[2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Modyfikacje do phpBB 3.0.x autorstwa użytkowników. Tutaj możesz zaprezentować swoje prace, także w wersjach deweloperskich.
Regulamin forum
Zakładając temat dla swojego stylu, wymagane jest dodanie go jako załącznik (przez forum) w pierwszym poście.
jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: [2.0.3] SEO Friendly Forum Title

Post autor: jaroslw » 25 sierpnia 2011, 22:18

Nie. Chodzi o to co pojawia się na górnej belce przeglądarki, na jej kartach lub jako tytuł odnośnika w wyszukiwarkach.
mymy pisze:więc mod phpBB_SEO_Ultimate_SEO_URL_v0.6.8 zmieni wyświetlanie nazwy linku w googlach?
Tak, zmieni format odnośników m. in. forów, tematów i użytkowników.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: jaroslw » 16 września 2012, 12:02

Wrzuciłem małą aktualizację 2.0.4 dla phpBB 3.0.11 z kilkoma nowymi funkcjami:
  • Dodano numerowanie stron w tytule listy użytkowników
  • Dodano numerowanie stron w tytule strony wyszukiwania
  • Dodano szukaną frazę do tytułu wyszukiwania
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: jaroslw » 08 grudnia 2013, 12:14

Zamierzam trochę odświeżyć tę modyfikację. Macie jakieś prośby/propozycje co do nowych funkcji? Jak na razie planuję wyrzucenie nazwy forum z tytułu w viewtopic.php (lub dodanie opcji do przełączania wyświetlania) oraz umożliwienie łatwej zmiany separatorów: głównego oddzielającego nazwę forum od tytułu podstrony oraz tytułów akcji np.

Kod: Zaznacz cały

Nazwa pierwszego tematu | Nazwa naszego forum
Przegląd - Panel zarządzania kontem | Nazwa naszego forum
W tym wypadku znak | byłby głównym separatorem, a myślnik separatorem akcji. Oba można byłoby ustawić w konfiguracji wedle upodobania.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

domnik
Posty: 7
Rejestracja: 10 lipca 2014, 15:45

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: domnik » 15 lipca 2014, 00:20

Mod bardzo przydatny, jednak czy istnieje możliwość aby nieco go zmodyfikować. Pierwsza kwestia to dublowanie nazwy forum. Nie wiem czy tylko u mnie się to tak wyświetla ale przykładowo dla adresu:

http://forum-ogrodnicze.oleander.pl/dos ... t2162.html

widzę w górnym pasku przeglądarki taki oto tytuł:

Doświetlanie Roślin zimą (sposoby, materiały, doświadczenia), następnie nazwę działu to jest powiedzmy ok, ale dalej jest nazwa forum i to dwukrotnie (zastanawiam się czy to jest potrzebne, skoro i tak nazwa forum pojawi się w wynikach w ramach wyszukiwarki na 1 miejscu - jako tytuł, a później pokazana wyżej treść?

Przykładowo zamiast:

Nazwa pierwszego tematu | Nazwa naszego forum
Przegląd - Panel zarządzania kontem | Nazwa naszego forum

widziałbym raczej:

Nazwa pierwszego tematu | Nazwa naszego forum (do rozważenia)
a dalej: pierwsze 2-3 zdania z danego postu.

informacje o zarządzaniu kontem (tego już chyba nie ma w wersji 2.0.4 bo to nie nadaje się do publikacji w wyszkiwarkach, dodatkowo usunąłbym dublowanie nazwy forum (dwukrotnie) to strata miejsca (gdzie mogą pojawić się inne losowe słowa kluczowe). Czy da się coś z tym zrobić?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: jaroslw » 15 lipca 2014, 17:50

Podwójna nazwa forum nie jest prawidłowa. Powinna być tylko jedna tak jak np. na tym forum. Sprawdź jeszcze raz modyfikowane pliki, zwłaszcza overall_header.html. Ogólny schemat stosowany przez modyfikację jest taki:
Tytuł tematu - Tytuł forum - Generalna nazwa forum

Modyfikacji już raczej nie będę rozwijał dla phpBB 3.0.x. Na horyzoncie jest już 3.1, a tam schemat tytułów już się zmienił w standardzie.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

RedGreen
Posty: 21
Rejestracja: 30 października 2014, 19:27
Lokalizacja: Łódź

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: RedGreen » 13 listopada 2014, 09:28

Hmmm miałem zainstalowaną tą modyfikację lecz zauważyłem że bez niej wpisy lepiej się pozycjonują niż z nią. Czym jest to spowodowane? nie mam pojęcia, przecież powinno być na odwrót. A jest całkiem inaczej.

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: Aviator » 13 listopada 2014, 12:30

Jak to porownales?
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

RedGreen
Posty: 21
Rejestracja: 30 października 2014, 19:27
Lokalizacja: Łódź

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: RedGreen » 13 listopada 2014, 14:50

Normalnie miałem włączoną modyfikację przez okres tygodnia czasu, boty odwiedzały forum regularnie i nic, żaden wpis się nie wypozycjonował.Po tygodniu wyłączyłem moda i odczekałem ponad tydzień czy coś koło tego i wpisałem w google jakiś tam tytuł z tematu i proszę google 1 strona 4 pozycja. No i?

jaroslw
Zasłużony
Posty: 4524
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 18:48
Kontakt:

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: jaroslw » 13 listopada 2014, 18:43

To jeszcze niczego nie dowodzi. Modyfikacja nie wypozycjonuje Ci magicznie tematów. Ona sprawia, że tytuł tematu jest na początku, przez co pojawi się on w wynikach wyszukiwania (zamiast np. powtarzającej się nazwy forum). Poprawia to też użyteczność – w gąszczu zakładek łatwiej jest nawigować między różnymi tematami.
Pobierz styl: we_universalwe_clearblue
Nowości i aktualizacje: FacebookGoogle+Twitter

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: Aviator » 13 listopada 2014, 19:18

Otóż to.
Dodam, że po tygodniu nie będziesz miał wyników, nie wiem co byś nie robił nie wypozycjonujesz w tak krótkim czasie, no chyba że nielegalnymi praktykami co i tak zakończyłoby się filtrem lub banem.

Piszesz że stare tematy bez moda są wyżej niż z modem, dlatego bo są dłużej niż nowe adresy po zmianach które wprowadził mod.
Gdybyś miał tego moda tyle czasu co go nie masz to napewno wyniki w wyszukiwarkach miałbyś lepsze niż masz teraz bez moda.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

RedGreen
Posty: 21
Rejestracja: 30 października 2014, 19:27
Lokalizacja: Łódź

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: RedGreen » 13 listopada 2014, 19:50

Mmmmm czyli radzicie włączyć go spowrotem? tylko kto mi zagwarantuje że posty rzeczywiście się wypozycjonują lepiej....

Aviator
Administrator
Posty: 2089
Rejestracja: 07 czerwca 2011, 22:14
Lokalizacja: ZS

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: Aviator » 13 listopada 2014, 19:57

Jak tak będziesz włączał i wyłączal to dopiero zauwazysz spadki.
Gwarancją jest tu twoje pozycjonowanie, a nie samo włączenie moda i patrzenie jak się samo pnie w górę.
-=Jeżeli w moim poście brakuje znaków diakrytycznych, oznacza to, że posta wyklepałem przez telefon=-

generejt
Posty: 4
Rejestracja: 04 lutego 2016, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: generejt » 07 lutego 2016, 12:27

To ogólnie jeszcze jest czymś, co się przydaje czy już raczej średnio?

Awatar użytkownika
phpBB Assistant
Zasłużony
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sierpnia 2005, 17:13
Lokalizacja: phpbb_config
Kontakt:

Re: [2.0.4] SEO Friendly Forum Title

Post autor: phpBB Assistant » 07 lutego 2016, 15:34

Jeżeli chodzi o SEO dla phpBB 3.0.x to polecam wdrożyć wszystkie wtyczki strony http://downloads.phpbb-seo.com/phpbb-seo-toolkit-11/ + odpowiednia konfiguracja + czytelny układ nazw kategorii, opisów + wartościowe tematy + pozycjonowanie i jest super efekt w Google :)
Sama instalacja wtyczek SEO poprawi indeksację strony forum w Google, ale trzeba wykonać serię innych działań/zmian na stronie by w pełni wykorzystać potencjał wtyczki SEO ;)
MASZ PROBLEM Z FORUM phpbb ? WEJDŹ TUTAJ: http://phpbb-assistant.com - ZROBIMY ZA CIEBIE WSZYSTKO!
serwis laptopów naprawa tabletów

Zablokowany

Wróć do „Modyfikacje użytkowników”