phpbb + mssql

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
user00
Posty: 1
Rejestracja: 24 września 2017, 12:06

phpbb + mssql

Post autor: user00 » 24 września 2017, 12:11

Witam
Jeśli mogę zapytać o forum postawione na mssql to pytam...
drodzy forumowicze czy można 'postawić' na już istniejącej bazie danych ms sqlserver 2008 forum phpbb, czy jest w ogóle takowa możliwość, ewentualnie na nowej instancji bazy danych...

drugi temat jest taki:
mam w firmie serwis pracowniczy (pracownik sie loguje i ma tam swoje dane jak: paski, urlopy, delegacje itd...chciałbym tam dodać do głównego menu "FORUM"
user klikający od razu dostaje sie na forum na swoim loginie i haśle bez dodatkowego wpisywania hasła na forum, czyli loguje się raz przez serwis pracowniczy i klikając w "FORUM" na tych samych 'poświadczeniach' jest od razu na forum...czy jest takowa możliwość

za szczere chęci pomocy serdeczne dzięki
pzdr4all
Ostatnio zmieniony 24 września 2017, 15:02 przez vader, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawka błędu ort.

vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: phpbb + mssql

Post autor: vader » 24 września 2017, 14:48

Wymagania skryptu phpbb 3.2.x w kontekście bazy danych. Oczywiście potrzeba nową bazę danych.

Kod: Zaznacz cały

    MySQL 3.23 or above (MySQLi supported)
    MariaDB 5.1 or above
    PostgreSQL 8.3+
    SQLite 3.6.15+
    MS SQL Server 2000 or above (via ODBC or the native adapter)
    Oracle
Co do drugiego pytania, to user może się raz zalogować i zapamiętać dane logowania w przeglądarce. A taka pojedyncza autoryzacja, do 2 serwisów jednocześnie, to trzeba by poszukać. Ale nie wiem czy gra warta świeczki. O bezpieczeństwie nie wspominając.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: phpbb + mssql

Post autor: Aviator » 24 września 2017, 14:52

Też jest to raczej nie bezpieczne aby jedno hasło było do forum i do serwisu gdzie są bardzo poufne dane.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”