Pomysły na odchudzenie phpBB3

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
todieego
Posty: 11
Rejestracja: 14 września 2013, 18:12
Kontakt:

Pomysły na odchudzenie phpBB3

Post autor: todieego » 17 grudnia 2013, 15:19

Co możemy zrobić aby sprawić, żeby skrypt był lżejszy dla serwera? Jakie opcje można wyłączyć, co może zabierać najwięcej zasobów? Nie chodzi mi o modyfikacje, tylko o opcje na czystym skrypcie.

Aha i jeszcze jedna rzecz. Czy przykładowo wystarczy usunąć z plików szablonu {LAST_VISIT_DATE} aby skrypt nie pobierał danych o ostatniej wizycie?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Pomysły na odchudzenie phpBB3

Post autor: jaroslw » 17 grudnia 2013, 16:24

W zależności od potrzeb możesz wyłączyć wyszukiwarkę, załączniki czy trochę innych opcji dostępnych w PA -> Konfiguracja serwera -> Obciążenie serwera.

Nie wystarczy. W ten sposób usuniesz tylko wyświetlanie tej wartości, ale dane nadal będą pobierane z bazy i przetwarzane przez skrypt.

W zależności od stylu możesz go też próbować zoptymalizować przez kompresję grafik, CSS sprites, łączenie plików JS/CSS. Sprawdź swoje forum na http://tools.pingdom.com/fpt/ Dostaniesz wykres czasowy ładowania różnych elementów. Może okazać się, że ładowanie forum przytyka jakiś skrypt czy duży obrazek.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

radek65
Posty: 1
Rejestracja: 03 stycznia 2014, 19:12

Re: Pomysły na odchudzenie phpBB3

Post autor: radek65 » 03 stycznia 2014, 19:14

Postaraj się odłączyć jak najwięcej skryptów JS, które bardzo obciążają zarówno komputery użytkowników jak i serwer.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Pomysły na odchudzenie phpBB3

Post autor: jaroslw » 03 stycznia 2014, 21:41

Skrypty JS obciążają serwer tylko przez wygenerowanie kolejnego żądania do pliku i jego pobranie. Później działają już tylko po stronie użytkownika (pomijam wszelkie AJAX-y itp.). Ale oczywiście warto mieć jak najmniej plików do pobrania, czy to JS, CSS czy też obrazków.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Pomysły na odchudzenie phpBB3

Post autor: Aviator » 03 stycznia 2014, 21:53

Ja myślę , że jak ktoś chcę odchudzić phpbb3 to, albo niech z niego zrezygnuję, albo niech zainwestuję w lepszy serwer.
Po co go odchudzać...?


PS.
Szczerzę powiem, jak przeczytałem początek tematu, to myślałem, że komuś chodzi o jak znane pytanie z dawnych lat "jak odchudzić Windows XP" :D
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

nobody6172
Posty: 22
Rejestracja: 29 grudnia 2013, 20:25

Re: Pomysły na odchudzenie phpBB3

Post autor: nobody6172 » 04 stycznia 2014, 20:29

W wersji podstawowej to za bardzo chyba nie ma właśnie z czego odchudzać i raczej radzą sobie bezproblemowo z nią wszystkie hostingi.

Awatar użytkownika
Bielu
Zasłużony
Posty: 512
Rejestracja: 17 marca 2011, 07:49
Kontakt:

Re: Pomysły na odchudzenie phpBB3

Post autor: Bielu » 09 stycznia 2014, 18:09

Psikus pisze:Ja myślę , że jak ktoś chcę odchudzić phpbb3 to, albo niech z niego zrezygnuję, albo niech zainwestuję w lepszy serwer.
Po co go odchudzać...?


PS.
Szczerzę powiem, jak przeczytałem początek tematu, to myślałem, że komuś chodzi o jak znane pytanie z dawnych lat "jak odchudzić Windows XP" :D
Postawić mu piwo phpbb3 przy 10000 spambotów generuje mi ok 0.01% obciążenia CPU...
Uwaga! pomoc poza forum jest odpłatna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomogłem? Podziękuj, dając like: https://www.facebook.com/webdeveloperbielu
=====================
Kodowanie styli, modowanie phpbb3 oraz innych skryptów: Webdeveloper Bielu

Kafetermistrz
Posty: 6
Rejestracja: 28 marca 2015, 14:22

Re: Pomysły na odchudzenie phpBB3

Post autor: Kafetermistrz » 28 marca 2015, 16:15

Aviator pisze:Ja myślę , że jak ktoś chcę odchudzić phpbb3 to, albo niech z niego zrezygnuję, albo niech zainwestuję w lepszy serwer.
Po co go odchudzać...?
Po to, że to kolubryna w której w połowie przypadków ani użytkownikom,ani właścicielowi, zwyczajnie części opcji nie potrzeba. Stawiam od czasu do czasu fora tego typu i nie wiem nic o wykorzystaniu np w temacie for poświęconych grom opcji "powiadom znajomego". Ale odbierz takim wyświetlanie rangi to cię grabiami przebiją i wystawią na publiczną zniewagę. Z kolei na forum typu "ja i mój pies", zamiast skupiać się na latających boksach, sygnaturach i zaawansowanych opcjach profilu, ludzie skupiają się na pw i niszczeniu samooceny nowych. Toteż lwia część bajerów w stylu "najwięcej użytkowników było w grudniu po południu" nikogo nie interesuje. Fora czysto informacyjne nie miewają przy nickach cudów i bajerów, skoro jest pytanie, jest odpowiedź, to dyskutanci olewają to czy dany użytkownik jest online czy akurat w wc.
Nie ma najmniejszego sensu obciążać serwera, bazy, i użytkowników masą rzeczy których nie potrzebują bo "po co sobie zadawać trudu by optymalizować prędkość działania".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”