tych haseł, nie byłoby sensu w ogóle ich „kodować” :) Piszesz, że przechodzisz na inny silnik forum. Polecam więc napisać na jego forum wsparcia. Czasami łatwiejsze może okazać się przystosowanie nowego silnika do obsługiwania innego „kodowania”.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”