Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacje

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
Awatar użytkownika
Kris
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 10:00

Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacje

Post autor: Kris » 27 czerwca 2010, 10:10

Tworzę modyfikację phpBB3, i postanowiłem się was spytać jakie mody do niej wgrać,
Na razie wgrałem niestepujące
-almsamim-wysiwyg-phpbb3-0.0.9-RC3
-full_quick_reply_editor
-thanks_for_post



Instalacji modyfikacji odbywa się w innym instalatorze który łączy okna wszystkich instalatorów, wszystko działa tylko pierwszego moda trzeba odinstalować a potem zainstalować, nie wiem czemu, ale działa, nie chciałem ingerować w domyślnego instalatora i pewnie dlatego tak jest, tak więc po instalacji phpbb3 usuwamy plik install, i odpalamy instalator modyfikacji, modyfikacje są dodawane do dwóch standardowych stylów.

Wszelkich chętnych aby wsiąść udział w projekcje proszę o kontakt, poniżej przedstawcie wasze propozycje modów,

Postępy prac co dodano co zrobiono

Dodano
-User Blog Mod 1.0.12
-Mini-Chat
-AJAX Quick Edit
Zrobiono
-Rozbudowany instalator skryptu.
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2010, 13:05 przez Kris, łącznie zmieniany 2 razy.

pit
Posty: 1580
Rejestracja: 25 lutego 2009, 18:15

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: pit » 27 czerwca 2010, 16:14

Z całym szacunkiem dla Twojego wysiłku, ale kto używa standardowych stylów?

Awatar użytkownika
Kris
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 10:00

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: Kris » 27 czerwca 2010, 17:25

Inaczej się nie da, musiałbym wszystkie style zmodyfikować, a to jest niemożliwe, tak więc opieram się na dwóch podstawowych stylach, a edycja innych styli będzie analogiczna do edycji domyślnych, załączę instrukcję jak je modyfikować, wraz z supportem, z czasem będę dodawać inne style zmodyfikowane pod kątem modyfikacji.
Mam tylko jeden problem który wgrać chat, pasowałby taki z ustawieniami w ACP, ale żeby dało się go łatwo wprowadzać do innych stylów, mas może jakąś sugestię ?


Awatar użytkownika
Kris
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 10:00

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: Kris » 27 czerwca 2010, 19:11

To jakie mody by się przydały, tylko takie potrzebne, bo co za dużo to niezdrowo, jak dodam chat udostępnię wersję wstępną do testów, oczywiście pełna wersja będzie miała ponad 2 razy więcej modów, ale to tak dla testów

Udostępniam wersję alpha, proszę o testy, u mnie na localhoście działa, ale są problemy z instalatorem
http://www.megaupload.com/?d=15UG2KN2 Jest to wstępna wersja, nie nadaje się do użytkowania :!:

Awatar użytkownika
Kris
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 10:00

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: Kris » 27 czerwca 2010, 21:15

Instaluje się inaczej,

zamiast install/ dajemy install.html

Kolejna wersja będzie miała inny instalator, chociaż ten może zostanie, bo pozwala zdecydować jakie mają być opcje instalacji modyfikacji,

Nowa wersja kolejna wersja wkrótce, proszę o waszą opinię, i pomoc zwłaszcza w budowie instalatora,

Awatar użytkownika
Kris
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 10:00

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: Kris » 28 czerwca 2010, 15:35

Sorki za post pod postem ale mam tu coś ważnego do ogłoszenia

Aktualna lista modyfikacji włączonych w phpBB3 mods to
-AJAX Quick Edit- pozwala na szybką edycję swojego posta bez potrzeby przeładowania strony
-almsamim-wysiwyg-phpbb3-0.0.9-RC3- edytor w którym można łatwo dodawać obrazkowe bbcode, ułatwia on pisanie
-board3_Portal_105- rozbudowany portal dla phpBB3
-full_quick_reply_editor- zaawansowana szybka odpowiedź z panelem z bbcode, emotami, i kolorami
-mChat- Chat który ma też funkcję shoutboxa, ma rozbudowane ustawienia, można go wyłączyć, dodać na dole czy na górze strony, usuwać wpisy, itd, informuje nas dźwiękiem o nowej wiadomości
-thanks_for_post- pozwala podziękować za post, lista osób które podziękowały widoczna jest pod postem
-User Blog Mod 1.0.12- zaawansowany system blogowy dla phpBB3 pozwala na tworzenie własnych blogów, ma rozbudowane ustawienia, niestety , niema na razie polskiego tłumaczenia


Instrukcja instalacji
1. wchodzimy na www.twojeforum.pl/install.html
gdzie www.twojeforum.pl to twój adres forum
2. Instalujemy forum, na razie nie klikamy na duży przycisk dalej na stronie
3, Po zainstalowaniu usuwamy katalog install/ a następnie logujemy się na forum i teraz po zalogowaniu się klikamy na przycisk dalej
4. Zostajemy przeniesieni, do strony gdzie instalujemy modyfikację ( musisz je zainstalować inaczej forum nie będzie działać ) Jeśli są problemy z instalacją klikamy na Uninstall a potem install do skutku, aż pojawi się komunikat succes
5. Instalator jest w fazie testów i prawdopodobnie zostanie zmodyfikowany, zautomatyzowany .


Jakie modyfikacje jeszcze chcecie ?
Jakby był ktoś chętny do pomocy to zapraszam.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: jaroslw » 28 czerwca 2010, 16:20

Wrzuć to chociaż na jakiś darmowy serwer, nie na hosting plików. Jeśli bardziej zależy Ci na tej modyfikacji, zapoznaj się z narzędziem UMIL.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
Kris
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 10:00

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: Kris » 28 czerwca 2010, 17:14

Dzięki za uwagę kolejną wersje wrzucę na serwer, UMIL tego mi brakowało dzięki, i jeszcze jedno czy instalator jest w porządku, czy może zrobić inny taki automatyczny ?

Awatar użytkownika
Kris
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 10:00

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: Kris » 28 czerwca 2010, 18:20

UMIL poprawiony, czy da się zrobić automatyczną instalację połączona z domyślnym instalatorem ?

Nadal wywal mi że mod jest zainstalowany, a nie jest

pit
Posty: 1580
Rejestracja: 25 lutego 2009, 18:15

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: pit » 28 czerwca 2010, 19:47

czy może zrobić inny taki automatyczny
Nie chcesz chyba nikogo uszczęśliwiać "na siłę".

Awatar użytkownika
Kris
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 10:00

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: Kris » 28 czerwca 2010, 20:14

Niby nie, ale jak się nie zainstaluje niektórych modów forum nie działa, wiadomo dlaczego, bo niema w bazie pewnych tabel do których odwołują się pliki, w planach mam dodanie nowego stylu , opartego na prosliwerze

Obrazek

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: jaroslw » 28 czerwca 2010, 21:06

Skorzystaj z UMIL–a do tworzenia instalatora. Łatwiej będzie w przyszłości dystrybuować nowe wersje, jak i odinstalować samą modyfikację.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Awatar użytkownika
Kris
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 10:00

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: Kris » 28 czerwca 2010, 21:38

Może w drugiej wersji go zastosuję, ale nie w pierwszej, Ciągle czekam na propozycję modyfikacji

Awatar użytkownika
Kris
Posty: 61
Rejestracja: 27 czerwca 2010, 10:00

Re: Modyfikacja phpBB3 czyli instalka + dodatkowe modyfikacj

Post autor: Kris » 29 czerwca 2010, 14:16

Aktualizacja styl nie będzie dołączany ponieważ jest w fazie beta, jak wyjdzie jego stabilna wersja zostanie dodany do paczki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”