Mechanizm nieprzeczytanych postów

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
lukasamd
Posty: 75
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 17:41
Kontakt:

Mechanizm nieprzeczytanych postów

Post autor: lukasamd » 21 kwietnia 2010, 20:11

Witam,
chciałbym prosić jakąś z doświadczonych osób o to, aby wytłumaczyła na jakiej zasadzie działa w phpBB3 mechanizm nieprzeczytanych postów - do bazy nie trafiają ogromne ilości danych, a jednak posty takie są odpowiednio oznaczane za pomocą bodajże flag (?).

Nie dysponuję natomiast językiem angielskim na tyle, aby zrozumieć pełny techniczny opis, o ile ktoś zechce mi pomóc na phpbb.com :)

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Mechanizm nieprzeczytanych postów

Post autor: jaroslw » 21 kwietnia 2010, 20:58

Z tego co pamiętam oparte jest to na porównywaniu czasów ostatniej wizyty, publikacji postów i odwiedzin tematów. Potrzebne dane przechowywane są w tabeli phpbb_topics_track.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

lukasamd
Posty: 75
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 17:41
Kontakt:

Re: Mechanizm nieprzeczytanych postów

Post autor: lukasamd » 22 kwietnia 2010, 07:42

Wiki też tak mówi, ale np. u mnie na forum najnowsza zapisana data to:

07.08.2009 00:19

Na 100% mam włączone przechowywanie w bazie a nie cookie.
Czyli jednak to chyba nie odpowiada za zbieranie danych o nieprzeczytanych postach.

Postawiłem również forum na świeżo z adminem i userem testowym - robiłem nieco tematów, postów itp. a jednak dane nie były w żaden sposób w tej tabeli zapisywane (non-stop zero postów).

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: Mechanizm nieprzeczytanych postów

Post autor: jaroslw » 23 kwietnia 2010, 18:00

Istotna jest jeszcze tabela phpbb_forums_track. Usunięcie z niej rekordów powoduje oznaczenie wszystkich tematów jako nieprzeczytanych. Przechowywane są w niej dane na temat odwiedzonych tematów. Uzupełniają się one z danymi z drugiej tabeli, gdzie przechowywane są dane o przeczytanych postach. Podstawą działania tego wszystkiego jest porównywanie czasów ostatniej wizyty, z czasem ostatniego nieprzeczytanego posta. Może to się wydać trochę niejasne, polecam więc przetestować samemu :)
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

lukasamd
Posty: 75
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 17:41
Kontakt:

Re: Mechanizm nieprzeczytanych postów

Post autor: lukasamd » 23 kwietnia 2010, 19:37

No właśnie wczoraj się nieco tym bawiłem i teraz już wiem jak działa - de facto proste, ale w swojej prostocie genialne, bo działa znacznie optymalniej niż mechanizm z przemo, który po pewnym czasie zaczyna całą bazę zawalać - tam zbiera się info o nieprzeczytanych, tu w istocie o przeczytaniu, zaś resztę robi to co już wskazałeś: porównywanie czasu :)

Dzięki za naprowadzenie na odpowiedni kierunek :)
Ciekawe, czy uda mi się to na Przemo przełożyć... mam forum, w wypadku którego konwersja z wielu powodów odpada, a odchudzenie bez tracenia tej funkcjonalności by się przydało :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”