Czy phpBB3 jest bezpieczne?

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
Zawoja
Posty: 1
Rejestracja: 16 stycznia 2012, 20:33

Czy phpBB3 jest bezpieczne?

Post autor: Zawoja » 16 stycznia 2012, 21:51

Stawiam mała stronkę regionalną, na razie wygląda ona tak: http://zawoja.co

Na razie jest tak skromna, bo staram się ją pozycjonować, a kiedy efekt będzie zadowalający chcę ruszyć z informacjami lokalnymi i forum. Miałem kilka włamań na mojego Wordpressa, a mam problemy, żeby migrować na inny CMS. Dlatego w przypadku silnika forum chciałbym się już lepiej przygotować.

Czy phpBB3 często ma jakieś dziury krytyczne umożliwiające włamanie się hackerom? Czy Wam ktoś shakował forum?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i zapraszam do Zawoi :)

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: Czy phpBB3 jest bezpieczne?

Post autor: Aviator » 16 stycznia 2012, 22:12

Ja nigdy włamania nie miałem, ale raz został wstrzyknięty mi złośliwy kod, słabym ogniwem okazała się modyfikacja Arcade.
Przy prowadzeniu stron to właśnie modyfikacje są najczęstszymi otwartymi furtkami.
Np. mybb ostatnio poinformował swoich użytkowników że pluginy SEO i jakiś od facebooka są narażone na ataki i radzą je odinstalować
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Czy phpBB3 jest bezpieczne?

Post autor: jaroslw » 17 stycznia 2012, 18:56

Nie słychać o krytycznych dziurach w phpBB3, co mogą potwierdzać też kilkumiesięczne odstępy między kolejnymi wydaniami. Sam skrypt będzie na tyle bezpieczny, na ile włożysz pracy w jego utrzymanie (np. aktualizacje). Swego czasu napisałem taki artykuł: http://www.phpbb.pl/article/bezpieczens ... h_o_phpbb3
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

pisii35
Posty: 17
Rejestracja: 17 stycznia 2012, 17:42

Re: Czy phpBB3 jest bezpieczne?

Post autor: pisii35 » 21 lutego 2012, 21:40

wydaje mi się, że jest dosyć bezpieczne, co do dziur to nic nie było słychać. Więc generalnie dają radę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”