Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
maciasbarlinek99
Posty: 41
Rejestracja: 29 września 2012, 10:04

Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: maciasbarlinek99 » 02 października 2013, 14:18

Witam!

Zauważyłem, że wasze forum w przeciwieństwie do konkurencji nie jest "martwe"..
Chciałbym pogratulować wszystkim tym, co pomagali przy tłumaczeniu. Wyszło to wam naprawdę szybko, lecz powracając do tematu chciałbym pogadać o waszym tłumaczeniu.
Może parę pytań, na które proszę o odpisanie:
Po 1. Czym się różni wasze tłumaczenia (obecne) od tego phpbb3^?
Dokładniej tłumaczone? Lepiej? Bardziej po polsku? Hm... Proszę o szczegółowe informacje.
Po 2. Ile osób wchodzi w skład ekipy, czy ktoś to nadzoruje.. Czy robicie błędy, "krzaczki", jakieś niedociągnięcia?

Pytam się ze względu, że przez 3 lata byłem na tłumaczeniu phpbb3.pl, ale widzę, że tam chyba zanikł impuls..
Do dziś brak paczki z najnowszym spolszczeniem, a u was wszystko ładnie..
Z tego co też wiem, Wy tworzycie modyfikację pod wasz język.
Posiadacie przynajmniej 50% modyfikacji tych, co oferuje phpbb3.pl czy bbcode.pl?

Jak możecie, to przedstawcie mi wszystkie różnice, zalety, wady waszego tłumaczenia.
Nie chce aż mi się tak szukać, może i jest, ale ile tak ogólnie macie ściągnięć tłumaczeń?
Możecie podać z 3.0.11 i 3.0.12?

Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Proszę o jak najszybszą odpowiedź z Ekipy phpBB.PL :)

Ps. Tak podsumowując niech każdy napisze (wedle własnej woli), czy tu, czy na PW które tłumaczenie lepsze, oraz które lepiej wybrać.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: jaroslw » 02 października 2013, 15:18

Witam nowego użytkownika :) Szybkość naszych wydań zawdzięczamy pracy jeszcze zanim pojawi się wersja stabilna. Wersje deweloperskie phpBB zawierają opisane zmiany w pakiecie językowym, co daje nam czas na przygotowanie aktualizacji i przetestowanie zmian.

1. Nie miałem okazji pracować dłużej na pakiecie od phpBB3.pl, dlatego też wymienię tylko większe różnice:
  • phpBB3.pl udostępnia dwie wersja pakietu, jedną ze słowem temat, drugą z wątek. My skupiamy się tylko na jednej wersji ze słowem temat
  • nasza wersja zawiera przetłumaczone pliki dokumentacji: FAQ.html, INSTALL.html oraz README.html
  • pracę nad tłumaczeniem nadzoruje jedna osoba, Teo. Dzięki temu nasza wersja jest bardziej spójna. Ja zajmuję się przygotowywaniem końcowych pakietów i zgłaszaniem sugestii. Wcześniej współpracował z nami jeszcze daroPL.
  • szybsze aktualizacje
  • możliwość podejrzenia zmian w repozytorium na GitHubie oraz pobrania wersji testowych
2. Prace przy ostatnich wersjach pokazały, że takie błędy praktycznie nie występują.

Niestety co do udziału modyfikacji nie jestem w stanie odpowiedzieć. Niewiele już z nimi pracuję. To chyba najlepiej będą w stanie ocenić użytkownicy. Własne modyfikacje dostosowuję oczywiście do naszego pakietu. Większość tłumaczeń zawiera jednak słowo temat, dlatego też nie powinno być większych problemów ze spójnością.

Statystyki znajdziesz w naszym repozytorium: http://sourceforge.net/projects/phpbb-p ... B%203.0.x/ (po najechaniu kursorem na małe wykresy). Liczba pobrań 3.0.12 jeszcze się nie odświeżyła. Pakiety dla 3.0.11 mają prawie 13 000 pobrań. Starsze wersje nie będą miarodajne, bo przeniesione zostały na sf.net w dniu premiery 3.0.11.

Myślę, że bardziej szczegółowych informacji na temat różnic będzie w stanie udzielić Teo.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: Aviator » 02 października 2013, 21:16

maciasbarlinek99 pisze:Tak podsumowując niech każdy napisze (wedle własnej woli), czy tu, czy na PW które tłumaczenie lepsze, oraz które lepiej wybrać.
Najlepsze jest takie do którego się przyzwyczaiłeś i od którego miałeś pierwszy kontakt z phpbb3 bo to te pierwsze nauczyło Cie poruszanie się po skrypcie.
maciasbarlinek99 pisze:które lepiej wybrać
Myślę, że tu sam sobie odpowiedziałeś na pytanie
maciasbarlinek99 pisze:tam chyba zanikł impuls..
Do dziś brak paczki z najnowszym spolszczeniem, a u was wszystko ładnie..
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

maciasbarlinek99
Posty: 41
Rejestracja: 29 września 2012, 10:04

Re: Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: maciasbarlinek99 » 03 października 2013, 15:27

medeish pisze:Witam nowego użytkownika :) Szybkość naszych wydań zawdzięczamy pracy jeszcze zanim pojawi się wersja stabilna. Wersje deweloperskie phpBB zawierają opisane zmiany w pakiecie językowym, co daje nam czas na przygotowanie aktualizacji i przetestowanie zmian.

1. Nie miałem okazji pracować dłużej na pakiecie od phpBB3.pl, dlatego też wymienię tylko większe różnice:
  • phpBB3.pl udostępnia dwie wersja pakietu, jedną ze słowem temat, drugą z wątek. My skupiamy się tylko na jednej wersji ze słowem temat
  • nasza wersja zawiera przetłumaczone pliki dokumentacji: FAQ.html, INSTALL.html oraz README.html
  • pracę nad tłumaczeniem nadzoruje jedna osoba, Teo. Dzięki temu nasza wersja jest bardziej spójna. Ja zajmuję się przygotowywaniem końcowych pakietów i zgłaszaniem sugestii. Wcześniej współpracował z nami jeszcze daroPL.
  • szybsze aktualizacje
  • możliwość podejrzenia zmian w repozytorium na GitHubie oraz pobrania wersji testowych
2. Prace przy ostatnich wersjach pokazały, że takie błędy praktycznie nie występują.

Niestety co do udziału modyfikacji nie jestem w stanie odpowiedzieć. Niewiele już z nimi pracuję. To chyba najlepiej będą w stanie ocenić użytkownicy. Własne modyfikacje dostosowuję oczywiście do naszego pakietu. Większość tłumaczeń zawiera jednak słowo temat, dlatego też nie powinno być większych problemów ze spójnością.

Statystyki znajdziesz w naszym repozytorium: http://sourceforge.net/projects/phpbb-p ... B%203.0.x/ (po najechaniu kursorem na małe wykresy). Liczba pobrań 3.0.12 jeszcze się nie odświeżyła. Pakiety dla 3.0.11 mają prawie 13 000 pobrań. Starsze wersje nie będą miarodajne, bo przeniesione zostały na sf.net w dniu premiery 3.0.11.

Myślę, że bardziej szczegółowych informacji na temat różnic będzie w stanie udzielić Teo.
Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
Zauważyłem, że tutaj z odpowiedziami nie ma problemu.. Szybko, na temat.. Kolejny + :)
Co do nowego użytkownika, to oczywiście forum, a rejestracja przebiegła u was bezproblemowo 29.09.2012r. to rok temu :)
Przez 3 lata pracy na phpBB3 nie zauważyłem, że wydają na temat / wątek..
Musiałbym kiedyś porozglądać się uważniej.
Co do tej dokumentacji, to miło, że choć 1 serwis raczył to przetłumaczyć..
Dużo użytkowników korzysta z waszego Forum, skoro już 141 pobrań..
Psikus pisze:
maciasbarlinek99 pisze:Tak podsumowując niech każdy napisze (wedle własnej woli), czy tu, czy na PW które tłumaczenie lepsze, oraz które lepiej wybrać.
Najlepsze jest takie do którego się przyzwyczaiłeś i od którego miałeś pierwszy kontakt z phpbb3 bo to te pierwsze nauczyło Cie poruszanie się po skrypcie.
maciasbarlinek99 pisze:które lepiej wybrać
Myślę, że tu sam sobie odpowiedziałeś na pytanie
maciasbarlinek99 pisze:tam chyba zanikł impuls..
Do dziś brak paczki z najnowszym spolszczeniem, a u was wszystko ładnie..
Również dziękuję za odpowiedź.
Przyzwyczaiłem się do phpbb3.pl tłumaczenia, ale oczywiście to nie znaczy, że to lepsze jest. Moim zadaniem jest dobro dla użytkowników, nie dla siebie, jakoś to przeboleję.
Ale jak mam czekać 2 - 3 miechy na tłumaczenie od wymarłej ekipy phpbb3.pl to przetestuje Wasze.

Nie kwestionuję, że wasze jest gorsze.
Co do E-maili, to:

Kod: Zaznacz cały

Jeśli nie chcesz już obserwować tego tematu, kliknij odnośnik
„Zaprzestań
obserwacji tematu” znajdujący się na dole tematu na forum lub użyj
odnośnika zamieszczonego poniżej:
To jest automatycznie zgrane z paczką?
Czy jakaś modyfikacja?

Pozdrawiam.
maciasbarlinek99

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: jaroslw » 03 października 2013, 19:12

Myślę, że pobrań będzie już więcej. Jest jakiś problem z ich naliczaniem i odświeżaniem (to już nawet nie wina cache), ale to już błąd w zewnętrznym serwisie. Nie mamy na to wpływu.
maciasbarlinek99 pisze:To jest automatycznie zgrane z paczką?
Czy jakaś modyfikacja?
To jest opcja dostępna w standardzie :)
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

maciasbarlinek99
Posty: 41
Rejestracja: 29 września 2012, 10:04

Re: Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: maciasbarlinek99 » 03 października 2013, 19:35

medeish, w odróżnieniu od phpbb3.pl wy to macie (może, że nie zauważyłem..)
Ciekawe.. muszę jednak to zmienić.

Strona moja będzie miała oczywiście dział phpBB3, czy mogę publikować modyfikacje pod Waszą paczkę językową?
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakąś opinię na temat owego języka, to proszę zgłaszać tutaj :)

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: jaroslw » 03 października 2013, 19:38

Może pojawiło się to w jednej z ostatnich wersji. Nie jestem pewien.

Oczywiście, że tak :) Licencja na to jak najbardziej zezwala. Fajnie byłoby gdybyś w przyszłości podzielił się swoją pracą tutaj:
viewforum.php?f=93
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

maciasbarlinek99
Posty: 41
Rejestracja: 29 września 2012, 10:04

Re: Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: maciasbarlinek99 » 03 października 2013, 19:44

Dam linka do strony, mam już ekipę paru osobową i styknie na kilkudziesięciu modyfikacji (200?).
Pewnie powstawiam, ale w wolnej chwili..
Będą mi też pomagali użytkownicy forum (taką mam nadzieję, ew. może ktoś z Was kiedyś.. nigdy nie wiadomo) :)

Czy na waszym Forum jest phpBB 3.0.12?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: jaroslw » 03 października 2013, 20:02

Tak, od chyba dwóch dni forum pracuje już na 3.0.12 z najnowszym pakietem językowym. Dodatkowo zainstalowanych jest kilka modyfikacji:

Full Quick Reply Edito
Last Posts Titles
SEO Friendly Forum Title
Sortables CAPTCHA Plugin
Funkcja do zliczania nieprzeczytanych postów
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

maciasbarlinek99
Posty: 41
Rejestracja: 29 września 2012, 10:04

Re: Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: maciasbarlinek99 » 03 października 2013, 20:04

Robiłeś zgodnie z tym poradnikiem:
http://www.phpbb.pl/article/aktualizacj ... zej_wersji
?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: jaroslw » 03 października 2013, 20:20

Takie rzeczy robię już z pamięci, czasami świadomie pomijając kroki/robiąc coś inaczej :) Generalnie poradnik jest poprawny, choć kilka rzeczy można byłoby rozszerzyć. Sam proces jest raczej intuicyjny.

Prawdą nie jest:
Jeśli posiadasz phpBB3 z zainstalowanymi dodatkami (modyfikacjami) to wykonanie poniższych czynności usunie je z forum (poprzez nadpisanie zmodyfikowanych plików oryginalnymi).
Można próbować połączyć zmiany, ale efekty bywają różne.

Jeśli zdecydujesz się na świeży pakiet phpBB z modyfikacjami instalowanymi na nowo, bazę i tak będziesz musiał zaktualizować. Robisz to również przez wejście pod adres http://example.com/install/. Przechodzisz nadal cały proces automatycznej aktualizacji, z tym wyjątkiem, że nie będziesz musiał już ściągać zmienionych plików i wgrywać ich na serwer - ten etap zrobiłeś ręcznie.

Odbiegamy już jednak znacznie od tematu. Pytania odnośnie aktualizacji prosiłbym kierować w osobnym temacie.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
Bielu
Zasłużony
Posty: 512
Rejestracja: 17 marca 2011, 07:49
Kontakt:

Re: Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: Bielu » 03 października 2013, 20:37

medeish pisze:Można próbować połączyć zmiany, ale efekty bywają różne.
nie zalecam tego początkującym, tu dobrze mieć znajomość zaawansowaną PHP
Uwaga! pomoc poza forum jest odpłatna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomogłem? Podziękuj, dając like: https://www.facebook.com/webdeveloperbielu
=====================
Kodowanie styli, modowanie phpbb3 oraz innych skryptów: Webdeveloper Bielu

abdak13
Posty: 3
Rejestracja: 06 listopada 2013, 21:02

Re: Tłumaczenie - czy warto wybierać czy też nie?

Post autor: abdak13 » 06 listopada 2013, 21:05

dołączam się do przedmówcy, bez wiedzy większej niż podstawowej to mozolenie się na potęge

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”