Strona 1 z 1

Cenzura "wsteczna"??

: 23 września 2019, 21:02
autor: Forester
Właśnie "odkryłem" moduł cenzury i już wiem, że mogę na bieżąco poprawiać błędy typu np. nagminne pisanie często używanych nazw własnych z małej litery. Ale czy jest jakiś moduł, który zrobi to w już napisanych wcześniej postach? Czyli przemieli całą bazę...

Re: Cenzura "wsteczna"??

: 24 września 2019, 08:49
autor: vader
Chyba najszybciej zrobisz zapytaniem po bazie danych.

Re: Cenzura "wsteczna"??

: 26 października 2019, 23:01
autor: tojag
A mi się kojarzy, że wbudowana cenzura działa na bieżąco na tym co jest wyświetlane, a nie na oryginale w bazie. Tak więc jeśli wpiszesz do podmiany słowo "gura" na "góra" to w bazie i tak pozostanie "gura" jeśli ktoś tak wpisze, ale wyświetlana będzie "góra" po przejściu przez filtr cenzury gdyż to działa na etapie wyświetlania i będzie dotyczyć każdego napotkanego słowa "gura".
Jeśli mylę się, poprawcie mnie ale tak to działa z tego co pamiętam.
Jednak ostrzegam przed wpisaniem tam pół słownika tylko po to by poprawiać nazwy własne na wielką literę lub inne tego typu powszechne błędy. Ten moduł raczej do tego nie służy i będzie ci wydatnie obciążał serwer sprawdzając każde słowo przy wyświetlaniu. Ja tam mam dość krótką listę niecenzuralnych słów do wykropkowania.
Vader, załatwienie tego zapytaniem w bazie nie jest dobre. Nie można tak sobie zmienić oryginału tekstu napisanego przez usera bez słowa i informacji o moderacji. Ingerencja powinna być oznaczona czyli np. tak jak przy moderacji wpisujesz powód zmiany. Zresztą musiałbyś takie zapytania wykonywać systematycznie co jakiś czas w miarę przyrostu ilości postów. Cenzura wbudowana działająca live na tekście wyświetlanym, nie zmienia oryginału w bazie np. do celów dowodowych i to jest ok.
Pozdrawiam.