Cenzura "wsteczna"??

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
Forester
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2019, 06:12

Cenzura "wsteczna"??

Post autor: Forester » 23 września 2019, 21:02

Właśnie "odkryłem" moduł cenzury i już wiem, że mogę na bieżąco poprawiać błędy typu np. nagminne pisanie często używanych nazw własnych z małej litery. Ale czy jest jakiś moduł, który zrobi to w już napisanych wcześniej postach? Czyli przemieli całą bazę...

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cenzura "wsteczna"??

Post autor: vader » 24 września 2019, 08:49

Chyba najszybciej zrobisz zapytaniem po bazie danych.

tojag
Posty: 55
Rejestracja: 04 maja 2018, 21:14

Re: Cenzura "wsteczna"??

Post autor: tojag » 26 października 2019, 23:01

A mi się kojarzy, że wbudowana cenzura działa na bieżąco na tym co jest wyświetlane, a nie na oryginale w bazie. Tak więc jeśli wpiszesz do podmiany słowo "gura" na "góra" to w bazie i tak pozostanie "gura" jeśli ktoś tak wpisze, ale wyświetlana będzie "góra" po przejściu przez filtr cenzury gdyż to działa na etapie wyświetlania i będzie dotyczyć każdego napotkanego słowa "gura".
Jeśli mylę się, poprawcie mnie ale tak to działa z tego co pamiętam.
Jednak ostrzegam przed wpisaniem tam pół słownika tylko po to by poprawiać nazwy własne na wielką literę lub inne tego typu powszechne błędy. Ten moduł raczej do tego nie służy i będzie ci wydatnie obciążał serwer sprawdzając każde słowo przy wyświetlaniu. Ja tam mam dość krótką listę niecenzuralnych słów do wykropkowania.
Vader, załatwienie tego zapytaniem w bazie nie jest dobre. Nie można tak sobie zmienić oryginału tekstu napisanego przez usera bez słowa i informacji o moderacji. Ingerencja powinna być oznaczona czyli np. tak jak przy moderacji wpisujesz powód zmiany. Zresztą musiałbyś takie zapytania wykonywać systematycznie co jakiś czas w miarę przyrostu ilości postów. Cenzura wbudowana działająca live na tekście wyświetlanym, nie zmienia oryginału w bazie np. do celów dowodowych i to jest ok.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”