Naruszenie licencji

Tutaj możesz luźno podyskutować o skrypcie phpBB. To forum nie służy do zgłaszania problemów, wykrytych błędów czy pytań odnośnie modyfikacji i stylów.
miasystem
Posty: 3
Rejestracja: 24 grudnia 2009, 14:45

Naruszenie licencji

Post autor: miasystem » 24 grudnia 2009, 14:54

Witam

Mam pytanie odnośnie stopki informowałem administratora jednego forum który jak by nie było jest insytucją użyteczności publicznej, jest tam dodane do stopki: Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group i tutaj odnośnik do firmy kosmetycznej sprzedającej produkty jest to tak jak by strona partnera oczywiście czerpią z tego pieniądze. I Teraz pytanie gdzie to zgłośić bo nawet jak napisałem na tym forum że to narusza zasady to wątek usuneli. Strony nie podałem bo nie wiem czy moge w razie co napisze.

Czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
huber2t
Zasłużony
Posty: 745
Rejestracja: 30 października 2008, 17:16

Re: Naruszenie licencji

Post autor: huber2t » 24 grudnia 2009, 15:24

Moim zdaniem to nie łamie licencji. Forum jest wydane na licencji GNU która pozwala nawet na usunięcie stopki tyle że wtedy owe forum nie będzie mogło otrzymać wsparcia na oficjalnym supporcie. W każdym miejscu na forum ktoś może wstawić link do innych stron aby czerpać z tego korzyści. Nikt mu tego nie zabroni

;)

miasystem
Posty: 3
Rejestracja: 24 grudnia 2009, 14:45

Re: Naruszenie licencji

Post autor: miasystem » 24 grudnia 2009, 15:34

Gdzieś wyczytałem własnie że stopki nie można ruszać a tym bardziej że ktoś dodaje reklame nie wyglądającą na reklame. Powered by phpBB © phpBB Group miasystem, a powinno zostać Powered by phpBB © phpBB Group. jako że ja nic nie zrobiłem z forum do reklamy jest chyba lewa stopka jak sie nie myle, dlatego własnie napisałem bo nie lubie jak ktos coś daje za darmo, a ktoś jeszcze wyraźnie sie podpisuje pod czymś czego nie zrobił co o tym myślicie ??

Awatar użytkownika
huber2t
Zasłużony
Posty: 745
Rejestracja: 30 października 2008, 17:16

Re: Naruszenie licencji

Post autor: huber2t » 24 grudnia 2009, 16:01

Poczytaj:
http://www.phpbbhelp.pl/faq.php?faq=15

A w dodatku: http://www.phpbb.pl/ebooki/instalacja_phpbb3.pdf
Licencja skryptu phpBB3 to Powszechna Licencja Publiczna GNU, oznacza to, Ŝe kod
źródłowy forum jest powszechnie dostępny i moŜna go modyfikować we własnym zakresie.

miasystem
Posty: 3
Rejestracja: 24 grudnia 2009, 14:45

Re: Naruszenie licencji

Post autor: miasystem » 24 grudnia 2009, 16:32

Czytałem to i odebrałem to że można i nie można. Ale i tak moje zdanie jest takie że to jest wymuszenie poprzez dodanie linka za phpBB Group. Ktoś komu spodoba sie forum i też by zechciał takie mieć popatczy na stopke, pomyśli o phpBBGroup klika, a tu wchodzi na inną strone nie wiedząc o tym że trafia na reklame a nie na strone phpBB Group. odniesie sie ktoś do tego ??

Awatar użytkownika
Grin
Posty: 117
Rejestracja: 01 marca 2009, 09:49
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Naruszenie licencji

Post autor: Grin » 24 grudnia 2009, 21:09

Licencja skryptu phpBB3 to Powszechna Licencja Publiczna GNU, oznacza to, Ŝe kod
źródłowy forum jest powszechnie dostępny i moŜna go modyfikować we własnym zakresie.
Stopka jak nie patrzyć jest kodem źródłowym strony więc zgodnie z powyższym zapisem można go dowolnie modyfikować ;)
Profesjonalne usługi phpBB3 - www.w-zielinski.pl :)

Awatar użytkownika
Szkar43
Posty: 93
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 18:34
Lokalizacja: MagForum
Kontakt:

Re: Naruszenie licencji

Post autor: Szkar43 » 06 listopada 2010, 17:23

Dodam od siebie że na pewno ładniej wygląda od oryginału to po niżej
Oryginał;
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przerobione:
Powered by phpBB © 2000- 2010 phpBB Group.
Dla innych małe info.
Usuniecie stopki z linkiem Powered by phpBB to jednocześnie taka strona traci wsparcie oraz zakaz pobierania modyfikacji i aktualizacji.
A tak szczerze należy ie szacunek dla osób z phpbb.com i innym forom ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o phpBB”