[2.0.x] Przemo, czy też nie :]

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
JarTSW
Posty: 33
Rejestracja: 15 lutego 2007, 20:54

[2.0.x] Przemo, czy też nie :]

Post autor: JarTSW » 03 marca 2007, 13:50

Zastanawiam się nad wgraniem na serw phpBB_modified_by_Przemo, ale słyszałem, że ponoć łatwo sie włamać na takie forum. Więc mam duży problem. A wy co byście mi poradzili??

Awatar użytkownika
najko
Zasłużony
Posty: 350
Rejestracja: 07 stycznia 2006, 20:28
Lokalizacja: co skąd??
Kontakt:

Post autor: najko » 03 marca 2007, 16:37

czy latwo sie wlamac? wydaje mi sie ze nie, jak sie dba o forum:)
dla mnie wadami sa modyfikacje ktorych nikt nie uzywa, baza danych jest ciezka i ma ponad 70 tabeli
Boskie narzędzia:
Szukajka | google | Baza wiedzy | Regulamin forum

JarTSW
Posty: 33
Rejestracja: 15 lutego 2007, 20:54

Post autor: JarTSW » 03 marca 2007, 16:45

ale ponoć ładnie wygląda i można bardziej edytować style, prawda to?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Post autor: jaroslw » 03 marca 2007, 17:40

Standardowo wygląda tak: http://www.przemo.org/phpBB2/forum Czy bardziej można edytować style? Nie, do każdego phpBB robi się tak samo style, tyle że w Przemie (i innych modyfikacjach) jest trochę zmieniony kod spowodowany tym że są zainstalowane modyfikacje. A tematów, czy warto, czy nie warto było mnóstwo. Poczytaj sobie trochę na forum. Ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
najko
Zasłużony
Posty: 350
Rejestracja: 07 stycznia 2006, 20:28
Lokalizacja: co skąd??
Kontakt:

Post autor: najko » 03 marca 2007, 23:28

ale ponoć ładnie wygląda i można bardziej edytować style, prawda to?
wyglada normalnie:) a co do themow... oj nie powiedzial bym:) jest zabawa z topem i stopka:)
Boskie narzędzia:
Szukajka | google | Baza wiedzy | Regulamin forum

Awatar użytkownika
phpBB Assistant
Zasłużony
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sierpnia 2005, 17:13
Lokalizacja: phpbb_config
Kontakt:

Post autor: phpBB Assistant » 04 marca 2007, 16:06

najko pisze:dla mnie wadami sa modyfikacje ktorych nikt nie uzywa, baza danych jest ciezka i ma ponad 70 tabeli
Baza danych ma ponad 72 tabele. Pytanie jest następujące: Ile tabel phpbb wykorzystuje się na forum? Przecież większość tabel jest cały czas pusta. Przecież można dodatki po wyłączać z forum :roll:

Zadanie 1

Masz w PMA bazę MySQL o nazwie X1 która ma 150 tabel w tym 60 cały czas aktywnych i drugą bazę MySQL X2 która ma 200 tabel i 30 tylko aktywnych. Pytanie do zadania: Która baza generuje większe obciążenie? Odpowiedź uzasadnij :)

JarTSW pisze:ale ponoć ładnie wygląda i można bardziej edytować style, prawda to?

Style możesz trochę pozmieniać za pomocą PA. A dokładnie w Style->Edycja danych styli :)

najko pisze:wyglada normalnie:) a co do themow... oj nie powiedzial bym:) jest zabawa z topem i stopka:)
Why :?: Z topem są problemy, bo więcej jest linków w overall_header.tpl ?

JarTSW, jeżeli nie masz czasu sam modyfikować zwykłego phpBB, bądź nie masz o tym pojęcia to zainstaluj sobie phpBB by Przemo v1.12.5 - odpowiednia konfiguracja + dobry styl. I ładnie będzie wszystko wyglądać. Niektórzy mówią, że wersja phpBB by Przemo v1.12.5 to dobry gotowiec. Widziałem wiele for dyskusyjnych w wersji phpBB by Przemo, ale bardzo dobrze zmodyfikowanych. Ten kto chodź trochę zna kod PHP w tym skrypcie to może forum tak zmienić, że nawet nie poznacie że to w ogóle jest by Przemo :)
MASZ PROBLEM Z FORUM phpbb ? WEJDŹ TUTAJ: http://phpbb-assistant.com - ZROBIMY ZA CIEBIE WSZYSTKO!
serwis laptopów naprawa tabletów

JarTSW
Posty: 33
Rejestracja: 15 lutego 2007, 20:54

Post autor: JarTSW » 04 marca 2007, 16:42

Już po sprawie, zainstalowałem phpbb, ale teraz mam kolejny problem, przeniosłem bazę danych i wywala mi critical error. Więcej napisałem w dziale początkujący webmaster. Pomóżcie...

Ula
Posty: 1
Rejestracja: 20 czerwca 2007, 20:38
Lokalizacja: Z Samborowa
Kontakt:

Witam

Post autor: Ula » 20 czerwca 2007, 22:06

Serdecznie wszystkich witam. :D
Tak po prawdzie przemo jest bardzo ciekawym forum... miałam zainstalowane i może została bym dalej, ale nie mogłam zainstalować moda z grami Mod Plus który różni się od tych standardowych i ma więcej możliwości.
Ogólnie mówiąc wolę się sama pobawić wgrywając mody niż korzystać z gotowca :P choć nie powiem kosztuje mnie dużo pracy i cierpliwości.
Kilka razy już instalowałam na nowo forum, bo nie chciało mi się szukać błędu popełnionego w pliku. 8)
Siedzę na różnych forach phpbb i szukam modów oraz wskazówek godnych uwagi i trafiłam tu z czego się bardzo cieszę :D
Pozdrawiam i życzę miłej i spokojnej nocy :D
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat, w którym każdy chciałby żyć...

summer60
Posty: 1
Rejestracja: 10 września 2007, 13:33
Kontakt:

Post autor: summer60 » 10 września 2007, 13:45

a do tego do Jomli jest most łączący Przemo z Joomlą ... :oops:

mampytanie
Posty: 24
Rejestracja: 28 września 2007, 19:42

Post autor: mampytanie » 17 października 2007, 07:55

summer60 pisze:a do tego do Jomli jest most łączący Przemo z Joomlą ... :oops:
jest owszem,ale lepiej chyba wziac sobie postawic forum na txt oparte a nie na bazie w tym przypadku
Polecam: Sklep z dobrymi książkami do poczytania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”