Zmiana wyświetlania linków do tematów/for w google (R=301)

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
vader
Moderator
Posty: 1502
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiana wyświetlania linków do tematów/for w google (R=30

Post autor: vader » 08 kwietnia 2017, 09:56

Nie dodałeś za dużo kropek przy przekierowaniu? Po prostu teraz adres ląduje w zasobie strony, którego nie ma.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Zmiana wyświetlania linków do tematów/for w google (R=30

Post autor: Aviator » 08 kwietnia 2017, 10:05

Dobrze by było jakbyś pokazywał nam swój htacces po edycji bo po samym błędzie ciężko diagnozowac
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

Awatar użytkownika
mikeg
Posty: 31
Rejestracja: 14 czerwca 2015, 15:30

Re: Zmiana wyświetlania linków do tematów/for w google (R=30

Post autor: mikeg » 15 sierpnia 2017, 05:56

Witam ponownie.

Wróciłem do tej sprawy, ostatnie miesiące nie miałem zupełnie czasu na forum.
Udało mi się zrobić to do czego dążyłem w tym temacie! Po prostu zrobiłem tak jak w przykładzie z phpbb.com podanym przez Aviator (opcja z kropkami) i tym razem zadziałało. Aviator; wielkie dzięki!!! :) Rozwiązałeś coś, na czego rozwiązanie straciłem już nadzieję. Musiałem wcześniej coś zrobić źle,. że wystąpił wymieniony problem...

W każdym razie teraz pojawiła się jeszcze jedna kwestia.

Wszystkie przekierowane linki, które były w formacie .htm są teraz w formacie phpBB2

adres/viewtopic.php?t=5482

a chcę by były w formacie phpBB3, czyli zawiewające parametr f= (id działu, w którym jest dany temat)
adres/viewtopic.php?f=41&t=5482

Załączam cały mój plik .htaccess
Co w nim zmienić by uzyskać linki z parametrem f= jak na przykładzie

adres/viewtopic.php?f=41&t=5482
?

Przekonałem się już, że userzy forum znajdą rozwiązanie na wszystko co dotyczy phpBB. Może macie jakiś pomysł na to?
Z góry WIELKIE DZIĘKI! :)

Kod: Zaznacz cały

#RewriteBase /forum

RewriteRule ^cat([0-9]*)\.htm$ /index.php?c=$1 [L,QSA,R=301]
#
RewriteRule ^(forum|.*-vf)([0-9]+)-([0-9]+),([0-9]+)\.htm$ /viewforum.php?f=$2&topicdays=$3&start=$4 [L,QSA,R=301]
RewriteRule ^(forum|.*-vf)([0-9]+),([0-9]+)\.htm$ /viewforum.php?f=$2&start=$3 [L,QSA,R=301]
RewriteRule ^(forum|.*-vf)([0-9]+)\.htm$ /viewforum.php?f=$2 [L,QSA,R=301]

RewriteRule ^prev_topic/([0-9]+)\.htm$ /viewtopic.php?t=$1&view=previous [L,QSA,R=301]
RewriteRule ^next_topic/([0-9]+)\.htm$ /viewtopic.php?t=$1&view=next [L,QSA,R=301]
#
#
RewriteRule ^(topics[0-9]*/)?(.*-vt)?([0-9]+)-([0-9]+)-([a-zA-Z]+),([0-9]+)\.htm$ /viewtopic.php?t=$3&postdays=$4&postorder=$5&start=$6 [L,QSA,R=301]
RewriteRule ^(topics[0-9]*/)?(.*-vt)?([0-9]+)-([0-9]+)-([a-zA-Z]+)-([a-zA-Z0-9]+),([0-9]+)\.htm$ /viewtopic.php?t=$3&start=$7&postdays=$4&postorder=$5&highlight=$6 [L,QSA,R=301]
#
RewriteRule ^(topics[0-9]*/)?(.*-vt)?([0-9]+),([0-9]+)\.htm$ /viewtopic.php?t=$3&start=$4 [L,QSA,R=301]
RewriteRule ^(topics[0-9]*/)?(.*-vt)?([0-9]+)\.htm$ /viewtopic.php?t=$3 [L,QSA,R=301]
RewriteRule ^postlink/([0-9]+)\.htm$ /viewtopic.php?p=$1 [L,QSA,R=301]

RewriteRule ^search\.htm/authors/(.+),([0-9]+)$ /search.php?search_author=$1&start=$2 [L,QSA,R=301]
#
RewriteRule ^search\.htm/([0-9a-z]+),([0-9]+)$ /search.php?search_id=$1&start=$2 [L,QSA,R=301]
RewriteRule ^search\.htm/([0-9a-z]+)$ /search.php?search_id=$1 [L,QSA,R=301]

#
#
RewriteRule ^members/([a-z]+)_([a-z]*)-([A-Za-z]+),([0-9]+)\.htm$ /memberlist.php?letter=$2&mode=$1&order=$3&start=$4 [L,QSA,R=301]
RewriteRule ^members(\.htm|/?)$ /memberlist.php [L,QSA,R=301]

RewriteRule ^profiles/([0-9]+)\.htm$ /profile.php?mode=viewprofile&u=$1 [L,QSA,R=301]

RewriteRule ^groups/?([0-9]*)(\.htm)?$ /groupcp.php?g=$1 [L,QSA,R=301]
RewriteRule ^groups/?$ /groupcp.php [L,QSA,R=301]

#
RewriteRule ^sitemap,([0-9]+)\.htm$ /sitemap.php?offset=$1 [L,QSA,R=301]

RewriteRule ^topics([0-9]+)/?$ /viewforum.php?f=$1.htm [L,QSA,R=301]
RewriteRule ^(topics|postlink|prev_topic|next_topic)/?$ /index.php [L,QSA,R=301]
RewriteRule ^profiles/?$ /memberlist.php [L,QSA,R=301]

#htm to php
RewriteCond   %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond   %{REQUEST_FILENAME} (.*)\.htm
RewriteRule   ^(.+)\.htm(\?.*)? $1.php$2 [E=WasHTML:yes]
RewriteCond   %{ENV:WasHTML} ^yes$
RewriteCond   %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule   ^(.+)\.php(\?.*)? $1.htm$2
phpBB3.2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”