Emotikony z phpBB

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
Lars
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2010, 15:47

Emotikony z phpBB

Post autor: Lars » 12 maja 2010, 15:56

Witam.
Ostatnio piszę skrypt, który ma być głównie na sprzedaż. Nie jestem jednak grafikiem, a potrzebowałem emotikon - tak więc chciałem wybrać te z phpBB. Mam w związku z tym pytania.
1. Czy grafika dołączana do phpBB (wspomniane przeze mnie emotikony) jest traktowana jako część całego skryptu i również udostępniana na licencji GNU GPL? Z tej licencji wynika, że dzieła zawierające fragmenty skryptu na tej licencji również muszą być GPL. Ale czy grafiki również się to tyczy?
2. Czy mogę użyć emotikon z phpBB (dołączając informację o ich pochodzeniu)?
3. Jeżeli zaś nie mogę użyć, to czy mogę rozpowszechniać na licencji GPL "patch" aktualizujący mój skrypt i dodający wspomniane przeze mnie emotikony? Wg. mnie przypominałoby to np. rozpowszechniane patcha instalującego emotikony z phpBB w IPB.

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Emotikony z phpBB

Post autor: jaroslw » 16 maja 2010, 21:59

Grafika dołączona do phpBB również jest objęta licencją GPL v2, a więc dotyczą jej te same zasady. Niestety nie jest to najlepsza licencja dla takich elementów. Tak jak pisałeś: możesz użyć emotikon podając informacje o ich pochodzeniu. Co do punktu trzeciego, nie jestem pewien, więc się nie wypowiem.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”